Strona 1 z 4

Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 16:31 - czw
autor: jar
- za wiedzą i niejako z upoważnienia Prezesa Pipe Club Bydgoszcz, Pana Tadeusza Wojtuszkiewicza, Persony niesłychanie zasłużonej dla ruchu fajczarskiego, autora wielu publikacji na tematy fajkowe, niech mi będzie wolno powiadomić z radością o reaktywacji Pipe Club Bydgoszcz.

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w środy o godzinie 17.30 w tradycyjnym dla bydgoskiego klubu miejscu, a mianowicie w Klubie Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy, przy ulicy Sułkowskiego 52. Ostatnie jak na razie - a bodaj - jeśli dobrze liczę - piąte od momentu reaktywacji spotkanie odbyło się wczoraj, czyli dnia 23 kwietnia 2008 roku w wyżej wymienionym terminie i miejscu.

Wszyscy zainteresowani proszeni są pięknie o kontakt z Prezesem - panem Tadeuszem Wojtuszkiewiczem. Email: tadeusz/dot/fajka-bydg/at/wp/dot/pl

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 19:50 - czw
autor: Marcin_Pro
Brzmi świetnie. PC Bydgoszcz przecież działał bardzo prężnie swojego czasu, a i jego owocem były również dobrze zaopatrzone trafiki :)

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 20:24 - czw
autor: Irek
Świetna wiadomość!
Już brać fajczarska (przynajmniej w Krakowie) się martwiła co się dzieje z tak zacnym klubem i jego prezydentem.
Pozdrawiam w imieniu Loży.
Irek

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 20:37 - czw
autor: jar
- dziękując za miły odzew, żywię nadzieję, że Pipe Club Bydgoszcz będzie działał ku chwale sztuki fajczarskiej, natomiast obawiam się, że z powodów od nikogo z nas niezależnych zaopatrzenie sławnych trafik przy ul. Pomorskiej zmieniło dość nieodwracalnie swój "profil". Ale nadal są osiągalne duńskie tytonie aromatyczne, jest Da Vinci, Timm No Name, i bodaj Malthouse w takich większych, chyba 125 g i większych opakowaniach, ale Dunhille czy SG to już przebrzmiała pieśń przeszłości :(
Na wczorajszym spotkaniu Koledzy jęli się naradzać nad złożeniem zamówienia u Pana Daniela.

Jak zawsze

Jacek A. R.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 22:12 - czw
autor: mjp
Taka nieśmiała propozycja. Ponieważ istnieją na naszym forum dedykowane fora niektórych klubów fajczarskich może założyć forum PC Bydgoszcz?

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 22:18 - czw
autor: jar
- ależ oczywiście, od początku o tym pomyślalem, a siedziałem cicho, mając po prostu głęboką świadomość, ile codziennej roboty z Forum ma i tak nasz miły Gospodarz :D
Może by więc, stosując narzędzia administratorskie, "przerobić" ten wątek na nowy dział, tak, jak widzę to w wypadku Krakowa czy Łodzi.

Jak zawsze

Jacek A. R.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 24 kwietnia 2008, 22:36 - czw
autor: mjp
No to witamy w nowym dziale. :pipeman:

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 25 kwietnia 2008, 00:23 - pt
autor: Marcin_Pro
mjp pisze:No to witamy w nowym dziale. :pipeman:
No a Wrocław ? No też mamy PC - a jak!

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 25 kwietnia 2008, 08:21 - pt
autor: mjp
Jak się Wrocławianie zaczną odzywać w sprawach spotkaniowych, to założę. Teraz, to trochę jak w tym starym kawale:
Dla nas dwóch nie opłaca się gotować... (forum zakładać).

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 25 kwietnia 2008, 14:38 - pt
autor: Jerry
Ech serce się raduje gdy ruch fajkowy odradza się w poszczególnych miastach. Niedawno przy moim skromnym udziale i mniej skromnej determinacji udało nam sie doprowadzić do reaktywacji wielce zasłużonego Maritime Pipe Club w Szczecinie, a tu i Bydgoszcz wraca na mapę.
Ponieważ koledzy powierzyli mi czasowo funkcję viceprezydenta MPC Szczecin to pozwolę sobie w imieniu klubu złożyć kolegom z Bydgoszczy życzenia bujnego rozkwitu działalności.

