O fajkach Wojtka Pastucha

Historia fajei i ich wytwórców oraz materiałów do wyrobów fajek używanych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

O fajkach Wojtka Pastucha

Post autor: Irek » 23 lipca 2013, 17:58 - wt

Miałem wczoraj możliwość odebrania od Wojtka długo wyczekiwanej nowej fajki. Miłe spotkanie w gronie Jego rodziny było także kolejną okazją do podziwiania nowych cudeniek, warsztatu i podglądnięcia Wojtka przy pracy. Po raz kolejny potwierdziło się spostrzeżenie, że zdjęcia nie oddają w pełni wyglądu fajek. Możliwość potrzymania w ręce, ocena wymiarów, ciężaru i perfekcyjnego wykończenia sprawia w przypadku Jego prac wielką frajdę. A było co oglądać i co pomacać. Na zdjęciach widać fajkę przygotowywaną do wysyłki w świat. Podziwiałem też nową fajkę Marcela a także dwie fajki, które niebawem pojawią się tutaj. Wojtek ostatnio robi wiele fajek z wstawkami z egzotycznych gatunków drzew i innych materiałów. No i oczywiście to piaskowanie! Na mojej nowej fajce ponoć jest aż 27 słoi. Odbiega ona wielkością od dotychczasowych prac Wojtka. Moim zdaniem to bardzo fajnie, że znalazł się rozmiar KS w Jego ofercie. Wykonanie i dbałość o szczegóły a zwłaszcza formę są perfekcyjne. Przy okazji miałem okazję dowiedzieć się to i owo o piaskowaniu i jego wykańczaniu. Z każdą kolejną fajką Wojtek potwierdza swój styl. Nie mogłem się oprzeć i swój nowy nabytek rozdziewiczyłem na spotkaniu ŚKF-u. Zdjęcie tej mojej fajki nie będzie dostępne na stronie Wojtka. Na razie można ją oglądać u mnie w ręce na zdjęciu poniżej :) Jak będę miał możliwość to podeślę więcej zdjęć. Widziałem też szkice na klockach, które wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Co tu dużo mówić. Miałem tą przyjemność, że mogłem śledzić poczynania Wojtka od początku i to takiego, gdzie zastanawiał się w ogóle, jaką obrać filozofię pracy. Prawdę mówiąc miałem wtedy wątpliwości do Jego zapału, bo w tym fachu bez perfekcyjnej techniki nic się nie zdziała. Teraz widać, że zdolności manualne, perfekcja wykonania i kompozycje są na wysokim poziomie. Widać ciągły postęp. A co będzie za parę lat? Mam nadzieję, że będę mógł opisywać z wielkim entuzjazmem kolejne nabytki Wojtka jak zdarzało mi się to robić przy wynajdywaniu fajek naszych rodzimych mistrzów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: O fajkach Wojtka Pastucha

Post autor: W.Pastuch » 24 lipca 2013, 12:32 - śr

Dziękuję Irku za wizytę, zdjęcia i ten wpis :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 24 lipca 2013, 14:22 - śr

Super! Super tekst, super fajka, super Wojtek i Irek, no i super że udał się Wam wpaść na spotkanie! :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 lipca 2013, 14:52 - śr

No nie mogłem napisać, że Wojtka fajki są wykonane na najwyższym poziomie (a tak na prawdę jest), bo by chłopak w samouwielbienie wpadł i nic więcej ciekawego nie robił :wink:
Mam nadzieję, że entuzjaści jego roboty będą się dzielić wrażeniami. Na razie najwięcej powinien mieć do powiedzenia Marcel, On ma chyba największą kolekcję fajek Wojtka. Mieliśmy razem możliwość pooglądania sporej ilości Wojtkowej produkcji jeszcze jak do Krakowa jeździł. Postęp jest niesamowity czego dowodem jest często powtarzające się słówko "Sold" pod Jego fajkami. Z tego co mi się ostatnio o uszy obiło pojawiają się już Wojtka fajki w obiegu wtórnym na Ebayu i osiągają całkiem nieprzystępne ceny hehe.
Co do spotkania, Andrzeju, to było to bardzo mile popołudnie. Można Wam tylko pozazdrościć atmosfery na spotkaniach :D
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 07 sierpnia 2013, 14:51 - śr

Irku, super fotorelacja! Rzeczywiście mam w swojej kolekcji 7 fajek Wojtka i jestem z nich baaaaaardzo zadowolony. Są rewelacyjne pod względem dizajnerskim, mistrzowsko wykonane, ale też niezwykle praktyczne i przede wszystkim bardzo smaczne. Mam nadzieję, że moja kolekcja "Pastuchów" będzie się dalej rozrastała :-) Szkoda, że Wojtek wyemigrował z Krakowa i nie możemy śledzić na bieżąco Jego najnowszych produkcji. Zostają nam tylko zdjęcia...

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 07 sierpnia 2013, 21:16 - śr

Mam to szczęście mieć dwie Wojtkowe fajeczki i zacieszam za każdym razem, gdy przyjdzie mi w nich zapalić :) doskonałe palidełka.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki - czasy, miejsca, wykonawcy, materiały, warsztat”