SG Kendal Cream Deluxe Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

SG Kendal Cream Deluxe Flake

Post autor: Thorgal » 03 stycznia 2005, 22:37 - pn

Czytajac opinie o "Dark Kendal Flake" zakupilem w.w specyfik rozwazajac czy te tytonie maja ze soba cos wspolnego. Otoz wyglada na to, ze maja - nie jest to jednak moc tytoniu. Kendal Cream to prawdopodobnie mieszanka ró?nych Virginii sprasowanych jak to zazwyczja u SG bywa we flake'i. Tyton jest jednym z tych , ktory lubi sie od pierwszego "wejrzenia" a docenia z czasem wypaloych fajeczek. Pali sie bardzo ladnie do bialego popiolu - nie pozostawia kondensatu nawet w bezfiltrtowej fajce. Mimo to nalezy palic go powoli i z rozwaga by nasze kubki doznaly tego wspanialego niebanalnego smaku. Kendal kojarzy mi sie z lasem a w zasadzie z ciemnym borem i kor? d?bu, nie jest to optymistyczny tyto? a raczej kontemplacyjny. Pale dopiero 2 fajke wiec nie wiem czym mnie jeszcze zaskoczy ale niuansow w smaku jest mnostwo, trudno je mi teraz sprecyzowac, na pewno da sie wyczuc lukrecje i jest to nieslychanie intrygujacy smak, naturalna slodycz Kendala jest gesta, kremowa ale nie mdla. Tyton ten dodatkowo jakby obala teorie, ze Va pali sie goraco. Dym , moze przez charakter jest cieply ale nie goracy, raczej "basowy" nawet przy czestym pykaniu. Jednym slowem - pyszna Virginia , pelna smakowych niuansow, doskonala do wieczornej kontemplacji przywodzaca na mysl stare zamki, ciemne lasy i klasyczne horrory. Najlepiej chyba smakuje w prostej , bezfiltrowej fajce z dobrego wrzosca. Co do mocy tytoniu - srednia, nie zwala z nog choc czuc w nim sporo nikotyny. Polecam wszystkim (szczesliwcom ktorzy gdzies dostana).
P.s
Zauwazylem z czasem, ze palac tego typu angielskie mieszanki coraz rzadziej mam ochote na doprawiane chemia dunczyki i coraz czesciej siegam po Va, La i Orienty- oby tylko bylo po co siegac...
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: SG Kendal Cream Deluxe Flake

Post autor: Cinek » 04 stycznia 2005, 11:46 - wt

Thorgal pisze:Kendal Cream to prawdopodobnie mieszanka różnych Virginii sprasowanych jak to zazwyczja u SG bywa we flake'i
This selection of blended Burley and Virginias offers a mild and creamy smoke from a medium density flake. With an added essence, the pipe smoker who derives pleasure from an easy to rub out flake will certainly enjoy Kendal Cream Flake.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: SG Kendal Cream Deluxe Flake

Post autor: Thorgal » 04 stycznia 2005, 18:02 - wt

Cinek pisze:
Thorgal pisze:Kendal Cream to prawdopodobnie mieszanka różnych Virginii sprasowanych jak to zazwyczja u SG bywa we flake'i
This selection of blended Burley and Virginias offers a mild and creamy smoke from a medium density flake. With an added essence, the pipe smoker who derives pleasure from an easy to rub out flake will certainly enjoy Kendal Cream Flake.
No widzisz, mi sie nie chcialo szukac :twisted: Z drugiej strony jakos nie czuje tam Burleya ( w smaku). Zapomnialem dodac, ze tyton pali sie przy dobrym ubiciu bardzo wolno - srednia fajka ok. 1godz 15 min.
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 11 marca 2005, 17:33 - pt

Wielce zacny tytoń. Skojarzenie z borem podoba mi się, aczkolwiek w mojej asocjacji nie jest to mroczny, cienisty bór, lecz raczej starodrzew z mchem nagrzanym słońcem. Co do Burley'a, to porównując z czystą Va, sądzę ,że pełni funkcję tonującą. Może to laicka ocena, ale Kendal wydał mi się gładszy i mniej zdecydowany w smaku, niż Caledonian. Już wiem, że skwapliwie sięgnę po inne produkty SG. Pozdrawiam.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Samuel Gawith Kendal Cream Flake

