milczek - "dzieła" zebrane, czyli moje fajki, kołki i pierdó

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
milczacy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Re: milczek - "dzieła" zebrane, czyli moje fajki, kołki i pi

Post autor: milczacy »

Dzięki Panowie za mile słowa :)

Kamil, następna będzie wiesz jaka..... tylko czasu kurde brak ;)
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Dunadan »

Jak mówiłem, z mojej strony czasu masz mnóstwo:p
Jeden uśmiech kobiety jest największym zwycięstwem mężczyzny.
Jedna jej łza staje się jego najgorszą porażką.
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 »

Bardzo ładna fajeczka ta ostatnia.
A podpóreczka przywróciła mi uśmiech na twarzy w ostatniej godzinie dzisiejszej pracy :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod »

marcin35715 pisze:Bardzo ładna fajeczka ta ostatnia.
+1
Awatar użytkownika
milczacy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Witam.
Przedstawiam najnowsza fajurkę z mojej "pseudo morty". Debiutowa prezentacja nastąpiła na fajka necie. Tu zamieszczam gwoli kontynuacji mojego tematu dokumentującego poczynania w moim kuchennym „warsztacie” ;)
Fajka powstawała według ogólnego wzorca kształtu, podrzuconego mi przez jednego z Kolegów
Jednak nie mogłem się powstrzymać od własnej interpretacji... I wyszło takie coś:
Fajka jest dość spora, ale generalnie wygodna i zgrabna. Wykonana z mojej mortowatej dębiny + wstawki na szyjce z jasnego dębu, prawdziwej smolistej morty i na koniec akacji. Ustnik od Piotrka z fajkowa, na filtr 9 mm. W szyjkę wstawiona rurka z nierdzewki o średnicy wewn 3,8 mm.
Wymiary fajki:
- komin 20 mm, głęboki na 40mm
- główka - szerokość 40, max wysokość 50 mm
- długość całkowita - 145 mm
Fajka powstawała niejako „na zamówienie”, ale przez wzgląd na szereg błędów, do jakich uczciwie się przyznaję – nie wiem czy odważę się ją zaoferować jako towar w jakiejkolwiek wymianie. Inna rzecz, że mi się samemu podoba i korci mnie by sobie ją zostawić ;)
A błędy te, to:
Troszeczkę skopany nawiert kanału dymnego – wysokość w kominie wyszła idealnie, tylko skosiło mi nawiert ze dwa mm w bok od osi komina - widać na fotce wnętrza komina. Również komin nie wyszedł idealny - są zadry, bo po tym jak pożyczyłem wiertarkę szwagrowi - dostała takiego bicia, że nie byłem w stanie (wiercąc z ręki) opanować bicia łopatki na boki i troszkę komin został zrysowany - nie ma dziur, ale idealnie gładki też nie jest...
No i na skutek rozbicia się i rozlania w trakcie przeprowadzki słoiczka z utwardzaczem do żywicy epoksydowej – musiałem wstawki na szyjce skleić cyjanoakrylem. Nie wiem czy się to nie rozklei np. przy moczeniu w spirytusie… I byłby wtedy wstyd i hańba ;) A jeśli by się miało coś popsuć u mnie, to sobie sam naprawie…
Następne nie będą takie przekombinowane, obiecuję ;)
Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Liczę na Wasze komentarze.

Przymierzam się teraz do serii kołeczków, jakich jeszcze nikt tu nie widział :) Kibicujcie, bo z fajkami robię sobie przerwę! Obowiązki domowe i rodzicielskie pochłaniają mnie okropnie, a jak mi się skończy błogosławiony czas urlopu...to będzie "po wszystkiemu" w kwestii ochłapów wolnego czasu, który mogę poświęcić na moje dłubanie.

Pozdrawiam, Andrzej
Ostatnio zmieniony 20 marca 2012, 15:40 - wt przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Andrzej, to to jest pienkne:) Serio, taka jaka mi się marzyła, tylko czy w końcu dal mnie, czy mam czekać na identyczny egzemplarz? Bo innej to ja nie chce, ta jest piękna i teraz dopiero zobaczysz, jak ja potrafię męczyć:p Jedyne co, to jak dla mnie mogłaby być krótsza o centymetr szyjka, i wtedy pojadę do Ciebie, by osobiście wręczyć Ci chlupoczący szklany prezent:) Pragnę tylko napomknąć, że zdjęcie fajki royal danish zapożyczyłem od pana Krzysztofa M.. Proszę o wybaczenie z powodu nie zapytania o zgodę, lecz po pierwsze fajka jest tak piękna, że od razu praktycznie wiedziałem, o co będę męczył Andrzeja, po drugie zaś, zdjęcie użyte było tylko do przekazania ogólnego kształtu. Raz jeszcze przepraszam, raz jeszcze tej fajki gratuluję, a gdyby pan Krzysztof, chciał się jej kiedyś pozbyć, to chętnie zostanę nowym właścicielem:)
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave »

Dunadan pisze:gdyby pan Krzysztof, chciał się jej kiedyś pozbyć, to chętnie zostanę nowym właścicielem
To niestety już niemożliwe: http://rpkf.org/smokers_corner/wysprzed ... skiewicza/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zatem ewentualnie zostaje Ci ta, rzeczywiście piękna, fajka od Andrzeja. Słowa uznania dla twórcy, pozostaje tylko życzyć czasu na dalsze prace i doskonalenie warsztatu.
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Dobra, nie wiem, gdzie oczy podziać... Po prostu... Cholera.
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

