Pipe Club Bydgoszcz

Miejsce na kontakt fajczarzy z Bydgoszczy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Pipe Club Bydgoszcz

Post autor: jar » 07 maja 2008, 12:01 - śr

- ay, ay, sorr....fotki już u mnie na HDD, i niedługo Kochany Kolega Hobbit otrzyma je do zamieszczenia, już z Nim dziś o tym gadałem.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 07 maja 2008, 12:05 - śr

jar pisze:- ay, ay, sorr....fotki już u mnie na HDD, i niedługo Kochany Kolega Hobbit otrzyma je do zamieszczenia, już z Nim dziś o tym gadałem.
Ha! No to świetnie!
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
filipesku
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: filipesku » 07 maja 2008, 15:58 - śr

miło mi słyszeć ciepłe słowa o naszym wczorajszym spotkaniu!!pozdrawiam i zapraszam na kolejne!! - już 3.06.2008 r., a na spotkaniu będziemy dzielić się wrażeniami z naszego wyjazdu na Turniej do Sulęcina, gdzie tamtejszy KMF obchodzi w tym roku 10 lecie istnienia. Pozdrawiam ZF
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 08 maja 2008, 07:59 - czw

Opisane warszawskie spotkanie musiało być zaiste ciekawe. Na prośbę Jacka i z jego komentarzem wstawiam mały fotoreportaż autorstwa P. Marka Oszupa. Ehh pięknie musiało być.

1. Na pierwszym planie - Gospodarz spotkania Prezes PCW Zbigniew Filipek
Obrazek

2. Pan Zbigniew Bednarczyk - Mr. Bróg.
Obrazek

3. ...w chwale sukcesów na Chicago Pipe Show
Obrazek

4. Przekazanie pozdrowień
Obrazek

5. Stare i nowe (fajki)
Obrazek

6. Tomasz_Z. Jemu chyba nie trzeba wskazywać kierunku, On i tak wie.
Obrazek

Serdecznie pozdrawiam - Hobbit.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 08 maja 2008, 08:19 - czw

O jakie fajne spotkanie! Fribourg & Treyer? czy się nie mylę :) Może nawet Golden Mixture ?
Mniam, mniam :D
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 08 maja 2008, 11:26 - czw

Marcin_Pro pisze:O jakie fajne spotkanie! Fribourg & Treyer? czy się nie mylę :) Może nawet Golden Mixture ?
Mniam, mniam :D
Spotkanie było bardzo sympatyczne, a tak...pudełeczko rozpoznałeś właściwie, Marcinie; tyle, że po zawartości pozostały już dawno li tylko wspomnienia, niemniej dla upamiętnienia Osoby mego fajkowego Anioła Stróża, który mnie cierpliwie wprowadził w świat współczesnych tytoni, noszę w tym pudełeczku jeden z moich stałych tytoni, czyli Glengarry Flake, sprowadzany już nie w pudełeczkach. A to pudełeczko pod spodem, oryginalnie z FVF pochodzi z tego samego źródła, a obecnie służy do noszenia ze sobą BBF także obecnie nie w pudełeczkach sprowadzanego; używam obu tych pudełek nie z braku pojemników, etc, lecz dla upamiętnienia mego Fajkowego Przyjaciela od którego pochodzą.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 08 maja 2008, 11:39 - czw

jar pisze:
Marcin_Pro pisze: Fribourg & Treyer? czy się nie mylę :) Może nawet Golden Mixture ?
Spotkanie było bardzo sympatyczne, a tak...pudełeczko rozpoznałeś właściwie, Marcinie; tyle, że po zawartości pozostały już dawno li tylko wspomnienia, niemniej dla upamiętnienia Osoby mego fajkowego Anioła Stróża, który mnie cierpliwie wprowadził w świat współczesnych tytoni, noszę w tym pudełeczku jeden z moich stałych tytoni, czyli Glengarry Flake, sprowadzany już nie w pudełeczkach. A to pudełeczko pod spodem, oryginalnie z FVF pochodzi z tego samego źródła, a obecnie służy do noszenia ze sobą BBF także obecnie nie w pudełeczkach sprowadzanego; używam obu tych pudełek nie z braku pojemników, etc, lecz dla upamiętnienia mego Fajkowego Przyjaciela od którego pochodzą.
O jak bardzo się cieszę słysząc tak miłe słowa Jacku.
Ha, to Glengarry Flake i BBF się na spotkaniu również paliło! No to musiało być tym bardziej pysznie. To wszak jedne i z moich ulubionych ;)

fajkowy Anioł Stróż :wink:
:pipeman:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 czerwca 2008, 17:19 - czw

