Fajka lorenzo spitfire

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

grzegorz
Pykacz
Pykacz

Fajka lorenzo spitfire

Post autor: grzegorz »

Witam wszystkich.

Czy ktoś z was miał już do czynienia z fajkami firmy lorenzo?
interesuje mnie konkretnie ta fajeczka:

http://www.cygara-tyton.pl/index.php?pr ... rod_id=413

Chciałbym wiedzieć zanim kupię bo wiem że na forum bardzo mało było na temat firmy Lorenzo
Jednak jestem ciekawy, fajka gruba i solidna, nie wygląda najgorzej
Jednak zastanawia mnie nazwa Spitfire by lorenzo.
Czy jest to jakiś second od Lorenzo?

Jeśli ktoś by sie znał w temacie proszę o radę.
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

Widziałem fajki Lorenzo na allegro i w sklepach internetowych i miałem podobne rozterki. Potem zobaczyłem fajki Lorenzo w realu. Wziąłem do ręki, obejrzałem i rozterki znikły. Tych fajek nie należy kupować przez sieć! Należy każdą wziąć do ręki, obejrzeć i zastanowić się, czy nie wydać tych pieniędzy na coś lepszego.
PS.
Do tej pory nie mam i nie miałem na własność żadnej fajki tej firmy...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Oli
Pykacz
Pykacz

Post autor: Oli »

Tak zeby dluga historie zrobic krotka to Lorenzo po smierci kolejnego wlasciciela okolo 30 lat temu przestala produkowac wlasne fajki. Niedlugi czas firma Comoy's of London uzywal tej nazwy. Pozniej to Lorenzo zamawiali fajki od roznych producentow w Italy,Albani i innych i wydawali pod wlasna nazwa nastepnie zwiazali sie z niemieckim koncernem Hellman. Znane sa te fajki z charakterystycznego wygladu sa masywne o grubych sciankach komina szczegolnie lubiane przez ludzi o duzych dloniach. Popularny ksztalt to Uncle Paul, oraz fajki z plaskim dnem do postawienia na biurku. Znane sa z matowego wykonczenia ktory nabiera dosyc ladnego polysku dopiero w rekach palacza. Spitfire Series to fajki dla nich nie typowo male ale dosyc popularne szczegolnie w Europie. Mialem krotko Lorenzo Angera poczym sprzedalem, wiem ze inni sobie te fajki chwala ale bez wielkiego zachwytu, fajki nie drogie jedne z wielu ani ladne ani brzydkie, sa solidnie zbudowane moj egzeplarz by poprawnie porzadnie zrobiony. Dobre przecietne drewno, moj ustnik z Lucite mial zlota obraczke dostalem ta fajke do pracy ale palilo sie w niej jakos tak nijako mysle ze za $65 ( tyle moj kosztowal )na Ebay kupilem uzywane Sasieni Four Dot w dobrym stanie czy cos podobnego. Zgadzam sie z kolega mjp ze produkcja taka sobie i nie rowna chociaz moga sie podobac.
Nie jestem pewien czy pomoglem czy namieszalem ci w glowie jeszcze bardziej. Wszystki moje opinie sa bardzo subiektywne i dotycza jednego egzemplarza ktory mialem i trzech innych roznych modeli ktore sa u moich przyjaciol.
Pozdrawiam.
Przepraszam za bledy.
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik »

Zgadzam się z Mjp. Mam jedna fajeczkę Lorenzo, nabytą przez sieć. Ładny bencik, ale nawiert za wysoko. Musiałem się napracować by podwyższyć dno, bo paliło się trudno. Tak więc lepiej przed zakupem dokładnie obejrzeć.
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

Na dzień dzisiejszy mam 6 fajek firmowanych przez Lorenzo. Są to różne modele. Wszystkie kupiłem używane i przeszły renowację. We wszystkich pali mi się bardzo dobrze. Fajki Lorenzo to typowe średniaki - zdarzają się lepsze i gorsze sztuki. Dlatego, tak jak napisano powyżej, fajkę którą chcesz kupić powinieneś najpierw obejrzeć.
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik »

Ja swoją kupiłem w trafice która tez działa w sieci (trafika z CH Maximus w Nadarzynie). Przebrałem 12 sztuk fajek i dopiero wtedy wybrałem za to idealnie nawierconą i ładnie usłojoną. Wybór był ogromny ale poprawnych egzemplarzy malutko, jeśli masz okazje obejrzeć to oglądaj, lepiej nie kupować przez sieć.
Fajka i dobry tytoń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”