Poszukuję delikatnych bilardówek

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
nUmer
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Poszukuję delikatnych bilardówek

Post autor: nUmer »

Witam serdecznie!

Zakupiwszy ostatnio kilka dodatkowych fajek przekonałem się do bilardówek.
Niegdyś na portalu czytałem jakiś artykuł opatrzony zdjęciem warsztatu stolarskiego - ktoś z forumowiczów miał kilka identycznych, delikatnych bilardów.
Ponieważ planuję zakup jeszcze kilku fajek - postanowiłem zakupić właśnie takie.
Czy mógłby mnie ktoś nakierować na wspomniane wyżej wyroby?

Pozdrawiam
Nowak Roman
Awatar użytkownika
nUmer
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Poszukuję delikatnych bilardówek

Obrazek

Wreszcie znalazłem :-D .... zdjęcie zapewne części swego zbioru zamieścił w tym temacie kolega JSG.
Podobne, wcześniej wspomniane leżały na stole stolarskim podczas pracy nad ukrzyżowanym Jezusem. Jednak nie mogę się doszukać tego zdjęcia.

Mam zatem pytanie do kolegi JSG - co to są za fajeczki? Śliczne maleństwa.
Zależałoby mi na takich samych/podobnych.
Na http://www.fajkowo.pl" onclick="window.open(this.href);return false; się nie doszukałem podobnych.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Wiekszosc fajek ktore mam lub przeszly mi przez rece, a byly sfotografowane jest tu: http://skitch.com/jsgolowacz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale zasadniczo to o ile dobrze pamietam zdjecia z jezuserm to nie byl biliard tylko albo prince albo zulu, ewentualnie moze liverpool podobnie zreszta jak na powyzszym zdjeciu nie wszystko jest biliardami, na pierwszym planie jest owszem biliard ale brendy, zulu, prince, biliard ale w wydaniu dunskim projektu S. Bernadotte itp... Śmialo mozemy zalozyc ze podobaja ci sie fajki o klasycznych ksztaltach a najwiekszy wybor tego typu fajek to Anglia i Francja, przyczym gro z nich ma sygnature London Made, nawet jeśli wykonano je we Francji, co wiaźe się z długą dość i niedkładnie wyjaśnioną o ile mnie pamięć nie myli historią.
Ja nie mam prawie żadnej fajki młodszej niż 35 lat, a dobrze ponad 2/3 jest jeszcze dekadę a nawet dwie starsza.
W moim zbiorze jest spora reprezentacja fajek angielskich: Charatan 6, Hardcastle 9, Dunhill/Astleys 2, Civic 2, GBD 1, dr. Plumb (firma corka GBD, produkujaca we Francji na rynki zamorskie) 1, Londoner (2end Barlinga) 1, 3 falcony 7 glowek i td, a fajek mam raptem oko 30, moze teraz nawet mniej, bo po jesiennej przeprowadzce kilka fajek mi zniknelo z oczu, mozliwe ze wyladowaly na strychu z ksiazkami.
Kształty klasyczne, można też znależć w ofercie nieomal każdego producenta, różnią się one nieco stylistyką ale zwykle trzymają pewne podstawowe parametry.
Jeśli zalezy ci na nowych fajkach, przejzal bym sobie na spokojnie alpascia.com i zobaczyl ktory z lepszych producentow produkuje takie fajki- potem szukal po tanszych trafikach z mniej prestizowymi seriami fajek. Warto odwiedzic strone synjeco.ch tez maja fajny wybor fajek. Obawiam sie ze w Polsce bedzie problem z kupowaniem nowych klasykow o ciekawej linii, bo ci ktorzy preferuja takie fajki kupuja zwykle staruszki, a rynek nowych fajek jest dosc... slaby- rzecz jasna patrz podpis (tresc nie zdjecie)
...
Ewentualnie Petrerson i Stanwell, ale nie wiem czy do polski ktos sprowadza klasyki, warto przejzec katalog dan pipe, na pewno na Kruczej można zamowic caly asortyment z tego katalogu.

