Zdobyte na lubelskiej giełdzie staroci

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Zdobyte na lubelskiej giełdzie staroci

Post autor: Scorpio »

Pochwalić się muszę dzisiejszym nabytkiem. Odwiedziłem lubelsk± giełdę staroci i oto co udało mi się kupić:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vauen Dr.Perl, filtr 9, stan bardzo dobry nie licz±c ¶ladów zębów na ustniku co chyba jest reguł± w używanych fajkach.

Obrazek
Obrazek
Fajka z wkładk± z pianki, sygnowana HOLIDAY INTERNATIONAL 31, filtr 3, stan j.w.

Obrazek
Obrazek
Fajka sygnowana SCOTTIE Genuine briar, skraplacz (?) w formie spiralnej blaszki. Bardzo mało ¶ladów użytkowania, więc i pracy przy renowacji wiele nie będzie.

Obrazek
Dziewicza, choć leciwa no name. Bezfiltrowa, niewielka fajeczka idealna na niedługie romanse z lataki±.

Wszystkie cztery fajeczki kosztowały mnie w sumie 45zł. Teraz trzeba to oblać ;) a gdy kac minie brać się za renowację.
Gdybym miał więcej czasu na eksplorację giełdy zapewne wygrzebałbym jeszcze co¶ ciekawego. Niestety miałem tylko godzinkę, a znaleĽć co¶ „fajowego” na tej lubelskiej giełdzie bardzo trudno. Posucha tu u nas straszliwa...

Na koniec pro¶ba. Gdyby kto¶ mógł co¶ powiedzieć na temat producentów drugiej i trzeciej fajeczki byłbym bardzo wdzięczny. Dobrze jest wiedzieć co się posiada.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

krajanie szanowny!
wlasnie dzis znajomy co owa gielde odwiedza, opowiedzial co widzial czlowieka z przeszlo setka fajek. scisnelo mnie za serce... moglem tam ( na upartego ) byc. moze w przyszlym miesiacu? poza tym przypominam co lubelska loza fajki nie zostala jeszcze aktywowana.
pozdrawiam serdecznie!
p.s. co ta trzecia ma za logo?
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

elvislike pisze:krajanie szanowny!
wlasnie dzis znajomy co owa gielde odwiedza, opowiedzial co widzial czlowieka z przeszlo setka fajek.
No to chyba byłem tam zbyt póĽno, lub zbyt wcze¶nie (około 10 - 11) bo giełdę przeszperałem do¶ć sumiennie i namierzyłem jeno te cztery nabyte. Do tego spotkałem dosłownie kilka innych, ale w stanie który nie rokował nadziei na skuteczn± reanimację.
elvislike pisze: scisnelo mnie za serce... moglem tam ( na upartego ) byc. moze w przyszlym miesiacu?
Możemy wybrać się razem. Co dwie pary oczu to nie jedna ;)

elvislike pisze:poza tym przypominam co lubelska loza fajki nie zostala jeszcze aktywowana.
Hm... Co¶ na kształt loży kręci się przy trafice na Lubartowskiej. Jednak z tego co słyszałem jest to do¶ć hermetyczne ¶rodowisko... Swoj± drog± warto o takiej loży pomy¶leć. Gdyby tak było nas więcej...
elvislike pisze:p.s. co ta trzecia ma za logo?
Trzecia ma napis Scottie. A może chodzi Ci o czwart±? Ta ma takie typowe "logo" - "wrzosiec gwarantowany" :lol:
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

A gdzie jest Lubelska Giełda Staroci?
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

Gratuluję, piękny nabytek. Każda z tych fajeczek to cenna (moim zdaniem) zdobycz. Ja sam coraz częściej wyłapuję tego typu okazje. Dla mnie osobiście kupiona często za grosze, własnoręcznie odrestaurowana, stara fajka przedstawia większą wartość niż "nówka". Do tego często fajka której zafundowałem "powtórne narodziny" prezentuje się o niebo lepiej niż taka prosto ze sklepu, nawet jesli jest to tylko "no name", nie mówiąc już o tym że czasami można trafić na prawdziwe perełki :D
Powodzenia przy renowacji! :D
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

Płakać mi sie chce .............
GG - 7330483
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Ten post ma już rok. Od tego czasu dość często polujemy tam z Elvislike na ciekawe fajki, i to zazwyczaj z niezłym skutkiem ;) Warto tam zaglądać, ale wzrok i intuicję trzeba wyćwiczyć bo fajki zwykle nie są dobrze wyeksponowane...
j4szczur pisze:A gdzie jest Lubelska Giełda Staroci?
Lubelska giełda staroci
Lublin, ul. Dobrej Panny Marii 3 Wojewódzki Dom Kultury, wejście główne od Placu Wolności.
każda ostatnia niedziela miesiąca
Gargi pisze:Płakać mi sie chce .............
No to wracaj Waść do Lublina. Trzeba się było wyprowadzać? :wink:
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit »

