Mój zakup

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

BoluFajczarz
Początkujący
Początkujący

Mój zakup

Post autor: BoluFajczarz »

Witam! Jestem Fajczarzem od zaledwie 3 tygodni. Zaraził mnie mój kolega który podarował mi pierwszą fajkę BRÓG 47. Udało mi się opalić już moją fajkę i zaczynam odczuwać przyjemność z palenia.

Dzisiaj postanowiłem że kupię sobie nową fajkę i tytoń. Poszperałem na allegro i dorwałem coś takiego:

http://allegro.pl/fajka-fajki-fajek-tyt ... 04886.html

Mam kilka Pytań co do produktów które kupiłem.

1) czy ktoś palił już te tytonie i jakie jest o nich jego zdanie??
2) Co myślicie o fajce nr 2 czyli o FALCON – AERO??
3) Czy warto kupować używane fajki??

Ogólnie jestem zadowolony ponieważ za 80 zł mam 4 różne tytonie i 2 fajki. Chociaż mam wrażenie że ta kukurydziana będzie od razu do wyrzucenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Re: Mój zakup

Post autor: elvislike »

witaj
powierz nazwy tytoni wyszukiwarce, wlos zjezy ci sie sam. fajeczka moim zdaniem (wymagala by dokladniejszego obejrzenia...) do higienizacji i potem do palenia. czy warto kupowac uzywane fajki? wyszukiwarka! nie powinienes miec klopotow z wyciaganiem wnioskow.
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT »

Aero to nie Falcon, chociaż konstrukcyjnie jest podobna http://www.smokingmetal.co.uk/pipe.php?page=55" onclick="window.open(this.href);return false;

Aero odświeżyć, kukurydziankę - o ile nowa - można zostawić dla folkloru, tworami tytoniopodobnymi zasilić kosz, czytać dużo :)
Jak się czyta, to z niezłego interesu (4 tytonie, 2 fajki za 80 pln) robi się interes taaaaki sobie (1 fajka za 80 pln).
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2011, 07:48 - czw przez KrzysT, łącznie zmieniany 1 raz.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit »

kukurydziankę - o ile nowa - można zostawić dla folkloru
- bzdura - kukurydzianki to fajki znacznie smaczniejsze i przyjemniejsze w paleniu niż nasze gruszki i słabsze fajki wrzoścowe. Kukurydzianki mają swoich wiernych zwolenników którzy przedkładają je nawet ponad wrzosiec. Oczywiście jeżeli jest nowa to śmiało można palić bo odnawia się to kiepsko - lub nie odnawia.... Ten aero - nie zawracaj sobie nim głowy a tytonie które w owej aukcji są omijaj szerokim łukiem. Jeżeli potrzebujesz przyzwoitego startera - napisz na pw.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: stedar »

Hobbit pisze:
kukurydziankę - o ile nowa - można zostawić dla folkloru
- bzdura - kukurydzianki to fajki znacznie smaczniejsze i przyjemniejsze w paleniu niż nasze gruszki i słabsze fajki wrzoścowe. Kukurydzianki mają swoich wiernych zwolenników którzy przedkładają je nawet ponad wrzosiec. Oczywiście jeżeli jest nowa to śmiało można palić bo odnawia się to kiepsko - lub nie odnawia.... Ten aero - nie zawracaj sobie nim głowy a tytonie które w owej aukcji są omijaj szerokim łukiem. Jeżeli potrzebujesz przyzwoitego startera - napisz na pw.
Popieram kolegę Hobbita w 100% kukurydza to naprawde smaczna, wygodna i lekka fajka.Dla początkującego idealna, jest tania i o niebo lepsza niż gruszka. Mam ich kilka, palę w nich często i mają się dobrze mimo upływu czasu. Zastosowałem w nich sitka od kranu zamiast groszówki i zero przepaleń.
Be Cool And Smoke Dry ! Obrazek
"W Afryce dowiedziałem się że jestem bardziej czarny od niej samej." - stedar
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit »

Dodam tylko żeby Kolegi nie wpuścić w maliny - unikamy kukurydzianek chińskich, które do podłych lub najpodlejszych należą a na własne ślepia widziałem gładzone jakby gipsem!!.... Bardzo zacne zaś są Missouri Merschaum (jakoś tak się pisze) i inne generalnie z za wielkiej wody , sam kilka miałem i bardzo sobie chwaliłem, bo są lekkie i wygodne, a jak się popsuje to nie szkoda tak jak wrzośca, stąd paliłem je często łowiąc rybki lub na geocacherskich wojażach gdzie o uważne palenie trudno. Kukurydzianka pali się sucho i dość chłodno, ponadto dodaje specyficznego słodkawego posmaku palonemu w niej tytoniowi. Siteczek ani groszówek nie używałem. Z doświadczenia podpowiem że corncoby lubią odpoczywać po paleniu co najmniej tak jak wrzosiec. U mnie corncoby używane w rotacyjnym paleniu z około 25cioma fajkami wrzoścowymi wytrzymały dobrze ponad 3 lata.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

stedar pisze: Zastosowałem w nich sitka od kranu
To się nazywa perlator.

K. (niosący kaganek oświaty w zakresie słownictwa technicznego ;))
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

KrzysT pisze:
stedar pisze: Zastosowałem w nich sitka od kranu
To się nazywa perlator.

K. (niosący kaganek oświaty w zakresie słownictwa technicznego ;))
Kawalarz z naszego kolegi to jest :P popis znajomości słownictwa technicznego na medal :shock:

tylko po co? i jak to się ma do sitka które pochodzi z perlatora http://www.perlatory.eu, a nie jest nim ?! hmm
zresztą co tu się popisywać czy też nie http://www.oursbiz.com/Company/59520/Sm ... _2002.aspx lub http://www.totalpipe.com/Accessories/Screens.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Obawiam się, że nie zrozumiałem twojego komentarza.

Sitko w wylewce pełni konkretną rolę (napowietrza wodę, co pozwala na obniżenie jej zużycia) i posiada konkretną nazwę, zgodną z nomenklaturą techniczną. Którą podałem, jako ciekawostkę, którą okrasiłem emotikonem, wskazującym na to, w jakich kategoriach należy traktować moją wypowiedź.
Oczywiście, jak je wyjmiemy, to jest to sitko, ale póki jest tam, gdzie jest - to stanowi element perlatora i tyle.
Czasem warto wiedzieć, chociażby po to, żeby się było łatwiej w sklepie z armaturą dogadać ze sprzedawcą ;)

Nic nie poradzę, że przywiązuję wagę do nomenklatury. Na tym forum też zdarza nam się poprawiać takich, którzy uparcie doszukują się cybucha w fajkach, które go jako żywo nie posiadają.
Awatar użytkownika
stedar
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Poszło na PW może jaśniej.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Odebrałem, odpowiedziałem, dziękuję.

Żeby nie było, że tylko na PW - faktycznie dokonałem skrótu myślowego, który mógł wprowadzić kogoś w błąd - jak słusznie zwrócił mi uwagę stedar perlator nie składa się z samego siteczka, choć stanowi jego istotny element.
Tak więc - mój błąd, przepraszam, stedar miał rację, mam nadzieję, że nikomu nie zamieszałem w głowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”