Jaka fajka do 200zł?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Smokey_
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Jaka fajka do 200zł?

Post autor: Smokey_ »

Witam, poszukuje fajki do 200zł. Czyli tak jak w temacie. W oko wpadło mi kilka produktów Big Ben'a. Czy możecie doradzić coś co by łatwo sie paliło a zarazem uczyło postępowań z fajką? Chciałbym żeby komin był dosyć obszerny.

Linki do fajek BB.
:arrow: http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/def ... &pro=96044

:arrow: http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/def ... &pro=96046

W ostateczości cena może przekraczać tą wyznaczoną o 20-30 PLN.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

do nauki poszukaj tanszych fajek. big bena kup sobie za jakis czas. chyba, ze stac cie na kosztowna nauke lub robisz duze postepy:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

Ewentualnie pogadaj z kolegą j4szczurem. W granicach kwoty którą chcesz przeznaczyć na fajkę znajdzie Ci bez wątpienia coś znacznie lepszego niż te Big Beny.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Dziku

Post autor: Dziku »

Zrób jak pisze Scorpio... J4szczur zna się na rzeczy i coś sensownego na pierwszą poważniejszą fajkę podpowie - na pewno lepiej niż anonimowy sprzedawca w anonimowym sklepie internetowym.

PS
Powyższe zdanie nie stoi w sprzeczności z moją niechęcią do kupowania nowych fajek przez sieć. Po prostu - po kilkunastu latach z fajką - wiem jaką chcę wybrac dla siebie i wolę to czynić osobiście. Jeśli jednak do końca nie ufasz pod tym względem sobie i chcesz się zdać na dobra radę sprzedawcy - fajczarza - pogadj z J4szczurem. (na PW oczywiście)
Smokey_
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Dziękuje za pomoc. Pogadam z j4aszczurem. Tzn nie jestem kompletnym laikiem i fajke nie trzymam w gębie pierwszy raz, ale znowu z kolei tych razów nie było tak bardzo dużo.
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni »

Jeśli już masz zamiar kupić BigBena to polecam serię Derby.W Krakowie są dużo tańsze niz te w trafice internetowej no i wydaje mi się że dużo lepiej wykonane niz seria Monsun.
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
Smokey_
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Ale jak mam jechać do Krakowa po fajke wartości 130zł to mi za wahe wyjdzie więcej:)
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas »

Smokey_ pisze:Ale jak mam jechać do Krakowa po fajke wartości 130zł to mi za wahe wyjdzie więcej:)
A może zobaczysz u siebie w Warszawie, np. w Sherlocku Holmesie? Za mojej ostatniej bytności tam widziałem dużo ładnych fajek, choć po prawdzie nie przypatrywałem się im konkretniej (bardziej interesowały mnie tytonie), ale myślę, że znajdziesz dla siebie coś ładnego, dobrego i taniego. Gdzie znaleźć SH - szukaj w dziale Trafiki, jest tam obszerny temat właśnie o tym sklepie.

P.S. A Kraków zawsze warto odwiedzić, nie tylko w celach fajczarskich :D
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Ryan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Ryan »

Fajeczki fajne, a co powiesz na temat firmy Savinelli. Luknij:

http://trafikapolska.pl/trafika/index.p ... lter_id=35

Mam zamiar kupic sobie fajeczke owej legendarnej firmy "Savinelli"

http://trafikapolska.pl/trafika/product ... cts_id/372

Pozdrawiam
GG: 130849
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Mnie w firmie Savinelli odrzuca obowiązkowy filtr 9mm :twisted:

Dobra fajka to bezfiltrówka, albo systemówka, ewentualnie skraplacz (bo można go łatwo wyszczupać z fajki i wysłać na dno szuflady) ale ponoć to zboczenie które pojawia się wraz z wiekiem :D
Henry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Henry »

Piorun pisze:Mnie w firmie Savinelli odrzuca obowiązkowy filtr 9mm
Jak to jest z tymi filtrami - przeglądając katalog Dan Pipe (a nie powinienem bo mnie kusi) widać tam info - z filtrem lub bez opłaty "przejściówą" do palenia bezfiltrowego. Trzeba tam coś wtykać i nie można o prostu zostawić "dziury"?

Pozdrawiam,
Henry
Ryan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Ryan »

Piorun, chyba poza fajka palisz jeszcze papierosy, dlatego filtry Cie odrzucaja.

Ja nigdy nie palilem papieroskow, wiec nie mam odruchu zaciagania sie, a i czuje siie zdrowszy. Filtry "Balsa system" absorbuja 77% nikotyny i 91% substancji smolistych. Zalezy co kto lubi i w jakim stopniu chce zatruwac organizm...

Pozdrawiam
GG: 130849
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

Ryan pisze:
Piorun, chyba poza fajka palisz jeszcze papierosy, dlatego filtry Cie odrzucaja.

Ja nigdy nie palilem papieroskow, wiec nie mam odruchu zaciagania sie, a i czuje siie zdrowszy. Filtry "Balsa system" absorbuja 77% nikotyny i 91% substancji smolistych. Zalezy co kto lubi i w jakim stopniu chce zatruwac organizm...

Pozdrawiam
Filtry absorbują też większość smaku dobrego tytoniu.
W przypadku słodzonych duńczyków bywają niezbędne, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie palenia dobrej Va lub Va/La z filtrem węglowym. Ostatecznie balsa lub pianka jeśli już z jakichśdziwnych powodów musiałbym użyć filtra.

Henry - można zostawić dziurę, ale lepiej mieć fajki zwyczajnie bezfiltrowe. Adaptery nie są zbyt praktyczne w użytkowaniu.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman »

Bardziej bym się przychylał do opinii zaczerpniętych z alt.fajka.pl, tam autor sugeruje że filtry węglowe mogą mieć wpływ na smak kiepskich "duńczyków",a w przypadku dobrych naturalnych tytoni podobno wpływ filtra odczujemy przez pierwsz kilkanaście minut.

z moich skromnych doświadczeń jest dokładnie tak. aromaty z filtrem jakoś nie smakowały, a Va aktualnie palę w fajkach z filtrem i bez - i nie odczuwam różnic w smaku :roll:
Obrazek Obrazek
Dziku

Post autor: Dziku »

Ja wolę palić bez filtra, ale jak już jest komora na filtr to coś do niej trzeba włożyć, bo w pustej będzie się kondensat skraplał - szczególnie jak palić na powietrzu. Preferuję balsę oraz zwiniętą bibułę, ale są jeszcze filtry piankowe, których nie testowałem. Nie demonizowałbym "odbierania tytoniowi smaku" przez filtr węglowy. Trochę popalisz fajkę - sam wybierzesz z jakim rodzajem filtrów pali Ci się najlepiej. Najważniejsze to pamiętać, ze filtr (tak jak i wycior) to sprzęt jednorazowy... Dla początkującego filtr węglowy (i każdy inny) jest ważny w kontekście pochłaniania nadmiaru wilgoci (w tym ewentualnej spływającej śliny) oraz niedopuszczenia do traumatycznych przeżyć takich jak "czerpnięcie" kondensatu czy wręcz popiołu. Kwestia smakowa ma tu wtedy znaczenie drugorzędne.
Natomiast nie inwestowłbym w tą plastikową "przejściówkę" wypałniającą komorę na filtr. Niektórzy z nas mieli takie coś w długim ustniku fajki forumowej. Cuchnie ten patent już po kilku paleniach wręcz nieziemsko... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”