Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

Historia fajei i ich wytwórców oraz materiałów do wyrobów fajek używanych

Moderator: Moderatorzy

emiem
Początkujący
Początkujący

Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

Post autor: emiem » 09 listopada 2012, 22:27 - pt

Witam
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji "nowego" zakupu.
Niedawno zostałem właścicielem urządzenia, które jego poprzednik nazwał "Metalowa fajka niemiecka-sygnowana HERZOG DRGM". To wszystko co wiem na ten temat. Nie znalazłem niczego podobnego w internecie. Domyślam się jedynie (może niesłusznie), że jest to wojskowa fajeczka (bo jest małych rozmiarów) z zastawką kulkową, kojarzona z armią pruską - chyba ma jakieś związki z Wielkopolską. Proszę o jakieś sugestie bądź konkretne informacje jeśli ktoś z Was zetknął się z podobnym urządzeniem. http://pokazywarka.pl/cg6tme/
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji metalowej fajki

Post autor: Irek » 10 listopada 2012, 08:25 - sob

To mi wyglądało jak ustnik od jakiegoś inhalatora, ale sądząc po tym co znalazłem w sieci to chyba część machiny do zadymiania pszczół. Bez odpowieniego pojemnika. Coś w rodzaju kadzielnicy. Może na jakimś forum pszczelarskim czegoś więcej się dowiesz hehe.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
emiem
Początkujący
Początkujący

Post autor: emiem » 11 listopada 2012, 16:46 - ndz

Irek pisze:Może na jakimś forum pszczelarskim czegoś więcej się dowiesz hehe.
Wielkie dzięki za słuszną uwagę. Zaraz wypiszę się z tego miejsca i przeniosę z nowym sprzętem na właściwe forum, zgodnie z poradą eksperta :?
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 11 listopada 2012, 19:37 - ndz

Żaden ze mnie ekspert. Google każdy potrafi obsługiwać a na ebayu znalazłem podobne przedmioty tylko kompletne. Nie były identyczne, więc może się okazać, że rurka, którą pokazałeś jest częścią trochę innej maszynki do zadymiania pszczół, lub też miała zupełnie inne przeznaczenie. Jest to na pewno tylko część większej całości :) Sądząć po zaworze to służyła do dmuchania :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki - czasy, miejsca, wykonawcy, materiały, warsztat”