POMOC w tworzeniu zestawu HiFi

Różności związane z naszą działalnością jako skoordynowanej jednostki fajczarskiej :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

POMOC w tworzeniu zestawu HiFi

Post autor: cichy76 » 24 stycznia 2010, 15:11 - ndz

Koledzy i Koleżanki. Jestem laikiem i chciałbym zbudować prosty, ale sympatyczny zestaw HiFi. Nie chcę wydać majątku, ale zbudować miły i sympatyczny "twór grający" - muzyka i kino domowe...

Prosiłbym o wparcie tych, którzy na tym się znają i są w stanie mi pomóc:)

Zestaw zbudowałbym na jednym lub drugim amplitunerze (nie wiem czy to prawidłowa nazwa)
Oto moje propozycje

1) http://cgi.ebay.co.uk/KENWOOD-KRF-V5300" onclick="window.open(this.href);return false; ... 1218wt_939
KENWOOD KRF-V5300D-S 5.1 SYSTEM AV AMPLIFIER

2) http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll" onclick="window.open(this.href);return false;? ... 737wt_1165
5.1 HIFI DOLBY SURROUND AMPLIFIER 800W HOME CINEMA

Oba w systemie 5.1

Moje pytania to:

1) czy mogę dokupywać do nich głośniki parami np. najpierw 2, potem subwoofer, potem kolejne dwa i je stopniowo podłączać...
2) lepiej firmowy, czy mede in no name...
3) dokupując kolejne elementy zestawu np dvd, czym muszę się kierować...

Wstępnie dziękuję za informacje
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2010, 16:23 - ndz przez cichy76, łącznie zmieniany 1 raz.
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Re: POMOC w tworzeniu zestawu HiFi

Post autor: elvislike » 24 stycznia 2010, 15:38 - ndz

do czego ma sluzyc? kino domowe czy sluchanie?
co do kierowania sie przy zakupie to wez ze soba muzyke, ktora dobrze znasz lub wydaje ci sie, ze dobrze znasz. znajdz jakis sklepik gdzie bedziesz jako przyszly klient przesluchac sobie kilka zestawow a potem mozesz sobie konkretnych klockow poszukac w sieci.
osobiscie od lat juz kilkunastu jestem zwiazany z klockami nad'a, taka srednia poleczka. z czasem zmienialem klocki ze starszych na nowsze, na wyzsze modele. chwilowo przystopowalem bo sa insze wydatki...
nie mniej jednak zestaw grajacy ze starymi ls30 radmora oraz kabelkami audioquesta spisuje sie bardzo dobrze (jak na moje skromne ucho). brzmienie klockow nada jest "europejskie" w odroznieniu od wiekszoci klockow dostepnych na rynku, nie twierdze, ze przez to jest lepsze - mnie osobiscie bardziej odpowiada.
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 24 stycznia 2010, 19:51 - ndz

Powiem wprost kocham sprzęt grający:) Powiedz mi jaką sumę chciałbyś przeznaczyć na sprzęt, wtedy pomyśle co da się zrobić:)
AD. 1 Oczywiście że możesz dokupywać sobie kolumienki w późniejszym czasie ale czasami wychodzi tak że taniej jest kupić cały zestaw.

AD. 2 Bardziej skłaniałbym się do firmowych na wzgląd brzmienia.

Ad. 3 Jeśli będziesz dokupywał np. kolumny to staraj się kupować z tego samego zestawu, dvd najlepiej z tej samej firmy co ampli (np. sony ma wbudowana funkcja BRAVIA Sync – inteligentną z telewizorami i innymi współpracującymi produktami BRAVIA oraz prostą obsługa jednym pilotem wszystkich urządzeń SONY)
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 24 stycznia 2010, 20:15 - ndz

:) fajnie, właśnie znalazłem ciekawy zestaw głośników i zastanawiam się nad nim :)

i czekam na cenne uwagi
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 24 stycznia 2010, 20:29 - ndz

Podeślij linka zobaczymy co tam znalazłeś :)
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 24 stycznia 2010, 21:09 - ndz

MASERATI pisze:Powiem wprost kocham sprzęt grający:) Powiedz mi jaką sumę chciałbyś przeznaczyć na sprzęt, wtedy pomyśle co da się zrobić:)
AD. 1 Oczywiście że możesz dokupywać sobie kolumienki w późniejszym czasie ale czasami wychodzi tak że taniej jest kupić cały zestaw.

AD. 2 Bardziej skłaniałbym się do firmowych na wzgląd brzmienia.

Ad. 3 Jeśli będziesz dokupywał np. kolumny to staraj się kupować z tego samego zestawu, dvd najlepiej z tej samej firmy co ampli (np. sony ma wbudowana funkcja BRAVIA Sync – inteligentną z telewizorami i innymi współpracującymi produktami BRAVIA oraz prostą obsługa jednym pilotem wszystkich urządzeń SONY)

yezoo...

chłopie .... pisze sie dokup"O"wał a nie dokupywał...

przepraszam za offtop, ale takie pisanie mnie doprowadza wręcz do szału... juz nawet zrezygnowałem z forum mojej ulubionej gry... bo tam to juz wogóle nie dało się czytać...
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 24 stycznia 2010, 21:41 - ndz

