Nowy nabytek Stanwell

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Nowy nabytek Stanwell

Post autor: Beckett »

Witam !!!!

Wczoraj wygrałem po ciężkiej rywalizacji aukcje na allegro i oto efekt:

Obrazek

Co powiecie o tej fajeczce? Dobry wybór?
Mam nadzieje że nie przepłaciłem?
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Nowy nabytek Stanwell

Post autor: mjp »

Kolego, poczytaj trochę to forum, popatrz jak tu sie pisze, a potem spróbuj napisać własną wypowiedź. Potem ją przeczytaj i dopiero zamieszczaj na forum. Wszyscy się cieszymy, że kupiłeś sobie nową fajkę (no może z wyjątkiem tych co nie wygrali licytacji), ale na podstawie jednego, kiepskiego zdjęcia trudno cokolwiek o fajce powiedzieć. A już najmniej na temat jej stanu i ewentualnego przepłacenia. Obejrzyj fajkę, zrób więcej zdjęć, pokaż i wtedy możesz liczyć na odpowiedź. Natomiast pytanie czy nam się fajka podoba jest z gatunku delikatnych albowiem o gustach się nie dyskutuje...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal »

Gratuluję wygrania licytacji. Przebiłeś moje maximum(ciri_lla). Fajka ma nadpaloną główkę, więc nie obędzie się bez papieru ściernego.
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Dziękuje !!! Tylko ciekawe jak tam wnętrze komina. Mam nadzieje że nie będzie żadnych niespodzianek.

PS: ile ta fajka może kosztować nowa?
Pozdrawiam Beckett !!!!

jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon »

Beckett pisze:Dziękuje !!! Tylko ciekawe jak tam wnętrze komina. Mam nadzieje że nie będzie żadnych niespodzianek.
Hmm, to Waść nie poprosił o zdjęcia wnętrza komina ? Ryzykowne..

Ale życzę powodzenia :)

Pozdrawiam

Jagon
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Nie każdy sprzedający wystawia zdjęcia pokazujące fajeczkę z każdej strony. Niestety, maile o przesłanie dodatkowych zdjęć często pozostają bez odpowiedzi. Sam coś o tym wiem (kłopoty z Petersonem 221).

Bardzo proszę o NIE wstawianie takich długaśnych linków!
MJP
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Dziku

Post autor: Dziku »

Beckett pisze:ile ta fajka może kosztować nowa?
Rety...
Cz Ty z googlami też masz taki sam problem jak z wyszukiwarka na Forum? :roll:
Zobacz sobie w jakiejkolwiek trafice internetowej np niemieckiej, porównaj z ofertami na Ebay'u, ściągnij katalog Dan Pipe. Ot wszystko. Nikt tego nie będzie robił za Ciebie.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

- myślę, że Autorowi wątku pomoże nabycie wiedzy i zdanie sobie sprawy z istnienia dwóch jakby równoległych "pól zainteresowań", czy kategorii fajek; może nawet dwóch równoległych rynków oraz ich silnych a niekiedy skomplikowanych wzajemnych powiązaniach i zależnościach w relacji do fajek konkretnych firm oraz modeli. Mam na myśli oczywiście fajki fabrycznie nowe, oferowane bądź to w sklepach czy trafikach, w tym internetowych, oraz fajek używanych - tzw. estate. Niekiedy fajki estate bywają znacznie droższe od tych fabrycznie nowych, co jednoznacznie związane jest z historią danej firmy i stąd z porównaniem i zmianami jakości starych-czyli: używanych - i tych obecnie produkowanych fajek. Na przykład fajki Parkera, czy Charatan. Bardzo warto prześledzić dokładnie, jak już napisałem powyżej, historię danej firmy - są tam niekiedy wyodrębnione i nazwane okresy - np. pre transition, transition, post transition jak w przypadku Barling'a czy pre Lane, Lane, czy post Lane jak w przypadku Charatana. Na jakość wpływały także inne czynniki - np. wykupienie danej firmy przez firmę inną (tu warto prześledzić historię ekspansji Dunhill'a - i nie tylko) czy przeniesienie produkcji do innego kraju i wpływ takiej migracji na jakość; wiele postów na temat tytoni na naszym Forum wyznacza taki kierunek myślenia, a np. popatrzmy na historię fajek Ben Wade - wpierw mała firma z Leeds, potem zakupiona przez Charatan i służąca jako second Charatan'a, a potem jakoś związana z osobą jednego z wielkich fajkarzy duńskich i stad znamy egzemplarze Ben Wade wykonane w Danii.

Generalnie: już wnikliwa lektura wielu postów na naszym Forum - na przykład na temat współcześnie oferowanych niektórych modeli Petersona daje wiele do myślenia.

