Strona 1 z 1

Zdrowo...napruci czyli pocałujta w ... wójta.

: 05 stycznia 2015, 11:19 - pn
autor: golf czarny
Oczywiście, trochę to niekulturalne nawet po wykropkowaniu. Ale jakoś realizacja w wydaniu "restauratorów" zakazów tytoniowych nijak nie przystaje do używania ładnej polszczyzny. Za to co oni wyprawiają ( wespół z ustawodawcą) knajactwo się należy.Otóż lata 2013-2014 w mieście Sopocie "zaowocowały" masową likwidacją miejsc gdzie można byłoby z dymem fajkowym puścić czasu odrobinę i złotych parę . Zdenikonityzował się "Błękitny Pudel", zlikwidował się przybytek z dobrym jadłem i salą dla palących w "Krzywym Domu" i wreszcie zamknął się "Kinsky" -zdawałoby się odwieczny bastion dekadencji i dymu. Można by się zastanowić nad czym biadam. Przecież zdrowo jest. Nie będą się u wód bałtyckich, dorośli Polak z Polką o impotencję przyprawiali. Niemniej jednak pobyt w kurorcie nie wyklucza marskości wątroby oraz stanów delirycznych. Wódki,wina,piwa bowiem w bród ,we wspaniałym wyborze i przystępnych cenach. Skoro nie palić można zatem pije się choćby z nudów.
Z drugiej strony ciekawe co by się stało gdyby potraktować alkohol równie rygorystycznie jak tytoń. Bo przecież społecznie jest masakra. Podczas ostatnich odwiedzin u znajomych w rozmowach wyszły co najmniej trzy rodzinne tragedie spowodowane przez alkoholizm. A to wcale nie był margines społeczny.

Szczęśliwie u mnie sporadyczny rausz pobudza wędrówkę. I tak trafiłem do knajpy ( to jest najlepsze słowo) "KissAss" . No właśnie nazwa nawiązuje do tytułu. W środku natomiast tani wyszynk ale MOŻNA palić. Niestety cena trunku przyciąga posiadaczy cery trądzikowej. Nie wiem czy aby dało się tam zorganizować poważniejsze fajczarskie spotkania. Może trzeba powoli wdrażać. Aczkolwiek takie cóś jest i popielniczki serwuje.

Re: Zdrowo...napruci czyli pocałujta w ... wójta.

: 05 stycznia 2015, 14:14 - pn
autor: vlasij
Kinsky się remontuje. Podobno do końca stycznia. Zobaczymy co będzie dalej.

Re: Zdrowo...napruci czyli pocałujta w ... wójta.

: 19 lutego 2015, 17:51 - czw
autor: Kiwi
No szkoda by było Kinskiego stracić, ale się zobaczy co wyjdzie...

Re: Zdrowo...napruci czyli pocałujta w ... wójta.

: 21 lutego 2015, 17:46 - sob
autor: golf czarny
Cały czas w stanie remontu. Tak się wydaje. Przynajmniej tydzień temu czynny nie był.