Co następne...

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

kancikk
Początkujący
Początkujący

Co następne...

Post autor: kancikk »

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy i mam pytanie a wlasciwie prosbe.
Moja fajka to brog 47 opalona (i dotychczas napelniana) tytoniem alsbo black ktory wlasnie juz mi sie konczy... i tu moje pytanie jaki tyton nastepny proponujecie w cenie zeby nie zabila i ilosci zebym nie musial palic rok :) Z gory wielkie dzieki. w szystkie opinie cenne

Kolego - proszę zakładać tematy w odpowiednich działach. Dział "Opisy tytoni" nie jest właściwym miejscem na zadanie pytania typu "poradnik dla początkujących". Temat zostanie przeniesiony do "Kołyski Fajczarskiej". Sugeruję uważną lekturę Regulaminu Forum oraz Forumowego FAQ. Oszczędzi to ewentualnych nieporozumień w przyszłości. Z moderatorskim pozdrowieniem. Dziku.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Co następne...

Post autor: maciej_faja »

Proponuję poczytać o tytoniach na Forum, zajrzeć na Allegro.

Fajkę poddać renowacji (wnętrze komina).

Nie używać brzydkich wyrazów na Forum (tych na Al...).

Choć powinno być to napisane w odwrotnej kolejności.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
kancikk
Początkujący
Początkujący

nie rozumiem co oznacza poddac renowacji czyzby oczyscic z pewnej ilosci nagaru... ??
A moze inaczej czy jakis Larsen bedzie ok jako nastepny ?
Ostatnio zmieniony 08 maja 2008, 22:15 - czw przez kancikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Oczyścić z tego co pozostało po paleniu tego czegoś na A...

kancikk
Początkujący
Początkujący

no ok ale chyba nie do konca ? czy musze zedzrzec do drewna i jeszce raz opalić ?
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

wyczyść do gołego drewna a później usuń smrodek (poczytaj o renowacji - polecam, sam wiele się nauczyłem)

kancikk
Początkujący
Początkujący

kurcze nie chce mi sie opalac jej jeszce raz dopiero co niedawno skonczylem i tak swoja droga al... (zapomnialem brzydki wyraz) smakowal mi calkiem niezle... Wiec jak poskrobie troche nagar to na prawde nie moge zapalic nic innego ?
Dziku

Post autor: Dziku »

Maćku - po co Kolega ma czyścić ta fajkę, skoro - jak twierdzi - opalił ją poprawnie? A że tytoniem jakości miernej to już inna sprawa. Po takim opaleniu nie ma zbyt wielkiego pola manewru odnośnie dalszych wyborów.
Skoro prawidłowo opalona - to ja bym jej nie czyścił z nagaru do gołego drewna, bo po co? Normalna higiena fajki zupełnie wystarczy.
A co palić? Drogi widzę dwie. Albo popykać jakąś virginię lekko aromatyzowaną np TMH godząc się z tym, że przez pierwsze ileś tam paleń smakowała będzie (fuj!) jak Alsbo. Za to na pewno sporo Alsbowej woni się w końcu ulotni, nagar się uszlachetni, a fajka będzie miała szansę posłużyć lekkim aromatom.
Druga droga - to od razu intensywne aromaty. Z tych dostępniejszych można zasugerować "No Name" albo "Vanilię" od Stanwella.
Wystrzegałbym się Scandinavików - jak dla mnie to wyjątkowe świństwa. (przepraszam jeśli kogoś uraziłem).
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Ja kupiłem przez przypadek Tima No Name, bardzo przyzwoity aromat, mogę go polecić z czystm sumieniem. Cena za 125g to ok 70zł, jest dostępny w wielu trafikach- przynajmniej tych które odwiedziłem ostatnio był, w Krakowie widziałem go w dwóch, w Warszawie też przynajmniej w dwóch..

