SG Sam's Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

SG Sam's Flake

Post autor: Pięknoręki » 22 lutego 2006, 22:54 - śr

jak w temacie- kto palił?

podobno nowość SG wprowadzona nie tak strasznie dawno temu. zachodzę w głowę, co to za tytoń.
z oficjalnych danych:

From the Kendal Mayor's Collection. Sam's Flake is a pressed Virginia Flake to which a generous portion of Turkish tobaccos have been added, as well as a hint of topping to tie them all together.
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... S&TID=2372

nadaje się toto do opalenia nowej fajki? niby Va, ale z dodatkiem Turka. nie wiem, nie wiem. ciekawi mnie tym bardziej, że jest w Polsce (30g za 27 zł, próżniowo pakowane).
pozddrawiam!
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...
Awatar użytkownika
mRqS
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: mRqS » 24 lutego 2006, 13:54 - pt

W Synjeco do kupienia 50g za 8CHF czyli ok. 20zł.

Powiem krótko: Pychotka z nutkami słodko orzechowo-drzewnymi! :) Ładnie się pali, bez problemów. Wilgotność jest w zasadzie dobra. Nie jest konieczne dosuszanie. Nie "kopie" w język. Room note całkiem przyjemny.

Cytat z Synjeco:
"...A really nice combination between Full Virginia Flake and Best Brown Flake: not too strong but full aroma of tobacco in smoke...."

Nadaje się na całodzienne pykadło :)
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik » 27 lutego 2006, 13:49 - pn

Kapitalne połązcenie FVF i BB. Dla miłośników (ale nie tylko) VA prawdziwy rarytas. Pychota!!!
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 27 lutego 2006, 18:46 - pn

mRqS pisze: Cytat z Synjeco:
"...A really nice combination between Full Virginia Flake and Best Brown Flake: not too strong but full aroma of tobacco in smoke...."

Nadaje się na całodzienne pykadło :)
ciekawi mnie ino, czy ten turkish nie zagłusza Va- wszak połączenie FVF i BBF do czegoś zobowiązuje, a AFAIK w ww. tytoniach nie ma Turka. paliłem FVF- wyśmienity, BBF- okazji nie miałem. ciekawym jak z jakością tytoni sprzedawanych z trafiki p. Najsztuba, bo intryguje mnie te 30g- jak one są pakowane, czy też przepakowywane...
skoro bym zamawiał, to właśnie od p. Najsztuba. na synjeco nie mam na razie środków. niestety.
ale widzę, że coś mało ludzi paliło Sam's flake.
o ile się orientuję to jest w miarę nowość (porównując do 200letniej tradycji większości tytoni SG)
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mRqS
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: mRqS » 27 lutego 2006, 23:15 - pn

Pięknoręki pisze:
skoro bym zamawiał, to właśnie od p. Najsztuba. na synjeco nie mam na razie środków. niestety.
Nie wiem czy wiesz, ale w Synjeco mozesz też płącić przelewem w polskich złotych na konto w Polsce (jednak to 20zł za 50g a nie 30-kilka zł za 30g).

A co do składu to w innych źródłach niż Twoje nie ma ni słowa to Turkish'u....dziwne...
W Synjeco też piszą o Va tylko.
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 28 lutego 2006, 09:50 - wt

Właśnie gdzie ten Turkish??? Palę w tej chwili sporą fajeczkę Sam's Flake'a i nic a nic nie czuję tu orientów, i nigdy wczesniej nie czułem. W opisie producenta też nie ma o Turkish słowa. Sam's to wspaniała czysta virginia - kremowa, słoneczna przepyszna. A dzięki Synjeco także diabelnie tania :).

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 28 lutego 2006, 15:20 - wt

racja, racja- rzeczywiście nie wspominają inne źródła o Turkishu. to dobrze.
dziwne, że tak uznane źródło jak tobaccoreviews.com zrobiło tak karygodny wszak błąd. bywa i tak
chyba się skuszę- poczytam jeszcze o zakupach w synjeco na forum.
opinie mnie zadowalają bardzo- takiego tytoniu oczekiwałem
pzodrawiam!
Awatar użytkownika
mRqS
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: mRqS » 28 lutego 2006, 15:56 - wt

Pięknoręki pisze:racja, racja- rzeczywiście nie wspominają inne źródła o Turkishu. to dobrze.
dziwne, że tak uznane źródło jak tobaccoreviews.com zrobiło tak karygodny wszak błąd. bywa i tak
chyba się skuszę- poczytam jeszcze o zakupach w synjeco na forum.
opinie mnie zadowalają bardzo- takiego tytoniu oczekiwałem
pzodrawiam!
hmm..ja bym nie zrzucał winy na tobaccoreviews. To nie jest moderowany serwis. Po prostu któryś z fajczarzy jakoś wykombinował, że tam jest Turkish i tak napisał. W każdym razie nie ma się co zastanawiać tylko brać! ;)

