Strona 1 z 1

Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

: 09 listopada 2012, 22:27 - pt
autor: emiem
Witam
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji "nowego" zakupu.
Niedawno zostałem właścicielem urządzenia, które jego poprzednik nazwał "Metalowa fajka niemiecka-sygnowana HERZOG DRGM". To wszystko co wiem na ten temat. Nie znalazłem niczego podobnego w internecie. Domyślam się jedynie (może niesłusznie), że jest to wojskowa fajeczka (bo jest małych rozmiarów) z zastawką kulkową, kojarzona z armią pruską - chyba ma jakieś związki z Wielkopolską. Proszę o jakieś sugestie bądź konkretne informacje jeśli ktoś z Was zetknął się z podobnym urządzeniem. http://pokazywarka.pl/cg6tme/
Pozdrawiam.

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

: 10 listopada 2012, 08:25 - sob
autor: Irek
To mi wyglądało jak ustnik od jakiegoś inhalatora, ale sądząc po tym co znalazłem w sieci to chyba część machiny do zadymiania pszczół. Bez odpowieniego pojemnika. Coś w rodzaju kadzielnicy. Może na jakimś forum pszczelarskim czegoś więcej się dowiesz hehe.

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

: 11 listopada 2012, 16:46 - ndz
autor: emiem
Irek pisze:Może na jakimś forum pszczelarskim czegoś więcej się dowiesz hehe.
Wielkie dzięki za słuszną uwagę. Zaraz wypiszę się z tego miejsca i przeniosę z nowym sprzętem na właściwe forum, zgodnie z poradą eksperta :?

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

: 11 listopada 2012, 19:37 - ndz
autor: Irek
Żaden ze mnie ekspert. Google każdy potrafi obsługiwać a na ebayu znalazłem podobne przedmioty tylko kompletne. Nie były identyczne, więc może się okazać, że rurka, którą pokazałeś jest częścią trochę innej maszynki do zadymiania pszczół, lub też miała zupełnie inne przeznaczenie. Jest to na pewno tylko część większej całości :) Sądząć po zaworze to służyła do dmuchania :)