Co do czyszczenia fajki- Maciej jest trochę złośliwy, po prostu jak byś nie zauważył na forum raczej o Albso (ten którego imnienia nie wolno wymawiać/ sam wiesz kto i inne tego typu określenia) opinie są bardzo kiepskie... ten tytoń paskudzi fajkę kondensatem
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

kancikk pisze:kurcze nie chce mi sie opalac jej jeszce raz dopiero co niedawno skonczylem i tak swoja droga al... (zapomnialem brzydki wyraz) smakowal mi calkiem niezle... Wiec jak poskrobie troche nagar to na prawde nie moge zapalic nic innego ?
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę TO JEST LINK DO WYSZUKIWARKI interesujące Cie frazy, zapewniam, że znajdziesz wiele odpowiedzi. Poczytaj!
Do tego FaQ a zobaczysz, że zaczniesz dysponować już większą wiedzą ;)
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
kancikk
Początkujący
Początkujący

Dziekuje bardzo za opinie. Co do uwagi moderatora to obiecuje prawdziwa poprawe ;). A mam jeszce jedno pytanie. Czy godzac sie na jakiś czas ze smakiem AB moge przejsc na jakiegos Larsena. I jeszce jedno jakie sa tak na prawde czyste mieszanki niearomatyzowane bo szczerze to ciezko mi jeszce rozrozniac. Prosze o kilka przykladow najlepiej mozliwych do kupienia w Polsce. Pytam dla tego ze chcialbym moze nie dlugo kupic jakiegos wrzosca i nie chce juz go paskudzic aromatem.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

kancikk pisze:Dziekuje bardzo za opinie. Co do uwagi moderatora to obiecuje prawdziwa poprawe ;). A mam jeszce jedno pytanie. Czy godzac sie na jakiś czas ze smakiem AB moge przejsc na jakiegos Larsena. I jeszce jedno jakie sa tak na prawde czyste mieszanki niearomatyzowane bo szczerze to ciezko mi jeszce rozrozniac. Prosze o kilka przykladow najlepiej mozliwych do kupienia w Polsce. Pytam dla tego ze chcialbym moze nie dlugo kupic jakiegos wrzosca i nie chce juz go paskudzic aromatem.
Tak.

+ Aromaty nie koniecznie paskudzą ;)

Do dalszej części w odpowiedzi zacytuję:
Marcin_Pro pisze: Jak wpiszesz w wyszukiwarkę TO JEST LINK DO WYSZUKIWARKI interesujące Cie frazy, zapewniam, że znajdziesz wiele odpowiedzi. Poczytaj!
Do tego FaQ a zobaczysz, że zaczniesz dysponować już większą wiedzą ;)

Przecież jest dział opisy tytoni. Zobacz pod Virginia, jeśli chcesz niearomatyzowane tytonie.

Przy okazji polecam również doskonałe źródło wiedzy
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

kancikk
Początkujący
Początkujący

Bardzo dziekuje za odpowiedzi, chyba kupie Larsena nie pamietam jak sie nazywa taki w czerwonej saszetce a zanim sie skonczy poszerze wiedze i zaplanuje jakiegos wrzosca.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

kancikk pisze:Bardzo dziekuje za odpowiedzi, chyba kupie Larsena nie pamietam jak sie nazywa taki w czerwonej saszetce a zanim sie skonczy poszerze wiedze i zaplanuje jakiegos wrzosca.
sprawdz na stronie ktorejkolwiek trafiki internetowej co to za larsen w czerwonej saszetce. jak bedziesz dysponowal nazwa to myk! myk! do wyszukiwarki i znajdziesz informacje na temat tego tytoniu. wyszukiwarka winna ci rozwiac wszelkie watpliwosci. rowniez gdybys chcial sie dowiedziec czy dobrym zakupem bedzie np. poniatowski lub tilbury z krajowych trafik. generalnie polecam lekture tego co juz zostalo napisane na forum. nie jestes pierwszym, ktory ma watpliwosci. to dobrze, dubito ergo cogitio....
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

kancikk pisze:A mam jeszce jedno pytanie. Czy godzac sie na jakiś czas ze smakiem AB moge przejsc na jakiegos Larsena. I jeszce jedno jakie sa tak na prawde czyste mieszanki niearomatyzowane bo szczerze to ciezko mi jeszce rozrozniac.

Chyba się czepiam? Ale jest taka zasada,żeby pisać po Polsku a nie po polskawemu.
Jak by się dało błędy poprawić, i być konsekwentnym odnośnie używania ogonków to było by już na prawdę lepiej.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”