FALCON

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 25 czerwca 2007, 18:04 - pn

chyba sie jednak nie mylilem:-)
This is the moulding reference for the stem from the company which casts the
stems.
Roger Merton
Merton & Falcon Ltd.
taka wlasnie odpowiedz dostalem od pana rogera:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 26 czerwca 2007, 01:10 - wt

Dzięki za informację, jestem pod wrażeniem jej źródła (normalnie opadła mi szczena :D ) .No to kamień z serca, bo myslałem, że do mojego allegrowego falcona mogą nie pasować główki obecnie produkowane, ale tak nie jest. Swoją drogą fajnie byłoby się dowiedzieć z jakiej fabryki dane oznaczenie pochodzi.
Barney
Pykacz
Pykacz

Post autor: Barney » 30 czerwca 2007, 13:45 - sob

Jakiś czas temu zamówiłem nowego Falcona - w katalogu wyglądał bosko:
- brązowy a konkretniej ciemna miedź
- śruba koloru jasnej miedzi
- pełna polerka.
Czekałem i się ... zdenerwowałem: przy odbiorze otrzymałem w swe szacowne ręce czarną fajeczkę z wieloma niedokładnościami odlewu - ustnik był wykonany z taniego plastiku. Ogólnie za Chiny Ludowe i Demokratyczne to coś nie przypominało fajki z katalogu. Nie przyjąłem a Falcon poleciał do zwrotu. Teraz mam nadzieję iż przyjdzie właściwa fajeczka taka jaka była w katalogu.
Obrazek
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 30 czerwca 2007, 14:35 - sob

A zdjęcia?
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 01 lipca 2007, 01:33 - ndz

Zamawiałeś przez internet czy w sklepie, bo ja znalazłem ostatnio ciekawą ofertę http://www.cygara-tyton.pl/index.php?pr ... od_id=1167, jak za falcona z główką to bardzo atrakcyjna cena. Pytanie czy towar dobry, czy też taka lipa jak tobie przysłali, ktoś zamawiał może w tym sklepie, a swoją drogą j4szczur masz może jakieś nowe główki falcona na zbyciu (oczywiście po atrakcyjnej cenie :twisted: )?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 01 lipca 2007, 14:18 - ndz

No tak, wszystko fajnie, ale czy ona nie ma ustnika dental?
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 01 lipca 2007, 17:16 - ndz

Sądząc po zdjęciach to na to mi wygląda. Sugerujesz, że ustniki dental są gorsze od standartowych, jeśli tak to dlaczego (bo zielony w tej kwesti jestem)?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 01 lipca 2007, 21:48 - ndz

Ustniki dental są dla osób używających protez zębowych.
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 01 lipca 2007, 23:03 - ndz

:shock: (a ja głupi sugerując się nazwą myślałem, że to ustnik specjalnie przeznaczony do zagryzania między zębami :oops: ). Rozumiem, że poza walorami estetycznymi nie ma to zupełnie wpływu dla palacza obdarzonego naturalnym uzębieniem?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 01 lipca 2007, 23:28 - ndz

Hm, palić w nich nie próbowałem.
moksienciuk
Pykacz
Pykacz

Post autor: moksienciuk » 01 lipca 2007, 23:58 - ndz

zebra pisze::shock: (a ja głupi sugerując się nazwą myślałem, że to ustnik specjalnie przeznaczony do zagryzania między zębami :oops: ). Rozumiem, że poza walorami estetycznymi nie ma to zupełnie wpływu dla palacza obdarzonego naturalnym uzębieniem?
Chciałbyś palić fajkę przeznaczoną do protez zębowych? Bo ja nie ;)
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 02 lipca 2007, 00:29 - pn

Myślę, że to kwestia dyskusyjna. Mi osobiście (jeśli chodzi o falcona) nie robi to większej różnicy. Uważam, że nawet wygląda ciekawiej niż standart, a co do zastosowania no coż... przyda się na bezzębne lata :twisted:
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: FALCON

Post autor: JSG » 03 lutego 2008, 16:59 - ndz

Chciałem nawiązać do prania falcona w zmywarce.
Kupiłem falcona na allegro. Przyszedł mocno usyfiony.
Metalową część, po zdjęciu ustnika i główki, kilka godzin moczyłem w spirytusie. Co się dało usunąłem szczoteczką. Potem włożyłem główkę do zmywarki i ustawiłem na 75*, nabłyszczanie ustawiłem maksymalnie. Właśnie wyjąłem czyściutką fajeczkę z urządzenia. Jeszcze tylko kanał bymowy trzeba dopracować ale na to wystarczy wycior obsadzony w futrze mikrosilnika i spirytus. Polecam tą metodę może nie na co dzień ale od czasu do czasu- rewelacja.

