PLANTA - "Planta nr 1"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

PLANTA - "Planta nr 1"

Post autor: freemason » 17 czerwca 2009, 21:51 - śr

Kupiłem ten tytoń, trochę bez zastanowienia, jak zobaczyłem go w mojej "osiedlowej" trafice. Może to z radości, że firma na "M" dotarła ze swoim towarem i na takie zadupie. Później byłem nawet nieco zły na siebie, że połakomiłem się na tani aromacik z dolnej półki.

W domu od razu nabiłem fajkę, wypaliłem i... pod wieczór nabiłem ponownie. Na drugi dzień znów sięgnąłem po Plantę, i na trzeci też (palę przeważnie 1 nabicie dziennie, różne tytonie na zmianę). Nie powiem, posmakowała mi. :pipeman:

Jest to według mnie bardzo przyzwoity średniak. Niezbyt nachalny aromat o średniej mocy. Trudno mi wyodrębnić jakieś konkretne smaczki. Nie za słodki. W sam raz. Powiedziałbym, że lepszy od niektórych, znacznie droższych aromatów różnych renomowanych firm.

Ma też wady. Jak wiele aromatów przejawia skłonność do grzania. Trzeba uważać, żeby fajka nie dostała gorączki :) Wśród liści znajdziemy ponadto całą kolekcję badyli i wszelkiego tytoniowego śmiecia, który trzeba wpierw starannie wyłuskać.

Jestem bardzo ciekaw innych opinii.
Awatar użytkownika
ulysse
Początkujący
Początkujący

Re: PLANTA - "Planta nr 1"

Post autor: ulysse » 28 stycznia 2014, 18:48 - wt

Jestem zaskoczony, że prawie 4 lata nikt nie odezwał się w temacie, a kolega freemason nadal nie wie, czy jest jeszcze ktoś, komu ten tytoń się spodobał. Otóż jest, to ja. Lekceważyłem go przez lata na półce trafiki, bo tani, bo to, bo tamto.... A tutaj niespodzianka. Super tytoń, choć wiadomo klasa ekonomiczna. Sto razy lepszy od większości droższych aromatów. Zgadzam się z przedmówcą w 100%.
Aromat niepotrzebnie niedoceniony w Polsce. Zasługuje na uwagę. Średnia moc, łatwe spalanie. U mnie się nie przegrzewał. Room note naprawdę OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planta”