Że tak niesmiało zapytam to czy forum to zmieniło główny temat? Dzisiaj Hi-Fi a jutro jakie firanki zawiesić w pokoju :lol: A tak powaznie to pomóżcie koledzwe w wyborze jeżeli ktoś może)))
Kuma pisze:yezoo...chłopie .... pisze sie dokup"O"wał a nie dokupywał...przepraszam za offtop, ale takie pisanie mnie doprowadza wręcz do szału... juz nawet zrezygnowałem z forum mojej ulubionej gry... bo tam to juz wogóle nie dało się czytać...
A tam Kuma czepiasz się chłopaka - przeciez on ma dopiero 20 lat - jakoś tak)))Pozdrawiam) :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 24 stycznia 2010, 22:03 - ndz

Pokolenie 89 jest bardzo ciężkie do zrozumienia:P
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 24 stycznia 2010, 22:20 - ndz

Tutaj jest ładny zestaw kina domowego za 3 697,00 zł
http://www.allegro.pl/item882783937_yam ... lkusz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ojciec Mojej dziewczyny ma taki i ładnie gra:) Ampli dobry bo yamaha i firma kolumn też chociaż ja bym zagustował w ampli firmy Onkyo i kolumnach firmy Tannoy ale to wydatek ok 8 tyś. za zestaw.
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 24 stycznia 2010, 22:46 - ndz

http://www.audioklan.com.pl/www-downloa ... X-V365.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

zdecydowałem się na taki zestaw...

mam jednak problem - koledzy nie jestem elektronikiem...

chodzi mi o głośniki. Na jakie parametry mam patrzeć dobierając je :)

Jest tam info o 100W - czy może być kombinacja 2x180w, 3x50??

Znalazłem taki normalny zestaw kina domowego...

zakupy robię w UK, więc polskie allegro odpada :)

Dziękuję za pomoc i zrozumienie
Awatar użytkownika
MASERATI
Pykacz
Pykacz

Post autor: MASERATI » 24 stycznia 2010, 23:13 - ndz

mogą być te 50 z tyłu nic nie szkodzi ampli ma opcje na której ustawiasz jak mają grać możesz ściszać przód lub go pogłaśniać tak samo z tyłem, subwoofer - em i centralnym
a ta yamaha dobra już posiada złącza hdmi wiec dźwięk będzie dobry:) podaj mi na pw e-mela to prześle Ci fajnie opisane narodziny kina domowego jak ustawiać głośniki i do czego służą kodowane dźwięki w ampli.
kajtek
Pykacz
Pykacz

Post autor: kajtek » 25 stycznia 2010, 18:58 - pn

Zastanów się dobrze zanim kupisz amplituner 5.1.Większość ludzi którzy od razu nie kupi pełnego zestawu kolumn,nigdy tego nie robi.Może lepiej w tej cenie wzmacniacz stereo.Różnica w jakości kolosalna.po co płacić za coś czego się nie wykorzysta.
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 » 25 stycznia 2010, 21:38 - pn

znalazłem zestaw 5.1 głośników, więc zestaw będzie pełny :) zamówiłem już ampli a za dwa tygodnie kolumienki :D
twonk
Początkujący
Początkujący

Post autor: twonk » 26 stycznia 2010, 10:48 - wt

Zamówiłeś, to się ciesz. Ja się przez pewien czas bawiłem w kino i w zestawy 5+1, ale w końcu pozostałem przy dobrym stereo. Przy sensownym ustawieniu (niezłych) głośników (tzn. przynajmniej 70 cm od tylnej ściany i tyleż samo od bocznych, no i baza, czyli odległość między głośnikami w granicach 2-3 metrów) i jakiej takiej akustycznej aranżacji pomieszczenia (choćby jakieś spore roślinki i regały z książkami jako rozpraszacze, no i dywan albo wykładzina przed głośnikami) można i przy stereo usłyszeć dźwięki dobiegające np. zza głowy... ;-) Używając ich przede wszystkim do kina warto pomyśleć o dokupieniu subwoofera - chyba, że kupisz naprawdę spore kolumny z dużym basem. Zależy to także od pomieszczenia, bo im większe, tym więcej tego basu będzie potrzeba. Tzw. "mocą" kolumn się w ogóle nie przejmuj - ten parametr nie ma większego znaczenia. Można podłączyć 300-watowy wzmacniacz do 50-watowych kolumienek-monitorków (sam grałem dłuższy czas na takim zestawie) - oczywiście dopóki nie próbuje się tym nagłośnić imprezy w salonie 50 metrów... ;-) Największe ryzyko zawsze niesie za słaby wzmacniacz, który pracując ponad siły wpada w przesterowanie, zniekształcenia zaczynają rosnąć lawinowo - a to zniszczy każde kolumny, niezależnie od ich "mocy". Ale ta Yamaha powinna raczej mieć zabezpieczenia przed czymś takim...
Zdrowia nie kupisz. Ale możesz nim płacić bez ograniczeń...
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 26 stycznia 2010, 11:47 - wt

no zeby kupić dobre głośniki z dobrym basem - trzeba wydać niestety sporo pieniędzy. A poza tym jest duża szansa ze tych głośników nie będzie gdzie postawić z uwagi na gabaryty.
Osobiście skłaniałbym się ku subwooferowi. Raz ze efekty są zupełnie inne, a dwa zawsze można na nim lampkę nocną postawić :)
Też jak składałem kino, to chciałem oszczędzić ileś tam pieniędzy, jednak szybko pojechałem i kupiłem subwoofer. Dźwięk bez niego taki płytki był.

ale w sumie zawsze możesz sam to sprawdzić.

Pozdrawiam
Darek
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32

Wróć do „Varia”