czy gdzies kupie taką fajkę?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

czy gdzies kupie taką fajkę?

Post autor: dopeman »

byłem ostatnio w trafice, przejrzałem też stronę Kulpińskidego łącznie z fajkami nieprodukcyjnymi i nie ma nic takiego jak w tym wątku

chodzi mi głównie o kształt i smukłość. może być pojemniejsza.. jest podobny czarny-rustykalny okaz na allegro ale potrzebuję fajki do VA i wolał bym nową.
Obrazek Obrazek
Guldan
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Guldan »

jak bylem wczoraj na Szczanieckiej to widzialem wzglednie podobnego, czarnego Capitola (ale bardzo wzglednie). pewnie tez go ogladales, wiec jezeli ci nie przypasil to ja niestety nie wiem gdzie mozna cos podobnego dostac.
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

Peterson 268, jest podobny tylko ma całkowicie prosty ustnik.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: czy gdzies kupie taką fajkę?

Post autor: mjp »

dopeman pisze: chodzi mi głównie o kształt i smukłość. może być pojemniejsza..
Dodam, że ta fajeczka jest bardzo mała. Mieści 2, góra 2.5 grama tytoniu. Używam ją do naprawdę mocnych tytoni - SG Black Kendal Twist. Za to pali się i smakuje doskonale. Aha, jeszcze jedno, standardowej średnicy kołek jest do niej za duży.... :D
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

a mógłbyś podać średnicę i głębokość komina - bo tak na gramy nie potrafię sobie wyobrazić :oops:

w każdym razie taki kształt chodzi mi po głowie, a wolał bym nową niż odnawianą.. chyba że zdecyduje wziąć ją do LA..

na szczanieckiej chyba odkąd pamiętam cały czas te same fajki. jakoś tak niezbyt... jest kilka fajnych w tym i buldog petersona za 260zl który rzekomo - jak podaje kolega j4szczur - kosztuje 360 :shock: .. ale ogólnie to fajniejsze fajki które tam są - to duże okazy.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

buldog petersona za 260zl który rzekomo - jak podaje kolega j4szczur - kosztuje 360
Model Kildare? Jeśli tak to 260 jest bardzo dobrą ceną, nic aby brać! Zwłaszcza, że to jest bulldog.

Ps. Podając ceny nowych fajek Kildare sugerowałem się cenami w lubelskich trafikach oraz tym co podało google:
http://42.pl/u/jkR
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Tylko rzuciłem okiem, ale chyba tam jeszcze podjadę i się dokładnie wypytam. Różnie bywa, może to jakiś niższy model.. bo żeby aż taka różnica w cenie, aż się wierzyć nie chce.

eh ale wciąż wzdycham do takiej smukłej piękności ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Zapewnie wiesz o tym ale podkreślę, że:

Niższych modeli radziłbym nie kupować - gdyż to oznacza mniej twardy klocek, zatkane kapilary lakierem oraz oczka z kitu. Sprawdź też jaką fajka ma strukturę wrzośca - np im mniejsze pawie oczka tym lepsza. Kildare jest woskowny - nie ma lakieru, a juz niewiele tańszy Kinsale jest polakierowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”