"Pierwszak" - Odczucia i pytanie :)

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Ezex
Początkujący
Początkujący

"Pierwszak" - Odczucia i pytanie :)

Post autor: Ezex »

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post, wiec chciałbym się przedstawić, mam 21 lat, na imię mi Dominik, czytam forum od pewnego czasu, kupiłem pierwszą fajkę z gruszy, tytoń Amphora Red full aroma, niezbędnik, zapalniczkę, wyciorów niestety nie udało mi się kupić w miejscowym sklepie :( ale zamówiłem już przez internet :) ... Właśnie jestem po pierwszym "pykaniu", załadowałem fajkę do pełna i ubiłem do 1/3 pojemności, na początku były problemy z rozpaleniem, ale po paru chwilach mogłem cieszyć się 15 minutami ciągłego palenia 8) . Tytoń przestał sie palić, byłem pewien że dopaliłem do końca, lecz podczas czyszczenia okazało się ze na dnie zostało troszkę niedopalonego tytoniu :/ ... Nie wiem czy to normalne, ale piękny "smak" tytoniu zacząłem odczuwać dopiero pod koniec palenia, no dobra koniec tego dobrego, czas na czyszczenie, zamiast wyciorów użyłem patyczków do uszu :D, dokładnie wyczyściłem kanał w ustniku i samej fajce, komin delikatnie wyczyściłem za pomocą jeansowej ściereczki :) wyczyszczoną fajkę, ze świeżym filtrem odłożyłem na stojak :) ... Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, w przyszłości planuje zakup fajki z wrzośca, lecz na razie musi wystarczyć mi gruszka :) ...

Tak sie zastanawiam, czy dopóki nie dojdą do mnie wyciorki, mogę używać patyczków ? Jaki dobry aromatyczny tytoń polecilibyście świeżakowi ? :)

Pozdrawiam =)
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Re: "Pierwszak" - Odczucia i pytanie :)

Post autor: Grzechu »

Witam. Mam na imię Grzesiek i też rozpoczynam przygodę z fajką.
Ja, podobnie jak Ty również sporo czytałem o FAJCE na tym forum oraz na innych (np. tym: http://www.fajka.net.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; a także tym: http://www.fajka.org/news/index.php?op=shownews&off=30" onclick="window.open(this.href);return false;).

Dogłębnie przeczytałem na TYM forum to:
http://www.fajczarze.pl/forum/viewtopic ... dom#p61805" onclick="window.open(this.href);return false;

I mimo iż większość forumowiczów poleca na początek fajkę z wrzośca, ja postanowiłem zacząć od gruszy (B&B 031).
Jako tytoń wybrałem polecany dla początkujących Timm No Name.
Do tego zestawu natomiast dokupiłem przede wszystkim wyciory. Zamiast niezbędnika metalowego wystrugałem sobie kołeczek. zrezygnowałem również z zapalniczki na rzecz zapałek.
Paliłem fajkę na razie dwa razy nabijając ją w 1/3. Niestety nie delektowałem się jeszcze delikatna wanilią ale myślę, że przyjdzie to z czasem. Na razie skupiłem się na treningu wolnego i suchego palenia. Myślę, iz tymczasem udaje mi się gdyż nie miałem jeszcze okazji poczuć w ustach kondensatu a i język za bardzo nie piecze.
W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu jakiejś fajki z wrzośca oraz tytoniu Malthouse lub Mac Baren Virginia No1
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i mam nadzieję pozostać z Wami na dłużej.

Pyk.

P.S. Mi tez tytoń nie dopala się na razie na szary popiół. Ale myślę, ze przyczyną jst to iż jest to aromat podobnie jak Twoja Amphora.
Ezex
Początkujący
Początkujący

Ja odczułem minimalne pieczenie języka, także nie ma źle :) ... Co do tytoniu - tylko ten był u mnie dostępny :/ ... następne zakupy będe robił w sklepie fajkowo.pl :)

mam jeszcze pytanie odnośnie samej metody palenia, wciągasz minimalną ilośc dymu delikatnie "ciągnąc" ? Czy bierzesz raczej większe "machy" ? I w jakim odstępie czasowym ? Wiem że to głupie pytanie, ale nie miałem z tym prędzej nic doczynienia :/

Pozdrawiam ! :)
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Staram się wciągać delikatnie w rytmie oddechowym. Nie za często. Te dwa razy to paliłem po około 20 minut. Za pierwszym razem zgasła mi tylko raz bo chyba intuicyjnie dobrze używałem kołeczka. Natomiast za drugim razem zgasła mi dwa razy, z czego raz przez to, że chyba za mocno użyłem kołeczka. :D
Ezex
Początkujący
Początkujący

No to podobnie :) A rozpalasz zapalniczką ? Ja używam zapalniczki żarowej, nie trzeba długo rozpalać, tytoń dość szybko się zaczyna tlić :) Chociaż nie wiem czy to dobry wybór :|
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Wyrzuć żarową!!!! Za gorący płomień- przegrzejesz tytoń, a i rimm'a możesz spalić. Najlepsze zapałki i to dwie: pierwsza odpalasz fajkę, czekasz aż tytoń poczernieje i zgaśnie fajka, rozcierasz kołeczkiem i odpalasz fajeczkę drugą zapałką na gotowo. :)
Ezex
Początkujący
Początkujący

Dziękuje bardzo za dobrą rade :) właśnie miałem problem z rozpaleniem fajki zapałkami, dlatego sięgnąłem po zapalniczkę ;)
Jutro będe próbował z zapałkami :)
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Daj się zapałce przez chwilkę popalić zanim włożysz ją do komina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”