Bróg 87

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Bróg 87

Post autor: Don_Lupus » 05 kwietnia 2013, 22:30 - pt

Witam wszystkich,
Nie przypuszczałem, że fajka może tak wkręcić :) A tym bardziej nie przypuszczałem, że jako nałogowy palacza papierosów kiedykolwiek stwierdzę, że są one obrzydliwe (a tak mam kiedy zapale fajkę a jakiś czas potem szluga)
Ale do rzeczy - kupiłem parę dni temu fajkę Mr Bróg 87. Paliłem w niej do tej pory wyłącznie Petersona Gold Blend i problem jest taki, że ta fajka się niemiłosiernie grzeje. Nie wiem do końca co jest przyczyną bo wydaje mi się że żar jest nie za duży, dym nie szczypie w język i jest ok, nic mi nie bulgocze ani nie skwierczy, natomiast główka fajki grzeje się momentalnie. Jest to o tyle dziwne, że mam jeszcze fajkę Brebbio (do Virginii) oraz Filar (do Latakii) i z żadną z nich nie ma takiego problemu.
Ponadto zauważyłem, że pojawiły się spękania prekarbonizatu wewnątrz komina.
Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie ?
Będę wdzięczny za pomoc
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Bróg 87

Post autor: sat666sat » 05 kwietnia 2013, 23:06 - pt

Don_Lupus pisze:Witam wszystkich,
Nie przypuszczałem, że fajka może tak wkręcić :) A tym bardziej nie przypuszczałem, że jako nałogowy palacza papierosów kiedykolwiek stwierdzę, że są one obrzydliwe (a tak mam kiedy zapale fajkę a jakiś czas potem szluga)
Ale do rzeczy - kupiłem parę dni temu fajkę Mr Bróg 87. Paliłem w niej do tej pory wyłącznie Petersona Gold Blend i problem jest taki, że ta fajka się niemiłosiernie grzeje. Nie wiem do końca co jest przyczyną bo wydaje mi się że żar jest nie za duży, dym nie szczypie w język i jest ok, nic mi nie bulgocze ani nie skwierczy, natomiast główka fajki grzeje się momentalnie. Jest to o tyle dziwne, że mam jeszcze fajkę Brebbio (do Virginii) oraz Filar (do Latakii) i z żadną z nich nie ma takiego problemu.
Ponadto zauważyłem, że pojawiły się spękania prekarbonizatu wewnątrz komina.
Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie ?
Będę wdzięczny za pomoc
Witaj. Z tego co piszesz to chyba palisz za szybko i za gorąco co jak napisałes pojawił się efekt przepalania fajeczki - spękania to pierwszy krok. Tym bardziej, że jest to wrzosiec. Poczytaj na forum wiele jest tutaj napisane. Zaglądnij równiez na portal http://www.fajka.net.pl
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Don_Lupus » 05 kwietnia 2013, 23:15 - pt

sat666sat pisze:
Witaj. Z tego co piszesz to chyba palisz za szybko i za gorąco co jak napisałes pojawił się efekt przepalania fajeczki - spękania to pierwszy krok. T
Dużo już czytałem na ten temat w obu miejscach. Myli mnie tylko fakt, że dzieje się tak jedynie z ta fajką a z pozostałymi dwiema nie. Natomiast jak rozumiem głównym wyznacznikiem tego czy palenie jest za gorące jest temperatura główki tak ? Tak jak pisałem po dymie nie jestem w stanie tego stwierdzić, ale może to wina filtra...?
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 05 kwietnia 2013, 23:33 - pt

Don_Lupus pisze:
sat666sat pisze:
Witaj. Z tego co piszesz to chyba palisz za szybko i za gorąco co jak napisałes pojawił się efekt przepalania fajeczki - spękania to pierwszy krok. T
Dużo już czytałem na ten temat w obu miejscach. Myli mnie tylko fakt, że dzieje się tak jedynie z ta fajką a z pozostałymi dwiema nie. Natomiast jak rozumiem głównym wyznacznikiem tego czy palenie jest za gorące jest temperatura główki tak ? Tak jak pisałem po dymie nie jestem w stanie tego stwierdzić, ale może to wina filtra...?
Wywal filtr. Tamte fajki mają skraplacz jak się domyślam. Nawiert jest w niej ok?
gg 1986482
Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Don_Lupus » 06 kwietnia 2013, 09:00 - sob

sat666sat pisze: Wywal filtr. Tamte fajki mają skraplacz jak się domyślam. Nawiert jest w niej ok?
Brebbio ma filtr a Filar ma skraplacz (ta się pali najłatwiej..). Inna kwestia, że te dwie mają trochę grubsze ścianki niż Bróg...
A co do nawiertu to nie jestem biegły - tak wygląda. Chyba dobrze ?