Ośmielony propozycją dla Bydgoszczan pozwolę sobie pokornie uderzyć do naszego admina, czy w swojej łaskawości nie znalazłby trochę miejsca właśnie dla MPC (3 członków klubu to forumowicze, a przynajmniej dwóch nowych chętnych powołuje się na informację właśnie z forum FMS)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że jutro uda się z niektórymi kolegami spotkać w niemieckim Wriezen.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 25 kwietnia 2008, 21:17 - pt
autor: Hobbit
Miłe to słowa się czyta a jeszcze milsze dla mnie to że kluby fajkowe przyjaźnią i dobrym słowem się umacniają. Ehh powiem tak że z dumą członkiem PC Bydgoszcz zostałem a spotkania w realu są wspaniałe.

W gronie zacnych fajczarzy fajczenie jest jeszcze przyjemniejsze. A historii z fajką związanych opowiadanych przez Jar'a, P. Tadzia i innych kolegów klubowych słucha się z zapartym tchem.

Poniżej załączam fotkę ze spotkania PC Bydgoszcz dnia 9 kwietnia 2008 roku, na którym to Jar, Grzegorz i ja zostaliśmy oficjalnie pasowani przez prezydenta Tadeusza Wojtuszkiewicza na członków klubu.
Obrazek
fot. Grzegorz Kubiak

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 07 maja 2008, 09:28 - śr
autor: jar
Na zaproszenie Prezesa warszawskiego Pipe Club, Pana Zbigniewa Filipka, który nota bene skontaktował mnie ongiś ze środowiskiem fajczarzy bydgoskich, za co Mu zawsze będę bardzo wdzięczny, przywdziawszy "strój organizacyjny" czyli przypinając dumnie znaczek Bydgoskiego Pipe Clubu z charakterystyczną sylwetką bydgoskiej Łuczniczki, wyłaniającej się jak delikatny dymek z wyraźnie zarysowanej na znaczku fajki) byłem wczoraj, czyli dnia 6 maja 2008 obecny na spotkaniu klubu warszawskiego; z naszego tu Forum FMS był obecny Tomasz_Z. Spotkanie było ubogacone obecnością znanej Persony, Pana Zbigniewa Bednarczyka, który z pasją Osoby prawdziwie oddanej sztuce fajki barwnie opowiadał swe wrażenia z właśnie zakończonego Chicago Pipe Show oraz prezentował kilka fajek swego autorstwa i wykonania. Przkazał on serdeczne pozdrowienia nam wszystkim, które niniejszym przekazuję na naszym Forum -

jak zawsze

Jacek A. R.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 07 maja 2008, 11:41 - śr
autor: Marcin_Pro
mjp pisze:Jak się Wrocławianie zaczną odzywać w sprawach spotkaniowych, to założę. Teraz, to trochę jak w tym starym kawale:
Dla nas dwóch nie opłaca się gotować... (forum zakładać).
No, a jednak ;) Dziękuję :) Galadh'a namówimy/nakusimy na fajkę to już będzie trzech ;)
No,a przecież u nas w mieście to nawet i kobiety z Forum pykają ;) (drobna sugestia??? gdzież by ;) )

Hobbicie, no toż zacne spotkanie w zacnym gronie!

Jacku, to brzmi jak kolejne doskonałe spotkanie!

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 07 maja 2008, 11:45 - śr
autor: tomasz_z
Marcin_Pro pisze: Jacku, to brzmi jak kolejne doskonałe spotkanie!
Potwierdzam, istotnie takie było.

Re: Pipe Club Bydgoszcz

: 07 maja 2008, 11:57 - śr
autor: Marcin_Pro
tomasz_z pisze: Potwierdzam, istotnie takie było.
A może miałeś okazję na fotki jakieś?