Scorpio pisze:(...)Trzeba się było wyprowadzać? :wink:
...Zwłaszcza na takie zadupie fajczarskie?
Może na gdańskim Jarmarku Dominikańskim, na "pchlim targu" coś się pojawi...
Jednak nauczony doświadczeniem lat ubiegłych nie liczę na to za bardzo.
Trójmiasto to fajczarsko-tytoniowy koniec świata.
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin »

Na targu staroci w Bytomiu zawsze jest b. dużo fajek. Niestety zbyt słabo sie znam, by wiedzieć, które są warte kupienia a które nie.
Dziku

Post autor: Dziku »

Alpin pisze:(...)Niestety zbyt słabo sie znam, by wiedzieć, które są warte kupienia a które nie.
Więc kup taką, która Ci się podoba :D
Dobrze gdy przy tym jest tania...
Albo wydrukuj sobie ściągawkę z podstawowymi znakami firmowymi producentow. Do podejrzenia tutaj

Z dziczym pozdrowieniem od dziczego łowcy fajek na targach staroci... 8) :wink:
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

W Bytomiu bywałem kilka razy, fajek jest tam może nie b. dużo, ale zawsze można coś wypatrzyć. trzeba tylko dobrze szukać, bo fajki są zazwyczaj "ukryte" między innymi rupieciami, a większość z nich to nic nie warte śmieci podrasowane przez sprzedających przy pomocy grubej warstwy lakieru bezbarwnego. Nieraz widziałem potworki całe zalane lakierem, łącznie z ustnikiem :) Ale cierpliwy poszukiwacz ma szansę wypatrzyć całkiem ciekawe okazy, jak ten który opisywałem w tym wątku
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

a większość z nich to nic nie warte śmieci podrasowane przez sprzedających przy pomocy grubej warstwy lakieru bezbarwnego. Nieraz widziałem potworki całe zalane lakierem, łącznie z ustnikiem
tak. tylko czasem po zdjeciu lakieru okazuje sie, ze mamy do czynienia z pieknym wrzoscem:-) choc czasem okazuje sie ze jednak nie...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin »

W najbliższą sobotę będę na targu staroci w Bytomiu, jeśli coś kupię, to się pochwale.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Udało mi się zaliczyć giełdę w Bytomiu, choć tego wcale nie planowałem :) I chyba bardzo dobrze zrobiłem bo miły pan u którego widywałem czasmi pojedyncze fajki miał tym razem całą ściankę :shock: (kilkadziesiąt sztuk) naprawdę ciekawych egzemplarzy, aż ciężko było mi się zdecydować co wybrać... Po pół godzinie oglądania i targów wybrałem cztery, żal że tylko cztery ale nie byłem przygotowany "finansowo" na więcej :cry: Aby nie narażać się na wypadek zauważenia kolejnych eksponatów i silnego pociągu do ich zakupu przy braku gotówki, postanowiłem uciec z giełdy nie "obchodząc" jej dookoła. Niestety, kilka stoisk obok zauważyłem, w misce z rupieciami, dwa Peterson'y ze srebrnymi pierścieniami za śmieszną cenę. Fajki były w idealnym stanie... Mam nadzieję że nikt ich nie kupił i za miesiąc będą na mnie czekały :D
A oto co nabyłem:
Lorenzo
?London made?
Oldenkott Royal
Thurmann
Fajki są w niezłym stanie, choć trochę zapuszczone. Teraz czekają grzecznie na stojaku na renowację, a jej efektami oczywiście się pochwalę...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

andnn pisze: Mam nadzieję że nikt ich nie kupił i za miesiąc będą na mnie czekały :D
Wybrałem się w minioną sobotę znów na giełdę staroci do Bytomia. Opisane przeze mnie w poprzednim poście fajki leżały sobie spokojnie w tej samej misce ze starymi klamkami do drzwi co miesiąc wcześniej! :lol: Nie targując się długo stałem się posiadaczem :D Peterson's Sterling Silver 221:

Obrazek

i 606s

Obrazek

Dodatkowo nabyłem jeszcze takowego Vauen-a:

Obrazek

Wypad więc był jak najbardziej udany pomimo siąpiącego od czasu do czasu deszczu... :D

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”