Zacytuje tu swoją opowieść z innego tematu- może jak ktoś wpadnie na ten temat się przyda, a tam jest tylko off topic'iem.
W kontekście zapytanie tej treści:
Warto zainwestowac w Falcona?;] jak sie w tym pali, czysci i tak dalej?
Napisałem:

"1) Falcon jest fajką niezniszczalną, ustnika nie złamiesz w kieszeni, plecaku itp.
2) Wymienne główki to kwestia gustu, wszystkie mają mniej więcej tą samą pojemność, ciężko chodzi się z nią w zębach- ale można i tak- jest jeszcze wersja bent dla tych którzy inaczej nie umią(sic!)
3) w połączeniu z główką z piankowym wkładem jest idealna na wypady turystyczny, palenie w pracy itp- bo można ją nabijać nawet kilka razy dziennie.
4) czyszczenie to bajka- jedna idealnie prosta rurka- jeden wycior i po kłopocie. łyżeczkę przecierasz dokładnie chusteczką higieniczną lub wacikiem i się lśni. Główka- masz dostęp od spodu więc czyszczenie jest bardzo proste- waciki lub chusteczka od góry, resztki popiołu spadają na dół, gwint wycierasz i fajka gotowa do kolejnego nabicia, schowania w plecaku- dosłownie po minucie czyszczenia. Jak uznasz że jest bardzo zabrudzona- np po powrocie z wakacji wsadzasz do zmywarki- ważne żeby nabłyszczanie podkręcić.
5) filtry obcinasz z gęstych wyciorów, po paleniu do kosza.
6) do samego palenia ja nie mam zastrzeżeń- łatwo o mocne nagrzanie się i główki i łyżeczki- ale wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste jak mogło by się wydawać, "cug" jest bardzo dobry i pali się świetnie, długo i chłodno. W używanych falkonach po renowacji moźe się okazać że kanał dymowy główki będzie za duży w stosunku do metalowego czpienia w środku łyżeczki- ja tak mam... bez kamyczków nie da się palić bo tytoń w trakcie nabijania szybko i skutecznie zapycha kanał dymowy- za ciasny filtr też może to spowodować. Główkę można również źle dokręcić, wtedy puszcza powietrze.

Z wad, niektórzy palacze wymieniają metaliczny posmak dymu- powiem szczerze że paliłem w swoim falconie już i czystą Va i mixture mac barena i mocny aromat, w żadnym przypadku nie poczułem tego posmaku- fakt kupiłem fajkę dość leciwą, może w nowych fajkach jest on łatwiej wyczuwalny.
To chyba tyle- fajka do zadań ekstremalnych, nie koniecznie do delektowania się samym tytoniem co raczej do czerpania przyjemności palenia w sytuacjach w których jest to miłe ale nie ma większego znaczenia- ognisko na górskim szlaku, pośpieszny acz celowy spacer (ja np na uczelnie jak idę sobie z metra taki spacer mam), pifko z kolegami, imprezka domówka... Poza tym myślę że każdy młody fajczarz powinien jedną taką fajkę mieć- jest bardzo moder i pasuje do dobrze ubranego młodzieńca."
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 03 marca 2008, 22:38 - pn

Witam.
Dotarła do mnie główka falcon z piankowym wkładem.
Dziwne jest dla mnie jedno rozwiązanie. Komin wewnątrz jest schodkowy. Czy znacie powód dla którego jest tak a nie inaczej?
Trochę z przerażeniem dopuszczam do siebie myśl że może to aby samemu sobie wywiercić otwór ale to chyba był by absurd?
Oglądałem inne główki tego typu w trafice i wydaje mi sie ze wszystkie maja taki przekrój...
Obrazek
Obrazek
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 04 marca 2008, 01:40 - wt

Podejrzewam, że dzieje się tak gdyż do tradycyjnej główki włożony jest wkład z pianki tym samym pomniejszając jej pierwotną objętość. Trochę to przykre że falcon poszedł na łatwiznę upraszczając produkcję, (w gotowej główce wrzoścowej umieszcza wkład i ma z głowy). Jak dla mnie wrzosiec powinien zostać uszczuplony o wymiary wkładu, a przynajmniej wkład nie powinien zajmować aż tyle objętości pierwotnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”