Co do zakupów w Synjeco.
Wypełniasz formularz zamówienia i piszesz w uwagach do Daniela, że chcesz zapłacić na konto w Polsce.
Przesyłka priorytetowa ze Szwajcarii idzie 3 dni (ostatnio zamawiałem w czwartek, w piątek miałem Daniela potwierdzenie o wysyłce a we wtorek paka była w domu).
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 29 maja 2006, 20:36 - pn

odchylenie z racji zawodu. pachnie... rumiankiem? koprem wloskim? miodem? skojarzenie z mieszankami do przepajania niemowlakow. slodkie cos, czego szukalem po brigade wessex'a, tylko znacznie lepsze (brigade sie nie czepiam, dalej jeden z mych faworytow). niezbyt mocna va, taka w sam raz. w sam's raz flake:-) pali sie bardzo ladnie, nie daje zbyt duzo kondensatu. palac dzis w fajeczce klubowej w wersji churchwarden, przez przypadek nie zamontowalem filtra. odkrylem to jednak dopiero po paleniu:-) room note - subtelnie slodki aromacik. w nastepnym zamowieniu znajdzie sie obok balkana oraz kendal plug'a. i jeszcze jedno. turkish'a tez tam nie znalazlem:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 23 lipca 2006, 19:06 - ndz

w oczekiwaniu na tytonie z synjeco kupiłem w trafice sam;s flake. słodziutki zapach z puszeczki i pierwszy raz w życiu prawdziwy flake w moich rękach ;)
pierwsze palenie z użyciem pociętych kwadracików "uszczelnionych" rozkruszonymi resztkami - paliło się to tak powoli i tak oszczędnie że kieidy już po dłuuuugim paleniu myślałem że to koniec wypadły mi z fajki jeszcze dwa nienapoczęte kwadraty :oops: - wprawy w takim paleniu nie mam, w smaku też nie odczułem dużej różnicy więc zacząłem ciąć nożyczkami w drobinki i od paru paleń tak nabijam.

pycha :D żadnego kondensatu, w fajce niewiele do czyszczenia po paleniu. bardzo dobry zakup! polecam skosztować, jak tylko wypalę więcej postaram się coś jeszcze napisać
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 29 lipca 2006, 13:33 - sob

Dziś zakupiłem swojego pierwszego flake'a :)
jutro będzie premierowe palenie :)
kupiłem w miejscowej trafice puszkę 30gr za 29zł :? patrząc na ceny w synjeco to troszkę mnie to zniechęciło ale ciekawośc co to za cudo zwyciężyła :) to pojawia się moje pytanie: w puszce jest 10 długich pasów tytoniu, a spodziewałem się conajmniej 15-20 :? czy zawsze tak jest? I czy jeden paseczke odpowiada jednemu paleniu(oczywiście wiem że zależy od wielkości fajki ale chciałem zapytać tak ogólnie-mam dosyć małą fajeczkę przeznaczoną do tego tytoniku)?
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 31 lipca 2006, 12:03 - pn

Pychotka ! Najchętniej nieprzestawałbym go palić ! Smak czysto tytoniowy, słodko-ziemisty od pierwszego do ostatniego pyknięcia. Zapach wspaniały. Dym jest syty i krzepiący. Tytoń dość mocny - czuć ze sie pali. Spala się fantastycznie do ostatniego źdźbła pozostawiając srebrny popiół, nie ma tendencji do przygasania. Mój zdecydowany faworyt. Szkoda tylko że tak szybko ubywa płatków z puszki. Polecam wszystkim.
:pipeman:
gregor66
Początkujący
Początkujący

Post autor: gregor66 » 31 lipca 2006, 22:28 - pn

Ja też nie ryzykował bym z nową fajką aha taka moja rada przed paleniem najlepiej pokroic nożem i rozdrobnić palcami i jeszcze jedna taka uwaga odnosnie ceny w Czechah w Ostravie saszetka kosztuje 140 koron 35g
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 04 października 2006, 15:45 - śr

Opalam nim Kulpinkę nr 25 :)
Bardzo dobry, sycący, ciepły dymek (choć nie zawsze) i bardzo ciekawy ziemisty typowo tytoniowy smak. Pasuje mi... fajeczka pozostanie mu wierna. Gdzieś wyczytałem, że Sam's Flake ma w składzie oprócz szlachetnej Va jeszcze Pq, czy to prawda?
gg: 5238466
pozdrawiam
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 04 października 2006, 17:21 - śr

Grzegorz XVI pisze: Gdzieś wyczytałem, że Sam's Flake ma w składzie oprócz szlachetnej Va jeszcze Pq, czy to prawda?
Na Tobacco Revievs podają, że wskładzie jest Virginia i Oriental. O Perique nie wspomnieli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”