Proszę o radę

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

zogaor
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Proszę o radę

Post autor: zogaor » 24 stycznia 2014, 14:25 - pt

Za "stajnię" możesz zostać wyklęty:-P
1. Różnica w ustnikach między Worobcem i Brogiem jest i to spora. Worobiec ma ustniki akrylowe, które są ustnikami bardzo dobrymi w użytkowaniu (cięższymi za to w obróbce, ale to nieistotne)
2. Lakieru o Worobca bym się nie spodziewał, fajkę da się tak wypolerować, żeby trudno było odróżnić od lakieru.
3. Fajki z morty lub W.Pastuch - tak, jak najbardziej polecam tyle, że to dość wysoki pułap cenowy.
4. Jeśli chodzi o wielkość komina to szukaj takich 19mm średnicy i max 35mm głębokości - powinny być dla Ciebie dobre pojemnościowo, choć to właściwie fajki kształtu Pot, choć niekoniecznie.
Nie ma rzeczy niemożliwych - R.Woźniak pipes
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 25 stycznia 2014, 10:32 - sob

zogaor pisze:Za "stajnię" możesz zostać wyklęty:-P
1. Różnica w ustnikach między Worobcem i Brogiem jest i to spora. Worobiec ma ustniki akrylowe, które są ustnikami bardzo dobrymi w użytkowaniu (cięższymi za to w obróbce, ale to nieistotne)
2. Lakieru o Worobca bym się nie spodziewał, fajkę da się tak wypolerować, żeby trudno było odróżnić od lakieru.
3. Fajki z morty lub W.Pastuch - tak, jak najbardziej polecam tyle, że to dość wysoki pułap cenowy.
4. Jeśli chodzi o wielkość komina to szukaj takich 19mm średnicy i max 35mm głębokości - powinny być dla Ciebie dobre pojemnościowo, choć to właściwie fajki kształtu Pot, choć niekoniecznie.
Doprecyzuję tylko, że nie wszystkie ustniki u Henia Worobca są akrylowe. Występują one do wyboru w wybranych modelach. Przykładowo na dziesięć fajek Worobca jakie miałem, akrylowy ustnik był w dwóch. Natomiast nasi przemyscy producenci kurczowo trzymają się średnicy komina 20 mm zamiast klasycznych 19 mm, co może trochę dziwić.
Na temat różnic jakościowych w podstawowych modelach obu Twórców - jako znający ich osobiście - nie chciałbym się wypowiadać.
Polecam stronkę H. Worobca: http://www.fajka.przemysl.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 25 stycznia 2014, 11:44 - sob

Witam

Ja jako nieznający osobiście mogę się wypowiedzieć, pomijam ocenę fajek naszego forumowego kolegi Wojtka ponieważ to klasa sama w sobie. Mam kilkanaście fajek obu wytwórców Przemyskich i jeśli chodzi o jakość fajek seryjnych to H.Worobiec wypada trochę lepiej niż Bróg, odstręczają mnie w obu przypadkach stilamidowe ustniki, które u Worobca występują w wszystkich fajkach produkcji seryjnej, ustniki akrylowe są tylko w fajkach na zamówienie, serii 500, oryginal oraz czarny dąb. Bróg to z założenia tania produkcja masowa więc i jakoś trochę gorsza. Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie, patrzę i oceniam w/w fajki mając już troszkę doświadczenia i wypalonych kilka kilogramów tytoniu, ale jeśli miałbym spojrzeć na całą sprawę z perspektywy świeżo upieczonego adepta palenia fajki, to wybór fajki czy to będzie H.Worobiec czy Bróg, jak powiedział Mi kucharz w chińskiej restauracji, na pytanie jaka jest różnica między kurczakiem w pięciu smakach a kurczakiem na słodko kwaśno, jeden pies :D Najważniejsze żebyś kupił fajkę która będzie Ci się podobać i będzie miała poprawną inżynierię
Wojtek600
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wojtek600 » 26 stycznia 2014, 13:06 - ndz

aha, dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”