Fajczarzy bydgoskich spotkanie kolejne :)

Z przyjemnością pragnę nadmienić iż dnia 25.06.2008 odbyło się kolejne spotkanie reaktywowanego w kwietniu Pipe Club Bydgoszcz.
Na spotkaniu jak zwykle panowała wspaniała atmosfera, z fajek podczas fajkowych i nie tylko gawęd wydobywały się cudownie aromatyczne obłoczki wojując ponad stołem o prym z Early Morning Pipe z pewnej fajki;), który to ku mojej radości i uwielbieniu do La przebijał sie subtelnie co chwila docierając do wszystkich zgromadzonych. Ponadto obejrzeć można było kilka pięknie wykonanych kołeczków. Ten niezbędny każdemu fajczarzowi rekwizyt Jacek potraktował iście artystycznie i fakturę srebrnych obrączek profilowanych do trzymania między palcami, dopasował do faktury wrzośca swoich fajek. Trudno opisać klimat bydgoskich spotkań. Być może pomocne okażą się wykonane przeze mnie zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 06 lipca 2008, 16:01 - ndz

- niby nic specjalnego się u nas w Bydgoszczy nie dzieje, wakacje za pasem, a tu znalazłem z radością ilustrowana wzmiankę z 1 maja b.r. o naszym BPC w Kalumecie (znamy to szacowne pismo, na początku tej edycji mamy informacje o niedawnym Święcie Fajki w Przemyślu)

http://www.kalumet.pl/2aktualnosci.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

A przy okazji: co słychać we Wrocławiu i Szczecinie ? dawno nie spotkałem w internecie ani Marcina_Pro, ani Jerry'ego. Wrocławiu, Szczecinie: what's up?

Jak zawsze

Jacek A. R.
znad BBF pykanego w Dunhillu Shell, model 33, vintage 1966.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 06 lipca 2008, 17:20 - ndz

Oj! A moje zapasy BBF Jakiś czas temu...Poszły z dymem...

PZDR
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 06 lipca 2008, 17:24 - ndz

Pan Abażur pisze:Oj! A moje zapasy BBF Jakiś czas temu...Poszły z dymem...
- a Synjeco pewnie już myśli o terminie letniego urlopu...może by odnowić wlaściwy wątek ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 10 lipca 2008, 23:37 - czw

Pipe Clubu Bydgoskiego spotkanie wakacyjne.

Miłe to wieści przekazać Wam chciałem
iż z klubem fajkowym znowu się spotkałem,
I jadła i napitku tam było do woli,
a od rozmów i śmiechu aż mnie żuchwa boli.... ;)

Tak, tak.... Dnia 09 lipca 2008 odbyło się kolejne ze spotkań Bydgoskiego Pipe Clubu. Było jak zwykle wyśmienicie. Kolega Grzegorz użyczył ogródka (podziękowania przeogromne Grzesiu), dzięki czemu w pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy delektować się nie tylko smacznym dymkiem. Pogoda, jako że było to spotkanie plenerowe pokazała na co ją stać i przekrojowy pokaz aury nam zafundowała. Raz niebo słonkiem grzało, raz deszczem lało ale w sumie wszyscy wyszli bez szwanku, a co najważniejsze fajki pozostały suche ;). Na spotkaniu mogliśmy obejrzeć kilka arcyciekawych fajek Jacka, pięknie odnowionych, w pełni użytkowych i wieku lat średnio kilkudziesięciu. Popołudniowe godziny spędziliśmy na wspólnym zapaleniu fajeczki (tu chciałbym podziękować naszemu Prezydentowi Tadziowi za podarowaną mi fajkę własnej produkcji, w której to pykałem ze smakiem zaskakującego mnie na każdym kroku OLDEN POTOMACKA - o ile piszę to poprawnie ;) ) Oczywiście opowieści fajkowe jak i te z życia wzięte nie miały końca a czas mijał baardzo szybko. Oczywiście kilkoma zdjęciami autorstwa Grzesia i mojego pragniemy się tutaj podzielić. Miłego oglądania.

Obrazek
Prezes Pipe Club Bydgoszcz. P. Tadeusz Wojtuszkiewicz.

Obrazek
Ekipa grillowa ;)

Obrazek
Piękne okoliczności przyrody.

Obrazek
Parasol - przez chwilę to nawet deszcz w poziomie padał ale po delikatnej sugestii Tadzia - uspokoiło sie ;)

Obrazek
Nie ma jak na ławie zasiąść...