Obrazek

Obrazek
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 06 kwietnia 2013, 15:56 - sob

Zmyj spirytusem ten szelak? z fajki. Moim Brogom to pomogło :)
Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Don_Lupus » 06 kwietnia 2013, 22:28 - sob

BenZin pisze:Zmyj spirytusem ten szelak? z fajki. Moim Brogom to pomogło :)
Zmyłem tę politurę - fajka dalej się grzeje, ale znacznie zyskała na urodzie :)

Jutro jeszcze spróbuję zapalić bez filtra - jeśli to nic nie da, będę musiał nauczyć się z tym żyć :)
Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Don_Lupus » 07 kwietnia 2013, 17:29 - ndz

Spaliłem porcje bez filtra, no i bez porównania - w zasadzie fajka się nie grzała (dopiero na finiszu) natomiast musiałem palić baaaaardzo delikatnie.
Doczytałem na tobaccoreviews, że peterson gold blend, jeśli nie przesuszony parę godzin, pali się dość gorąco i nie są wyczuwalne wszystkie aromaty. To dobrze rokuje na przyszłość, bo jak na razie ten tytoń mnie nie powala - ma trochę słabego "kopa". Ale zobaczymy :)

Dziękuję za dotychczasowe porady.
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 07 kwietnia 2013, 20:16 - ndz

Don_Lupus pisze:Spaliłem porcje bez filtra, no i bez porównania - w zasadzie fajka się nie grzała (dopiero na finiszu) natomiast musiałem palić baaaaardzo delikatnie.
Doczytałem na tobaccoreviews, że peterson gold blend, jeśli nie przesuszony parę godzin, pali się dość gorąco i nie są wyczuwalne wszystkie aromaty. To dobrze rokuje na przyszłość, bo jak na razie ten tytoń mnie nie powala - ma trochę słabego "kopa". Ale zobaczymy :)

Dziękuję za dotychczasowe porady.
A jednak filterek winien jak widzisz i prekarbonizant. Pal spokojnie - z czasem naumiesz się :pipeman:
gg 1986482
Don_Lupus
Początkujący
Początkujący

Post autor: Don_Lupus » 09 kwietnia 2013, 19:58 - wt

Jak to mówią - każda zmora znajdzie swego amatora :) Lub też delikatniej....Brzydka Julia znalazła swojego Romea ;)

Fajka, za którą wielokrotnie przepłaciłem, która była powodem mojej wielkiej frustracji od pierwszego palenia z powodu niemiłosiernego grzania się, stanie się jednak moją przyjaciółką ;)

Zgodnie z sugestiami zawartymi w TYM wątku, postanowiłem te fajkę przeznaczyć do aromatu wiśniowego. Załadowana Top Black Cherry GH pali się re-we-la-cyj-nie ..i łatwo :)
Wychodzi na to, że Gold Blend Petersona, nie był najlepszym wyborem do tej fajki biorąc pod uwagę, że dopiero się uczę ;)
Muody92
Początkujący
Początkujący

Post autor: Muody92 » 27 lutego 2015, 22:14 - pt

Witam, Co myślicie drodzy koledzy o tej fajce na początek?
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-BB-22/6430" onclick="window.open(this.href);return false;
Zależy mi na fajce drewnianej i żebym wraz z kupnem akcesoriów nie przekroczył 100 zł. Jest to pierwsza fajka do nauki.
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 28 lutego 2015, 08:50 - sob

na początek polecam Ci te:

http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Angelo ... rosta/1492" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Angelo ... gieta/1491" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja skusiłem się "na początek" i nie żałuję . warte są tej ceny jeśli chcesz " nową ". jak ci zabraknie paru złoty to zaczekaj i dozbieraj różnica w cenie niewielka
pozdrawiam

Lkulos
Muody92
Początkujący
Początkujący

Post autor: Muody92 » 28 lutego 2015, 11:02 - sob

Zastanawiałem się nad tą fajką i chyba mnie przekonałeś. Fajnie, że jest z wrzośca i nie jest lakierowana. Wydaje mi się też, że nie ma prekarbonizatu, nie wiem czy to dobrze czy źle jak dla początkującego. Czy ta fajka nadaję się do aromatów? Jaki aromat dla amatora zakupić? myślałem o mac baren velvet zielony. Dzięki za odpowiedź.
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 28 lutego 2015, 20:24 - sob

prekarbonizat jest ale od czego jest papier ścierny :twisted:

co do tytoniu nie znam velveta ;) powiem jedno szkoda życia na kiepskie tytonie :)

poczytaj opisy wybierz najlepszy dla siebie. możesz kupić drogi i wysokiej jakości bo nawet jak Ci nie zasmakuje to pewnie ktoś od Ciebie odkupi. Jak nakupisz za przeproszeniem goowna to pozostanie to albo zmęczyć, albo wyrzucić bo na pewno się zniechęcisz do fajki
pozdrawiam

Lkulos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”