Post autor: Grzegorz XVI » 30 września 2006, 15:19 - sob

Czy palił ktoś ten tytonik?
Zastanawiam się czym opalić fajkę do aromatów i nie wiem czy wybrać ten czy może Grousemoor'a. Fajka w perspektywie będzie służyła do Timm'a NN.
arti
Pykacz
Pykacz

Post autor: arti » 30 września 2006, 15:33 - sob

palę ten tytoń od jakiegoś czasu i nie mogę się do niego przekonac
nie jest to na pewno aromat choc jakas kremowa nuta się gdzieś przewija
smak jest lekko "ziemisty", jest delikatny (dymek jest lekko widoczny) ale trzeba delikatnie palic,przy ostrzejszym rozgrzaniu czy przeciągnięciu gryzie
IMHO nadaje się do fajek przeznaczonych do VA a nie aromatów
always look on the bright side.........
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 30 września 2006, 15:59 - sob

Fajka w perspektywie będzie służyła do Timm'a NN.
dlaczego zatem nie opalasz timm'em?
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 30 września 2006, 17:44 - sob

elvislike pisze:
Fajka w perspektywie będzie służyła do Timm'a NN.
dlaczego zatem nie opalasz timm'em?
pozdrawiam:-)
Szczerze powiedziawszy mam tylko jedną fajkę opalaną i na bieżąco paloną jednym tytoniem. Myślałem aby fajkę do Timma opalić jakimś miłym aromatem bądź aromatyzowaną Va. Pierwsza myśl padła na MacBarena i jego Virginie no 1 ale zastanawiam się nad innymi możliwościami. Dlatego liczę na kilka opisów od kolegów którzy już palili ten tytonik. (a tak OT, to czy nie lepiej opalić fajkę Va a potem używać ją do aromatu? będzie jakaś wyczuwalna różnica w smaku?)

A zapomniałem dodać,że opalanie tytoniami flake dużo lepiej mi wychodzi. Nie wiem od czego to zależy ale jak ubijam trójwarstwowo to fajka częściej mi gaśnie niż od kuleczki z flake'a.
gg: 5238466
pozdrawiam
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 30 września 2006, 19:16 - sob

Temat SGKC został założony już wcześniej:

http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=276
Dziku

Post autor: Dziku » 30 września 2006, 20:03 - sob

No to wejdę w kompetencje Cinka i je skleję.
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 30 września 2006, 21:33 - sob

Jakub pisze:Temat SGKC został założony już wcześniej:

http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=276
:oops: :oops: :oops:
Przepraszam, nie zauważyłem. Wpisywałem w wyszukiwarce "kendal" i "cream" i nic nie wyskakiwało.
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 06 grudnia 2006, 18:38 - śr

Mam opinię zgoła odmienną od Thorgala... :idea:

otóż Kendal Cream Flake nasuwa następujące skojarzenia smakowe:
- lekka ziołowa herbatka.. może rumianek?
- aromatyczna herbata z mlekiem :)

I chyba to drugie porównanie jest niesamowicie trafne - wyczytałem je w jakiejś opinii internetowej. Wyjątkowo kremowy dymek, którego warto spróbować. Przede mną jeszcze połowa 30g puszki, więc pod koniec postaram się jeszcze coś napisać.
Obrazek Obrazek
MirekM
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MirekM » 15 stycznia 2007, 22:35 - pn

Natomiast ja zdecydowanie wyczuwam miodek , zarówno w zapachu tytoniu w puszce jak i w paleniu . Jak na razie paliłem w glince - bardzo zimne , przyjemne palenie .
Awatar użytkownika
Wunsch
Początkujący
Początkujący

Re: Samuel Gawith Kendal Cream Flake

Post autor: Wunsch » 21 stycznia 2007, 17:15 - ndz

Grzegorz XVI pisze:Czy palił ktoś ten tytonik?
Zastanawiam się czym opalić fajkę do aromatów i nie wiem czy wybrać ten czy może Grousemoor'a. Fajka w perspektywie będzie służyła do Timm'a NN.
Ja na Twoim miejscu wybrałbym Grousemoor. Jest o wiele smaczniejszy i przyjemniej się pali.
"'Tis only in their dreams that men truly be free,
'Twas always thus, and always thus will be."
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 12 marca 2007, 18:40 - pn

Kończy się i ten tytoń, przedostatnia fajka.. podtrzymuję opinię napisaną wyżej. Dodam że najbardziej smakuje mi w fajkach filtrowych i nie jest aż tak słodki, ale połsłodki-półwytrawny. Bardzo dobry tytoń, wysoka półka!
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”