Savinelli

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Ryan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Savinelli

Post autor: Ryan »

Dostalem w prezencie fajke Savinelli model Capitol No 626

http://trafikapolska.pl/trafika/popup_image.php/pID/557
To moja druga fajka, pierwsza z gruszy B&B 019
Moje pytanie brzmi: Czy musze opalic ta fajeczke czy jest juz fabrycznie opalona i odrazu moge pykac ulubiony tyton...

I jeszcze jedno pytanko, czy do tytoniu aromat musze miec inna fajke i do zwyklego tez inna? Czy moge palic w jednej, Sorrki za takie pytania, ale jestem poczatkujacym fajczarzem :?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 września 2006, 19:11 - czw przez Ryan, łącznie zmieniany 1 raz.
GG: 130849
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Re: Savinelli

Post autor: Hilson »

Ryan pisze:Dostalem w prezencie fajke Savinelli model Capitol No 626
To moja druga fajka, pierwsza z gduszy B&B 019
Moje pytanie brzmi: Czy musze opalic ta fajeczke czy jest juz fabrycznie opalona i odrazu moge pykac ulubiony tyton...
I jeszcze jedno pytanko, czy do tytoniu aromat musze miec inna fajke i do zwyklego tez inna? Czy moge palic w jednej, Sorrki za takie pytania, ale jestem poczatkujacym fajczarzem :?
Pozdrawiam
Witam,
bardzo zacny prezent, Powinieneś o Nią (fajkę) dbać.
Jeśli będziesz o Nią dbał należycie, to nie zrobisz Jej krzywdy, aby dobrze dbać o fajki, należy się przyswoić trochę teorii.
Zanim Ją pierwszy raz zapalisz, proszę poczytaj trochę postów na Naszym Forum, także Tutaj :arrow: http://www.alt-pl-fajka.prv.pl/ , http://groups.google.com/group/alt.pl.fajka
To skarbnica wiedzy, tak podstawowej, jak również poszerzonej.
Wtedy sam sobie odpowiesz na postawione pytania 2xTak.
Pozdrawiam,
Hilson
Dziku

Post autor: Dziku »

Prezent bardzo zacny.
A kolega Hilson dobrze radzi. Wszystko to już było opisane i dyskutowane. Zacznij od lektury Forum, grupy APF, strony APF oraz strony naszego Forum. Poza tym prośba od moderatora - w dziale "fajki" recenzujemy poszczególne modele, grupy fajek itp. Wzdychamy nad kształtami, kolorami i wykonaniem. Na pytania podstawowe jest na Forum stosowny dział do którego Twój temat przeniosę...
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony »

Ostatnio przeglądając " allegro" natknąłem sie na kilka fajek w/w firmy w cenie do 100 zł/szt. Chciałbym poznać Waszą opinię dotyczącą jakości tych fajek.
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Savinelli Capitol to tzw "second choice" tej firmy.
Obrazek

A ta fajka poniżej to też "second choice" firmy Savinelli.
Obrazek

Zagadka - która z w/w fajek "second choice" może być smaczniejsza i dlaczego? ;-)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Z drugiej strony 89,00 zł to dobra cena. Tylko wysyłka w kopercie bombelkowej jest nieco "rydzykowna".
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas »

j4szczur pisze:Zagadka - która z w/w fajek "second choice" może być smaczniejsza i dlaczego? ;-)
A nagrodą jest Dunhill Shell Briar Oom Paul group 5? Nie? Szkoda... :(
Jak na mój gust - ta fajeczka z niższego zdjęcia może być smaczniejsza. Dlatego, że wygląda na zrobioną z twardszego klocka (ptasie oczka).
Wygrałem? :D
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
mlotkowy
Pykacz
Pykacz

Post autor: mlotkowy »

:) Raczej dlatego, że w przeciwieństwie do poprzednich nie jest bejcowana ani ryflowana IMHO ;)

m.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz »

mlotkowy pisze::) Raczej dlatego, że w przeciwieństwie do poprzednich nie jest bejcowana ani ryflowana IMHO ;)

m.
Bejcowana to ona chyba jednak jest.... :roll:
Świstak
Pykacz
Pykacz

Post autor: Świstak »

Stanowczo fajka druga. Dlaczego? Dlatego, że bardziej mi się potoba, a to ma duży wpływ na smak. Nastawienie to 50% sukcesu. A gdybym miał odpowiedzieć w oparciu o coś innego niż tylko własne preferencje, to wybrałbym tak samo, ale czemu, to nie wiem. Wydaje się być twardsza. Pierwsza jest ryflowana, więc chyba odpada, a z dwóch pozostałych ta trzecia jest jaśniej bejcowana. Czy to ma wpływ na ukrycie wad drewna? Czy ciemniejsza bejca lepiej maskuje? Jeśli tak, to byłoby to pewne wyjaśnienie. W każdym razie proszę o odpowiedź, bo nie zasnę.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Second secondowi nie równy.

Pierwsza - Savinelli Capitol - to fajka to fajka przeznaczona na rynki wschodzące, o małej sile nabywczej. Konkuruje ze standardowymi produktami naszych mistrzów, będąc atrakcyjną propozycją z uwagi na niską cenę.

Druga z fajek to fajka, która ze względu na ilość wad klocka (w rezultacie oczka z kitu) została odrzucona w toku produkcji[1] w fabryce Savinelli, zabejcowana fikuśnie na jasno zielono i oddana do sprzedaży jako "second choice"

[1] być może odrzucona w toku produkcji dość wysokiego modelu, być może Autograph? świadczy o tym duży klocek i jego jakość.
Świstak
Pykacz
Pykacz

Post autor: Świstak »

j4szczur pisze: [1] być może odrzucona w toku produkcji dość wysokiego modelu, być może Autograph? świadczy o tym duży klocek i jego jakość.
No właśnie, więc ostatecznie która jest lepsza? Oczywiście biorąc pod uwagę to, co obiektywnie ocenić się da. Bo niby ta druga, jak piszesz, zakitowana i w ogóle, ale dodajesz, że mimo wszystko to klocek wysokiej jakości, tyle że z wadami. Jeśli ubytki są małe a klocek dobry, to pomimo że odrzucono taką fajkę w toku produkcji first choice'a i tak może być dużo lepsza od secondchoice'owego Capitola. Dobrze rozumuję? Aha, no i jaka to w końcu marka, ta druga? Też Capitol?
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas »

Świstak pisze:No właśnie, więc ostatecznie która jest lepsza? Oczywiście biorąc pod uwagę to, co obiektywnie ocenić się da. Bo niby ta druga, jak piszesz, zakitowana i w ogóle, ale dodajesz, że mimo wszystko to klocek wysokiej jakości, tyle że z wadami. Jeśli ubytki są małe a klocek dobry, to pomimo że odrzucono taką fajkę w toku produkcji first choice'a i tak może być dużo lepsza od secondchoice'owego Capitola. Dobrze rozumuję? (...)
Myślę, że Capitolki też mają kitowania i to pewnie wcale nie mniej niż secondy wyższych modeli.
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

pan_bas: Nom, też mają tylko zakryte bejcowaniem.
Świstak: po prostu second firmy Savinelli, nie ma napisu Savinelli, ma jednak ustnik tej firmy i znaczek S wybity na wrzoścu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”