Aran "999" Petersona

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Aran "999" Petersona

Post autor: almik »

4 lipca dostałem w prezencie od córki z Irlandii fajeczkę Aran "999" Petersona. ¦liczny bencik. I puszeczkę University Falke. Na pocz±tku lekka konsternacja bo fajeczka bezfiltrowa, a ja do tej pory raczej z filtrem. Ale cóż było robić. Zacz±łem j± opalać tym tytoniem. W ¶rodku główki żywe drewno. Cudo :D . Pocz±ti wiadomo, niezbyt smakowite, ale z czasem coraz smaczniej coraz słodziej. Super. Załadowałem ten sam tytoń do innej fajki ale z filtrem. I muszę przyznać, że dopiero teraz poczułem różnicę w niuansach smakowych. Filtr jednak zuboża doznania. Dokonałem innej próby. Zapaliłem w fajce filtrowej ale bez filra. Było lepiej, ale jednak nie to co w bezfiltrowej. Mieli¶cie podobne doswiadczenia?
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Niestety, a może stety tak.
Palenie z filtrem, zwłaszcza węglowym, to często jak w±chanie kwiatków w masce p-gaz :evil:
Już dużo lepsza jest balsa, a chyba najmniej psuje smak bibuła (czy inszy ręcznik papierowy).
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Bezfiltrówki rz±dz±! Nawet je¶li która¶ z moich fajek miała filtr, balsę lub skraplacz to już go nie ma! Z filtrem wypaliłem w życiu jedn± jedyn± fajeczkę i powiedziałem sobie: 'nigdy więcej...' i to była dobra decyzja

Pozdrawiam i gratuluję przełomu!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

Nie znam taj fajki ale ja mam DONEGA "ROCKY 999 Petersons i jest to fajka z filtrem. Powiem szczerze, nie jest to moja ulubiona fajka wole nasz przemyskie ta jest ciężka trudno pali się w niej. Zawsze mam z ni± problemy
GG - 7330483
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Ta jest raczej lekka, doskonale wyważona i nie ma pier¶cienia. Pali się w niej doskonale. Wczoraj delektowałem się ni± w ogródku pod drzewkiem popijaj±c chłodne piwko :wink: .
Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision »

Nie mam co prawda żadnego Petersona (choć marzy mi się 268), ale z tego co się zorientowałem, to możliwe, że te same modele s± robione w różnych wersjach - np w katalogu DP2005 wszystkie Petersony s± z ustnikiem Fish Tail (o dziwo) i filtrem 9mm. Jest tam też 999 tylko w innej wersji wykończenia.

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Zgadza się. Możesz zamówić sobie fajeczkę z ustnikiem typu fishtail lub lip, z filtrem lub bez, z obr±czk± lub bez. Wariantów może być wiele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”