Obrazek
... i jeść ;)

Obrazek
W tle próba porwania zawartości grilla ;)

Hmm co tu dużo mówić - tak się bawi PC Bydgoszcz. Zawsze zapraszamy.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 lipca 2008, 13:55 - sob

Słów kilka o lipcowym pykanu dnia 23go.

Od poprzedniego spotkania fajkowego mineły dwa tygodnie i znowu bydgoska brać fajczarska na spotkaniu sie zebrała. Tu po raz wtóry podziekować nalezy naszym gospodarzom, którzy nas gościną uraczyli a w szczególności gospodyni, która specjalnie na ta okazję pachnące latem ciasto przyrządziła i wiele innych specjałów. Spotkanie odbyło się przy ładnej pogodzie, atmosfera jak zwykle fantastyczna, plany spotkań kolejnych rysować się zaczęły oraz nad konkursu organizacją Klub jął się pochylać. Przyjemnie było posiedzieć jak zwykle w gronie serdecznych ludzi, zapalić smakowity tytonik i grilowanymi potrawami się raczyć. Bydgoskie powietrze tym razem uszlachetniały zapachy głównie latakiowe, przez które z trudem przebijała się nutka aromatów duńskich. Ehh doskonale było jednym słowem. Tak więc przyjaciele czas nam na na bydgoskim fajczeniu przyjemnie mija :).

Miłego oglądania galerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszamy serdecznie także nowe osoby, a pełniejszą informację przekażę zainteresowanym po zapytaniu na privie.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 07 sierpnia 2008, 22:09 - czw

Spotkań wakacyjnych ciąg dalszy. 06 sierpnia 2008

Moi Mili.
Jak co dwa tygodnie zamieszczam mały fotoreportaż autorstwa Grzesia i Mirka, ze spotkania Bydgoskich Fajczarzy. Tym razem postanowiliśmy wspólnie wyjść nieco do ludzi i spotkanie odbyło się w jednej z bydgoskich reatauracji, w której to zostaliśmy potraktowani nader uprzejmie i profesjonalnie. Pomysł takiego spotkania wpadł mi na myśl z obawy o niepewną pogodę i już po kilku godzinach od narodzin pomysłu wykonaliśmy z Jackiem kilka ważnych telefonów, żeby powiadomić naszych klubowiczów o idei SPHINX-owego spotkania. Zapowiadali ulewy, a było ładnie, czyli wszystko na odwrót jak to naszym kochanym kraju bywa. Nic straconego jednak - wręcz przeciwnie. Dzięki uprzejmemu podejściu obsługi, atmosfera szybko stała się bardzo przyjemna, tym bardziej, że z różnych stron, raz po raz można było dojrzeć zaciekawione spojrzenia ludzi i nawąchiwania ;) Przy dobrej kawie rozmowy szybko wchodziły na tematy zainteresowań klubowiczów i prowokowały do długich opowieści z życia wziętych. Podjęty też został temat wyjazdu na zawody w Poznaniu, na których prawdopodobnie pojawi się nasza delegacja. A informację o jej składzie zamieszczę już w przyszłym tygodniu na łamach tegoż wątku.
Spotkanie trwało niemal cztery i pół godziny, które minęły nie wiadomo kiedy, było wspaniale. Jedno mnie w tym wszystkim urzekło. To nie było spotkanie kumpli od fajki. To spotkanie przyjaciół... Oby takich dni więcej było... Popatrzcie...

Obrazek
W doborowym towarzystwie.

Obrazek
Fajka sprzyja kontemplacji.

Obrazek
Strażnik żaru w fajce swojej...

Obrazek
O Dunhillu starym zachwytu słów kilka...

Obrazek
I Marek wpadł na fajkę - tu zaczytany poważnie.

Obrazek
W renowacji fajek i nie tylko - Jacek nie ma sobie równych.

Dziękujemy obsłudze Restauracji SPHINX w Bydgoszczy za profesjonalną obsługę i przychylne spojrzenie na brać fajczarską.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 19 sierpnia 2008, 11:31 - wt

Z przyjemnością pragnę poinformować o spotkaniu PC-Bydgoszcz, które odbędzie się dnia 20go sierpnia (środa) w restauracji "Ogniem i Mieczem" w Bydgoszczy przy ulicy Ogińskiego 22 o godzinie 17:30.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkie zainteresowane osoby chcące poznać tajniki szlachetnej sztuki palenia fajki i miło spędzić czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Bydgoskich Fajczarzy”