[edit]
na fajkowie masz np canadian lub liverpool sharon petersona, standard system 31 czy tyrone 264.. kwestia usiadniecia i poprzegladania. Ale klasyka to nie fajki polskich producentow ciosane pila spalinowa za 100 zloty- patrz podpis (tresc nie zdjecie)-, tylko niska i srednia polka europejska, od 60 euro w gore...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
nUmer
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Co do polskich producentów, to niegdyś bardzo spodobał mi się Filar 19. Zakupiony, został poddany dopieszczeniu, upiększeniu przez polerowanie i pali mi się weń najlepiej. Myślę, że kształt fajki, który się spodoba ma subiektywny wpływ na smak :-) Mają ów czas to "coś" w sobie.
Dlatego też bardzo spodobały mi się wspomniane przez Ciebie fajki Petersona. Myślę, że tymczasem mając na uwadze stosunek jakości do ceny pozostanę przy Petersonie.
Najbliższe zakupy to:
Peterson Shannon 264
Peterson Tyrone 264

Teraz muszę się zastanowić co w nich palić. Uważam, że nie każdy kształt i wielkość fajki pasuje do każdego rodzaju tytoniu.
Ciekawi mnie tylko ustnik typu P-Lip. Masz może wyrobione jakieś zdanie na ich temat?
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij »

Z góry przepraszam za autoreklamę ale między innymi właśnie coś w tym stylu wystawiłem na aukcji: http://allegro.pl/dunska-fajka-kriswill ... 36519.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

nUmer pisze:Co do polskich producentów, to niegdyś bardzo spodobał mi się Filar 19.
na tym forum przyjeto o pewnych sprawach nie dyskutowac, wiec pominmy je milczeniem, dla kazdego z nas czym innym jest dobra fajka. Gdybys napisal ze przez rok plukales filara acetonem i spirytusem, to mogli bysmy nazwac to dopieszczeniem, a polerowanie nie ma nic wspolnego z doprowadzeniem fajki do uzywalnosci.
nUmer pisze:stosunek jakości do ceny pozostanę przy Petersonie.
W sensie niska jakosc za wysoka cene? To się zgodzę, kolejne fajki ktore wymagaja zastosowania na dziendobry procesow ale to juz zupelnie inna historia.
nUmer pisze:Uważam, że nie każdy kształt i wielkość fajki pasuje do każdego rodzaju tytoniu.
Masz prawo do takiego zdania, jednak z praktyki wynika co innego. Moze gdybysmy zaczeli dyskusje o przygoptowaniu danego tytoniu do palenia w fajce o danym stosunku srednicy do glebokosci komina i srednicy kanalu dymowego... wtedy rozmowa nabrala by sensu.
nUmer pisze:Ciekawi mnie tylko ustnik typu P-Lip. Masz może wyrobione jakieś zdanie na ich temat?
Nie mam, mialem kilka petow na warsztacie ale sam nigdy takiego sobie nie sprawilem, pomijajac juz fakt ze najpewniej gdybym sprawil byl by to taki ze zwyklym ustnikiem- choc roznie moze byc.

Bij, szkoda ze tego kriswilla nie wystawiles przed "gruntownym odnowieniem" pewnie byl by wtedy sklonny dac za nia nawet przyzwoite pieniadze, gdyby kiedys trafil ci sie bernadotte lub modele 34, 35, 36 badz tak mily i daj znac przed ;)
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 »

Ja z kolei nic nie reklamuje, bo nie mam w tym żadnego interesu ale możesz spojrzeć na te fajeczki. Kupowałem u tego pana dwie fajeczki na allegro. Przyszły w dobry stanie, tylko wyczyściłem ustniki. Z tego co obserwuje jego aukcje to fajki są bardzo dobrze opisane, jeśli mają wady to on o nich pisze. Był nawet ten pan na forum ale chyba już aktywnie nie uczestniczy w życiu forumowym.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

JSG pisze:...gdyby kiedys trafil ci sie bernadotte lub modele 34, 35, 36 badz tak mily i daj znac przed ;)
Bernadotte? Było ich parę. Nawet tanio poszły. :D Ostał mi się jeno jeden:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Mam, ale nie dam. Bo to ostatni. :mrgreen:
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

blij pisze:
JSG pisze:...gdyby kiedys trafil ci sie bernadotte lub modele 34, 35, 36 badz tak mily i daj znac przed ;)
Bernadotte? Było ich parę. Nawet tanio poszły. :D Ostał mi się jeno jeden:

Mam, ale nie dam. Bo to ostatni. :mrgreen:
Jak pisałem- "po" sa dla mnie bez wartosci, zlamanego grosza bym nie dal, nie zebym mial cos do twoich "metod", powiedzmy ze mam swoje i juz- dlatego zwykle jesli wystawiam fajki to zawsze przed- z propozycja odnowienia w cenie, nigdy nie biore sie za fajke na sprzedaz bez konsultacji z nowym wlascicielem.
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

