Trudny wybór

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Ernaug
Początkujący
Początkujący

Trudny wybór

Post autor: Ernaug »

Znalazłem na allegro aukcję z tytoniami i nie mogę wybrać który kupić...Jestem początkującym fajczarzem i jak dotąd paliłem amphorę full aroma (nie zasmakowała) i Stanwell Classic (bardzo zasmakował) (fajkę z gruszy do opalenia mam)

http://www.allegro.pl/item325561715_tyt ... 50_g_.html

Chciałbym się posłużyć doświadczeniem waszym :D z góry dziękuję :)

------------------------
Kolego.
Bardzo proszę o zamieszczanie wątków w przeznaczonych do tego działach. Jak (chyba) łatwo się domyślić, dział opisy tytoni jest przeznaczony na OPISY TYTONI, a nie na pytania co mi będzie bardziej smakowało

Kolegów moderatorów poproszę o zwiększoną czujność. :mrgreen:
MJP
tomaczo
Pykacz
Pykacz

Re: trudny wybór

Post autor: tomaczo »

Po raz setny... :roll: Skąd mamy niby wiedzieć czy zasmakuje Ci FVF czy też Navy Flake? :roll:

Czytaj opisy tytoni na forum i szukaj gralla :D
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

To zależy, jeśli chesz aromat to może warto skierować się w kierunku: Fire Dance Flake
Jeśli nie aromat to może coś z Latakią ? Lub czystą Virginię?
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry »

Marcin_Pro pisze:To zależy, jeśli chesz aromat to może warto skierować się w kierunku: Fire Dance Flake
Marcin, doceniając walory smakowe np Navy Flake czy Chocolate Flake zastanawiam się czy jest tot ytoń do polecenia komuś kto raczkuje w paleniu fajki. Może nie tylko nie smakować, ale wręcz zrazić do fajki przy nieumiejętnym paleniu.
Ja w takiej sytuacji chyba poleciłbym jakąś czystą Virginię i to wcale nie w wersji Flake, chociaż to może mieć zalety bo od początku, nie mając złych nawyków można uczyć się właściwego rozdrabniania tytoniu.
Ponieważ wiadomo, że znaczna część początkujących wybiera jednak aromaty i to intensywne aromaty, to bardziej byłbym skłonny uświadamiać delikwenta, że fajka opalona tym już do aromatu pozostanie, niż udowadniać że czysta Virginia jest najlepsza.

Kolego Ernaug, wybierz sobie po prostu tyton który najbardziej Ci podchodzi, nawet jeżeli to miałby być Alsbo Cherry (przepraszam za uzywanie brzydkich słow na forum) i tego konsekwentnie się trzymaj. Na szczescie fajka jest z gruszy, więc masz ten komfort, że chcąc spróbować w przyszłości innego tytoniu możesz kupić kolejną fajkę w cenie saszetki z tytoniem.

Gdy dojdziesz do wydawania pieniedzy na dobre wrzosce, to juz bedziesz mial troche praktyki, a wtedy bedziesz sam mogl dokonac wyboru w sposob odpowiedzialny.
Pamietaj tylko, ze wszystko poza Virginia uzyte do opalania fajki w pewien nieodwracalny sposob przypisuje fajke do określonej grupy tytoni.
Pamiętaj, że sam piszesz iż jesteś początkujący więc osobiście radziłbym poczekać i z Latakią i z tytoniami w których jest Perique.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Jerry pisze:
Marcin_Pro pisze:To zależy, jeśli chesz aromat to może warto skierować się w kierunku: Fire Dance Flake
Marcin, doceniając walory smakowe np Navy Flake czy Chocolate Flake zastanawiam się czy jest tot ytoń do polecenia komuś kto raczkuje w paleniu fajki. Może nie tylko nie smakować, ale wręcz zrazić do fajki przy nieumiejętnym paleniu.
Jasne, w pierwszej części mojej wypowiedzi jest zawarta odpowiedź na pytanie dotycząca kolejnego aromatu, jaki wart byłby polecenia w wymienionej aukcji. W drugiej części jest zawarte pytanie :wink:
Doradzanie w takiej kwestii jest dość kłopotliwe, a jedyną ze słusznych podpowiedzi może być
tomaczo pisze:Po raz setny... :roll: Skąd mamy niby wiedzieć czy zasmakuje Ci FVF czy też Navy Flake? :roll:

Czytaj opisy tytoni na forum i szukaj gralla :D
czyli poczytanie sobie Forum i odnalezienie tego co mogło by nas interesować ;)
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Ernaug
Początkujący
Początkujący

Post autor: Ernaug »

Na razie aromat i chciałbym spróbować Latakii
_________________________________________________________________________________________________
Jerry pisze:(...)byłbym skłonny uświadamiać delikwenta, że fajka opalona tym już do aromatu pozostanie(...).Gdy dojdziesz do wydawania pieniedzy na dobre wrzosce, to juz bedziesz mial troche praktyki, a wtedy bedziesz sam mogl dokonac wyboru w sposob odpowiedzialny.
Pamietaj tylko, ze wszystko poza Virginia uzyte do opalania fajki w pewien nieodwracalny sposob przypisuje fajke do określonej grupy tytoni.
Pamiętaj, że sam piszesz iż jesteś początkujący więc osobiście radziłbym poczekać i z Latakią i z tytoniami w których jest Perique.
O opalaniu już wiem - aż takim początkującym nie jestem :). Nasuwa mi się pytanie: dlaczego początkujący nie powinien palić Latakii?
A poza tym każdy kiedyś zaczynał :)
Celt
Moderator
Moderator

Re: Trudny wybór

Post autor: Celt »

Tak, każdy kiedyś zaczynał. I każdy z nas jeśli jeszcze nie znalazł to nadal szuka swojego graala jeśli chodzi o tytoń. To w dużej mierze jednak kwestia gustu. Poczytaj opisy tytoni a przekonasz się, że z paroma wyjatkami (nie będę używał tu brzydkich słów na A...) zdania są podzielone i niektórzy są zakochani w danym tytoniu innym natomiast nie za bardzo on posmakował. Najlepiej popróbować samemu. Z czasem wyrobisz sobie własny gust i będziesz wiedział co bardziej Ci pasuje (ja np. dopiero po jakimś czasie próbowania doszedłem do wniosku, że najbardziej odpowiadają mi tytonie na bazie Virginii). A z paskudnymi tytoniami na A... właściwie kiedyś chyba każdy miał jakąś styczność. Ale to w sumie chyba też jest część poszukiwań. Więc pozostaje mi życzyć jedynie owocnych poszukiwań Twojego graala tytoniowego :)
Diord Fionn
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Celt pisze: A z paskudnymi tytoniami na A... właściwie kiedyś chyba każdy miał jakąś styczność. Ale to w sumie chyba też jest część poszukiwań. Więc pozostaje mi życzyć jedynie owocnych poszukiwań Twojego graala tytoniowego :)
Ha, a ja myślałem że paskudne słowo zaczyna się na p (jak paskudny, lub jak Poeschl :lol: )

Tytoni spory wybór, wiele z nich opisane są ładnie na Forum, wystarczy chwilkę poczytać i ... no właśnie i potem już tylko rozwiązać dylemat pt."Który wybrać" :lol:

Jeśli Latakia, to zawsze możesz znaleźć łagodniejsze jej mieszanki ;)
Obrazek

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl »

No więc tak:

Jest na forum post o tytule "Jaki najgorszy tytoń mieliście nieprzyjemność palić?" - opinie kolegów na temat tytoni tam zawartych zasugerują ci co absolutnie NIE jest dobre. W każdym razie spróbować możesz, będziesz wiedział co to zły tytoń.

A z drugiej strony polecam

Peterson - Sweet Killarney [aromat, bardzo smaczny, trochę drogi]
Presbyterian Mixture [łagodna virginia z latakią]
The Malthouse [to jest lekko aromatyzowana Virginia, dobry tytoń, niedrogi]

Dwa pierwsze są dostępne na Allegro, ostatni też znajdziesz w trafikach. To na początek.
Pozdrawiam :pipeman:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”