Przywitanie, prośba o poradę dot. tytoniu

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mak
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Re: Przywitanie, prośba o poradę dot. tytoniu

Post autor: mak » 15 marca 2013, 10:52 - pt

Jak pisałem w innym wątku, wczoraj dojechała paczka z Fajkowo.pl. W niej Worobiec 102, fajeczka gliniana, tytonie i drobiazgi.

Oczywiście zapaliłem :pipeman:. Jako, że była to pierwsza fajka i nie chciałem ryzykować uszkodzenia Worobca zapaliłem w gliniance. Tytoń G&H Top Black Cherry. Nie powiem, że był to spektakularny sukces, ale też nie totalna porażka. Komin glinianki jest niewielkiej pojemności, więc nie udało mi się załadować trzech warstw. Załadowałem dwie, kręcąc i ubijając prawie jak trzeba ;). Oczywiście z niecierpliwości nie podsuszyłem tytoniu. To był chyba największy błąd. Nie mogłem rozpalić fajki. Tym bardziej, że rozpalałem zapałkami (jeszcze wczorajszego wieczora zamówiłem zapalniczkę). Jednak koniec końców, po 8. zapałkach, zacząłem pykać. Niestety fajka przygasała i co jakiś czas musiałem rozpalać. Także dlatego, że jak już się paliła, to robiła się za gorąca i musiałem ją odstawiać. Chyba książkowe problemy nowicjusza :).

Druga sprawa to fakt, że tytoń G&H Top Black Cherry nie do końca mi smakował. Był za bardzo tytoniowy, a za mało owocowy. Do tego jak fajka się rozgrzewała to robił się ostry na języku. Myślę, że G&H Cherry Vanilla albo SG Firedance będą bardziej aromatyczne i przez to przyjemniejsze dla mnie nowicjusza i bardziej akceptowalne dla mojej lepszej połówki.

Za sukces uważam wypalenie fajki do końca i nie zrażenie się. Wręcz przeciwnie, czuję, że po kilku próbach to będzie to :pipeman:.

Następną fajkę rozpalam jak dojedzie zapalniczka i na pewno podsuszę tytoń, jak mądrze radził kolega Bublik kilka postów wcześniej... ;)
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 16 marca 2013, 00:55 - sob

Jeżeli podsuszysz, nabijesz luźniej i będziesz palił wolniej to więcej smaku uzyskasz, ot co. Raz utracony smak podczas palenia mało który tytoń odda, niestety. Wtedy należy w spokoju dopalić do końca mając nadzieję, że następnym razem będzie lepiej :)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
mak
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: mak » 16 marca 2013, 14:20 - sob

bublik pisze:Jeżeli podsuszysz, nabijesz luźniej i będziesz palił wolniej to więcej smaku uzyskasz, ot co. Raz utracony smak podczas palenia mało który tytoń odda, niestety. Wtedy należy w spokoju dopalić do końca mając nadzieję, że następnym razem będzie lepiej :)
W poniedziałek kolejne podejście. Zapałkami już się nie bawię... ;)
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 16 marca 2013, 15:20 - sob

mak pisze:
bublik pisze:Jeżeli podsuszysz, nabijesz luźniej i będziesz palił wolniej to więcej smaku uzyskasz, ot co. Raz utracony smak podczas palenia mało który tytoń odda, niestety. Wtedy należy w spokoju dopalić do końca mając nadzieję, że następnym razem będzie lepiej :)
W poniedziałek kolejne podejście. Zapałkami już się nie bawię... ;)
A mnie znowu zapałki najlepiej pasuja do odpalania)))
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”