JSG pisze:...jesli wystawiam fajki to zawsze przed- z propozycja odnowienia w cenie, nigdy nie biore sie za fajke na sprzedaz bez konsultacji z nowym wlascicielem.
Cóż, jeśli nabywcą jest osoba, która zna Twoje umiejętności i wie, że odnowisz daną fajkę tak, jak tego oczekuje to ma to sens.
Postaw się jednak w roli anonimowego człowieka na allegro lub ebayu, który nic o Tobie nie wie. Nie widział nigdy efektów Twojej pracy. Chce odnowioną fajkę gotową do palenia. Widzi jakąś zniszczoną fajkę i ma wydać swoje pieniądze i dać Ci pełne zaufanie co do ostatecznego rezultatu Twojej pracy.
Dlatego ja wolę proste zasady. Nabywca wie, co kupuje i płaci za przedmiot w takim stanie, jaki widzi na zdjęciu.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

blij pisze:
JSG pisze:...jesli wystawiam fajki to zawsze przed- z propozycja odnowienia w cenie, nigdy nie biore sie za fajke na sprzedaz bez konsultacji z nowym wlascicielem.
Cóż, jeśli nabywcą jest osoba, która zna Twoje umiejętności i wie, że odnowisz daną fajkę tak, jak tego oczekuje to ma to sens.
Postaw się jednak w roli anonimowego człowieka na allegro lub ebayu, który nic o Tobie nie wie. Nie widział nigdy efektów Twojej pracy. Chce odnowioną fajkę gotową do palenia. Widzi jakąś zniszczoną fajkę i ma wydać swoje pieniądze i dać Ci pełne zaufanie co do ostatecznego rezultatu Twojej pracy.
Dlatego ja wolę proste zasady. Nabywca wie, co kupuje i płaci za przedmiot w takim stanie, jaki widzi na zdjęciu.
Kwestia gustu, ja wlasnie 5 minut temu zdjalem z ebay DUNHILL SHELL BRIAR Pipe 1954 35 F/T 3S z roku 1958 za nieco ponad 200 zl a w ogóle zacząłem ją licytować i trochę nagiołem swoje zasady- za Dunhilla nie więcej niź 200 z przesyłką, bo jest w bardzo słabym stanie wizualnym, gdyby nie była nawet nie wszedł bym na tą aukcje.

A co do wymienionej przez ciebie zasady, coś w niej jest, ale ja się nie spotkałem z taką postawą.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2011, 21:56 - ndz przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

blij pisze: Obrazek
A więc to Ty go zgarnąłeś... :)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Alan pisze:A więc to Ty go zgarnąłeś... :)
Uuups... niechcący :oops: . Przepraszam - te braki nicków na aukcjach powodują takie właśnie sytuacje. Z zasady nie staram się wchodzić Znajomym w paradę. Zawsze mogę odpuścić licytację fajki. W końcu mam już ich tyle...
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Co do ustników P-lip. To chyba kwestia gustu. Mi osobiście dobrze pali się w fajkach z takimi ustnikami i nawet wolę takowe. Różnica polega na tym, że kierują dym ku podniebieniu. Dzięki temu, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, dokładniej wyczuwam różne drobne niuanse smakowe danego tytoniu. Ale znam i takich, którzy nie zgodzą się z taką opinią. Najlepiej jak sam kupisz sobie fajkę z takim ustnikiem, sprawdzisz i zdecydujesz. Ja polecam takie ustniki, ale czy Tobie się spodobają - nie wiem.
Diord Fionn
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

blij pisze:Uuups... niechcący :oops: . Przepraszam - te braki nicków na aukcjach powodują takie właśnie sytuacje. Z zasady nie staram się wchodzić Znajomym w paradę. Zawsze mogę odpuścić licytację fajki. W końcu mam już ich tyle...
Żaden problem, cena szybko przerosła moje możliwości (choć szczerze mówiąc i tak nisko poszło...)

O P-lipach już się wypowiadałem tu i ówdzie, dla mnie to porażka. Jedynym bezinwazyjnym przystosowaniem tegoż do "normalności" jest przekręcenie go o 180 stopni, aby dym kierował się na język (ale to tylko w fajkach prostych).
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”