BRAWO !
powiem tak - nie przepadam za dużymi fajkami ponieważ lubię wszędzie chodzić z fajką w zębach a duża fajka do tego celu była by odrobinę nie wygodna ale tą fajką waćpan to żeś mnie urzekł !
bardzo ładna !
oby tak dalej a chyba coś zamówię :D
ode mnie 5 + /6 :D
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

milczacy pisze:A błędy te, to:
Heeh, Andrzeju, gdyby wszyscy Twórcy byli tak krytyczni wobec swoich "dzieł", mielibyśmy wokół samych Eltangów i Knudsenów (o Nielsenach nie wspominam umyślnie).
A biorąc pod uwagę narzędzia jakimi operujesz, jestem pod olbrzymim wrażeniem talentu, jaki masz w rękach.
GRATULACJE!
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

a tak z ciekawości, robisz fajeczki tylko z dębu ? czy przymierzasz się może do jakiegoś innego drewna ? nie chodzi mi o wrzosiec ale po prostu o inne rodzaje drewna :)
Awatar użytkownika
milczacy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Witam i dziękuję za wszystkie niezmiernie miłe komentarze!

Od razu, bo to ważne! - przepraszam Twórcę/właściciela fotki fajki zamieszczonej przeze mnie - przepraszam za samowolne posłużenie się fotografią! Ani ja - zamieszczając, ani Kamil, kiedy podsyłał mi fotkę abym miał na czym wzorować struganą dla niego fajkę - nie mieliśmy zamiaru naruszać praw autorskich. Ale też, biję się w pierś - przyznaję się do samowolnego zamieszczenia nie mojej własności i treści bez podania źródła. Niniejszym fotografię (link) usuwam ze swojego wpisu i przepraszam ewentualnych pokrzywdzonych.

A teraz po kolei :)
Kamilu - nie ma już możliwości skrócenia szyjki. Wstawiłem już na stałe rurkę z nierdzewki w szyjkę, i ewentualne nawiercenie szyjki w głąb niesie poważne ryzyko zniszczenia fajki. Jednocześnie - skrócenie szyjki bez pogłębienia nawiertu spowoduje, że nie zmieści się standardowy filtr 9mm. Chyba, że masz zamiar stosować filtry z balsy i będziesz sobie je docinał do odpowiedniej długości - to o te 0,5-1 cm mogę szyjkę skrócić, obcinając po prostu akacjową doklejkę.
Jako, że na ten moment przewiduję dłuższą przerwę w struganiu fajek - to jeśli nie zważając na defekty fajki które opisałem w prezentacji, jesteś nią nadal zainteresowany - dogramy sprawę na PW w myśl wcześniejszych ustaleń.

Panowie Wiadrowod i Yopas - dziękuję za niezmiernie miłe słowa uznania :) Są bardzo dla mnie cenne i motywujące !
A satysfakcja jest dla mnie tym większa, że udaje mi się wyskrobać coś podobającego się Ludziom, mimo, że mój "warsztat" to totalna prowizorka i w większości improwizacja na kuchennym stole. Miło mi, że doceniacie Koledzy moje starania :) Dziękuję!
A fajeczki robię tylko z dębu. Dlaczego? ..... bo wszyscy inni robią z wrzośca ;)
A na poważnie - mam na tyle wrzoścowych fajeczek, że nie mam potrzeby strugania sobie nowych. Tym samym, poza chęcią sprawdzenia się w nowym materiale - nie ma dla mnie żadnego uzasadnienia dla zakupu klocków wrzoścowych. Fajczarzem nie mam ambicji zostać, a pojedynczych klocków nie opłaca się sprowadzać. Gotowy klocek hobby, również mnie nie kręci. Jak mam wydać kilkadziesiąt PLN na klocek - to wolę zapolować na gotową fajurkę niezłej klasy....
A dębinę mam. Ot co! Na potrzeby mojego hobby wystarcza mi ten materiał, który zresztą sprawdził się w fajkach wykonanych i używanych przeze mnie wyśmienicie, a i Wam sie spodobał jak widzę. Inne gatunki drewna wymagały by zachodu by je zdobyć ;) Mam co prawda klocki z orzecha, jakaś wiśnia czy czereśnia też by się znalazła, ale te materiały które mam, wymagały by sezonowania i suszenia....może więc kiedyś w przyszłości wydłubię fajkę orzechową lub wiśniową.
Teraz mam w zapasie dąb, to strugam tylko z dębu, a bawię się za to wymyślaniem rozmaitych wykończeń itd.
Aby wypełnić mi czas i zaspokoić moje hobbystyczne potrzeby w zupełności mi to starcza.
Wszystko powoli....wszak jeszcze nie tak dawno prosiłem na obu forach o złom ustnikowy, bo nie miałem z czego skompletować swoich własnych fajek do palenia..... A teraz już mnie pytacie o zastosowanie innych materiałów przy struganiu palidełek ;)
Pozdrawiam. Andrzej
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

milczacy pisze:Fajczarzem nie mam ambicji zostać
Za późno, nawet na zostanie nie-fajkarzem ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
milczacy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

No fakt..... się przejęzyczyłem ;) To Fajkarzem nie mam zamiaru zostać.
A do miana fajczarza nadal wiele mi brakuje - więc tu ambicję mam i to dość mocną ;)
Dzięki Alan za poprawkę!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dunadan
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Ty się tak słówek nie czepiaj, ja ją chcę:) Leci PW, bo mi zaraz ktoś ja podbierze:p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”