Przedmiotowy Stanwell jest jednym z modeli z elementem bodaj z rogu, chyba z kolekcji czy linii Buffalo (przepraszam, nie jestem pewien, nie pamiętam tego dokładniejszego obrazka z Allegro). O ile widzę - sympatyczny Billiard o miłym usłojeniu, wielu z nas na tym Forum zasłużenie kocha Stanwelle. Ufam zatem, że ta fajeczka po prawidłowym opaleniu i przy właściwej jej konserwacji przyniesie wiele radości swemu obecnemu Właścicielowi.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro »

A ja uważam, że użytkownik Beckett skoncentrowany jest raczej na pisaniu nowych postów, używanie wyszukiwarki nie boli, podawanie dokładnych informacji też chyba nie boli? A skąd ktoś ma wiedzieć ile zapłaciłeś za fajkę? jak nie podajesz ile zapłaciłeś.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

Szanowny Jacku A. R.
Gdyby więcej uczestników naszego forum miało takie zamiłowanie do historii fajki i fajczarstwa jak Ty, nasze forum stałoby się potężną skarbnicą wiedzy. Należy tylko żałować, że niektórzy zamiast poszukać, poczytać i przekazać swoją wiedzę ograniczają się tylko do zadawania mało konkretnych pytań....
Chylę czoła.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

- serdecznie dziekuję za dobre, kochane ach zupełnie niezasłużone słowa; pamiętam o swej obietnicy, a zwłoka w jej realizacji nie jest spowodowana lekce sobie ważeniem tak oczekiwań Współbraci po Fajce jak i słowa własnego, lecz prozaicznym faktem, iż dokładnie jutro przenosimy się z lokacji bydgoskiej na coroczny wiosenny pobyt w lokacji warszawskiej. Przygotowania zajmują nam - jak co roku - ładne kilka dni, lecz gdy migracja nastąpi, i rozpatrzę się dokładnie w kalendarium działań okołowarszawskich, z calą pewnością w wolnych od innych zajęć chwilach będę pisał - jak obiecałem - takie krótkie opowieści z zakresu historii fajki.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Ale żeście mnie podsumowali ufff. Jestem tu nowy i prosił bym o wyrozumiałość zwłaszcza od załogi forum.
W wyszukiwarce nie ma wszystkiego. A takie odsyłanie do właśnie wyszukiwarki jest po prostu pójściem na łatwiznę. Rozumiem że niektóre posty są wałkowane po kilkanaście razy ale po to jest forum żeby pytać pytać i jeszcze raz pytać. To pierwsze forum na którym tak mnie krytykują a jestem zarejestrowany na wielu.

PS: za fajkę dałem z przesyłką 123zł
Pozdrawiam Beckett !!!!

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

Beckett pisze:.... A takie odsyłanie do właśnie wyszukiwarki jest po prostu pójściem na łatwiznę. Rozumiem że niektóre posty są wałkowane po kilkanaście razy ale po to jest forum żeby pytać pytać i jeszcze raz pytać. To pierwsze forum na którym tak mnie krytykują a jestem zarejestrowany na wielu.

PS: za fajkę dałem z przesyłką 123zł
szanowny kolego. pojsciem na latwizne jest wlasnie to co ty robisz a nie odsylanie do wyszukiwarki. zgadza sie, ze forum jest po to by pytac jednak jesli pytanie zadawane bylo juz wielokrotnie i w czesci przypadkow odpowiedz juz padla to sam nie wiem jak to nazwac aby nie obrazic pytajacego... skoro krytykuje cie kilka osob to:
a. moze maja racje i wypada przeanalizowac swoje dzialania
b. na forum siedzi banda zlosliwych zgredow i nie warto tu zagladac. sa inne fora gdzie nie krytykuja.
wybor odpowiedzi zostawiam tobie.
pozdrawiam.
p.s. krytyka nie ma na celu zniechecenia cie do forum. jest jednak takie przyslowie: "jesli wlazles miedzy wrony..."
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

- ja pragnę tylko dodać, że zanim zalogowałem się na Forum i pierwszym postem przedstawiłem się tu Obecnym w odpowiednim po temu wątku, przez kilkanaście tygodni przeczytałem dość dokładnie i to nie jeden raz WSZYSTKIE posty na Forum.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri »

jar pisze:- ja pragnę tylko dodać, że zanim zalogowałem się na Forum i pierwszym postem przedstawiłem się tu Obecnym w odpowiednim po temu wątku, przez kilkanaście tygodni przeczytałem dość dokładnie i to nie jeden raz WSZYSTKIE posty na Forum.
Ja miałam podobnie, aczkolwiek czytałam to, co mnie najbardziej interesowało i co było mi potrzebne. Wracając do tematu, gratuluję Stanwella.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”