Capitol Bruyere - co to może być?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Capitol Bruyere - co to mo?e by??

Post autor: Irek »

Rozgl?daj?c si? (w swej wielkiej jeszcze niewiedzy fajczarskiej) za now? fajk?, naby?em wczoraj fajk? z napisem "Capitol Bruyere".
Jak sama nazwa wskazuje jest to fajka wrzo?cowa, która urzek?a mni? do?? sympatycznym matowym, nie rzucaj?cym si? w oczy cybuchem.
Oprócz jednej informacji w sieci niewiele wiem o pochodzeniu takowej faji.
Nie wiem nawet co jest nazw? firmy (je?li w ogóle jest), a co opisem modelu.
Fajk? naby?em do "codziennego" palenia jakiego? aromaciku na którym móg?bym si? dalej doskonali? w sztuce pykania.
By? mo?e uda mi si? do??czy? zdj?cie owej faki niebawem.

P.S.
Jarku mam w pami?ci Twoje sugestie dotycz?ce pianki, ale zanim tkn? lataki? (do tej fajki) wol? jeszcze posmakowa? innych mieszanek (czytaj jeszcze si? nie odwa??:-)), a ?adna pianka le?y w trafice i czeka :-)
Hilson

Post autor: Hilson »

:arrow:

witam.

Capitol to Savinelli second.

:arrow:
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik »

Niedawno te? naby?em Capitol Bruyere No 673 KS. Jest w trakcie opalania ale ju? jestem z niej zadowolony :D. Przeznaczy?em j? do VA i b?dzie z niej pociecha :wink:
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Hmm...Na moim Capitolu ?adnego numerka nie wida? :-(, mo?e to podruba hehe :wink:
A tak poza tym, to dzisiaj eeee..., wczoraj zacz??em j? opala?. :D
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK »

Na naszych te? nie ma numerów wi?c to nie wada
(numery znajdziesz na shape chartach na stonach Savinelli lub w katalogu firmowym). Fajeczki pal? si? super jak na ich niewygórowan? cen?. Ja ma model 613KS.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Dziku

Post autor: Dziku »

A mo?e Capitol bez numeru to seconda od numerowanego Capitola, a zarazem tercja od Savinellego... :lol: :wink:
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert »

PYK pisze:Na naszych te? nie ma numerów wi?c to nie wada
(numery znajdziesz na shape chartach na stonach Savinelli lub w katalogu firmowym). Fajeczki pal? si? super jak na ich niewygórowan? cen?. Ja ma model 613KS.
Tyz nie mam numeru (677 o ile pamietam). Zaletami tych fajek sa prawidlowa konstrukcja i dobry curing (podstawa smaku). No i maja ustnik a nie nieudolnie odlana stilamidowa rurke. Wada to ilosc kitu na cm^2 powierzchni. Ale za ta cene trudno o cos lepszego. Warto.
Pozdrawiam
h_bert
In Gawith We trust
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek »

Ja mam Capitello 552 i podejrzewam, ?e to jest Savinelli second. Nie wiem , czy mam racj?, czy to tylko zbie?no?? nazwy.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Hilson

Jarek pisze:Ja mam Capitello 552 i podejrzewam, ?e to jest Savinelli second. Nie wiem , czy mam racj?, czy to tylko zbie?no?? nazwy.

:shock:

Nie myl Capitol (Savinelli second) z Capitello.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

W takim razie, jak jest z Capitello? W necie nie mog? odszuka? (podobnie, jak w przypadku Capitol) producenta. Fajk? naby?em ze wzgl?du na wk?ad piankowy i jej urod?. Pali si? zacnie, ale o pochodzeniu nic nie wiem... Pozdrawiam.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Capitello to Capitello :-) Tak mi si? przy najmniej wydaje, zreszt? u mnie w trafice (tak tak, otworzyli w ko?cu :-), w jakim? niemieckim katalogu jest i mo?na zamówi? (obok takich marek jak Savinelli, Vauen czy Peterson). Sam mia?em zamówion?, ale nie przysz?a w dostawie (a nast?pny termin miesi?c pó?niej by?, bo dystrybutor wyje?d?a?), wi?c jej nie wzi??em i kupi?em Worobca 104.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Hilson

bublik pisze:Capitello to Capitello :-) Tak mi si? przy najmniej wydaje, zreszt? u mnie w trafice (tak tak, otworzyli w ko?cu :-), w jakim? niemieckim katalogu jest i mo?na zamówi? (obok takich marek jak Savinelli, Vauen czy Peterson). Sam mia?em zamówion?, ale nie przysz?a w dostawie (a nast?pny termin miesi?c pó?niej by?, bo dystrybutor wyje?d?a?), wi?c jej nie wzi??em i kupi?em Worobca 104.
Witam,

i dobrze, smacznego.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Skoro obok takich marek, jak twierdzi bublik ( po pouczeniu z ma?ej litery), ciesz? si?, ?e nie przep?aci?em. Dziekuj? i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

No có?. Przyznam si?, ?e zaraz po zakupie Capitola, kupi?em te? Wyrobca 104 :-). Polska fajeczka nawet dro?sza ni? w?oska, ale niestety ca?y jej urok psuje ?le dopasowany ustnik :( .
Pomiedzy tym ustnikiem, a cybuchem jest szpara i "pod ?wiat?o" wid?, ?e ustnik nierówno wchodzi do cybucha :(
To moja pierwsza fajka Wyrobca i jak mniemam "wypadek przy pracy" firmy.
Niestety szpar? zauwa?y?em dopiero w domu przy dok?adniejszych ogl?dzinach.
No có? do?wiadczenie uczy i nast?pnym razem b?d? baczniej przygl?da? si? fajk?.
Capitol mimo i? ta?szy spasowany jest bardzo dok?adnie.
Oczywi?cie fajka 104 ?wietnie le?y w d?oni i wyko?czenie wrzo?ca jest bez zarzutu no szkoda, ?e jest co? co psuje wra?enie idea?u :-(
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Przegl?dn??em sobie shape charty i wygl?da na to, ?e ten mój Capitol to 209KS :D
Dzi?ki ?liczne za podpowiedzi gdzie szuka? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”