Wiztyta

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek »

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
bublik - oba bez filtra
Irek - filtry
Cinek - krótki ustnik na filtr, a długi bez filtra
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
bublik - oba bez filtra, NIEprekarbonizowana
Irek - filtry
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek »

Bublik: oba bez
Jarek: oba bez
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta »

Okej. Mistrz Worobiec przygotowuje mi próbn± fajkę, będzie wysłana do mnie na pocz±tku przyszłego tygodnia. Mistrz Worobiec nie robi ebonitowych ustników. Będzie stilamid. bubliku je¶li tak się będziemy spierać to za ruski miesi±c nie będzie fajek. Nadal nie rozumiem zarzutów Dzika.
Długi ustnik musi być cieńszy i to chyba już ustalone. Aby wygl±dał normalnie z fajk± musi mieć wrzo¶cow± przedłużkę. Nie wiem czy problemem jest je¶li będzie to rozwiercony wrzosiec.. w końcu codziennie czy¶cimy rozwiercony wrzosiec w fajce i nie widzę tu kłopotu chociaż może co¶ ze mn± nie tak.

Przepraszam ale je¶li nie możemy doj¶ć do porozumienia i fajka nie zyskuje akceptacji chociaż jedyna zmiana to wrzo¶cowy wypełniacz w długim usniku to powiedzcie czy nadal mamy fajkę zamawiać.
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

W pełni zgadzm się z Adminem. Najpierw zamawiamy sprzęcik a potem wybrzydzamy, ze taki i owaki....
Wydaje mi się że co¶ jest nie tak.... Trzeba było od razu (na pierwszej li¶cie i przy ilo¶ci fajek) zaznaczyć co dokładnie kto chce i nie byłoby nieporozumień... Ale to tylko moje skromne zdanie....

Pozdrawiam i życzę szybkiego porozumienia!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Dziku

Post autor: Dziku »

lukaszomasta pisze:(...)je¶li tak się będziemy spierać to za ruski miesi±c nie będzie fajek. Nadal nie rozumiem zarzutów Dzika.
Długi ustnik musi być cieńszy i to chyba już ustalone. Aby wygl±dał normalnie z fajk± musi mieć wrzo¶cow± przedłużkę. Nie wiem czy problemem jest je¶li będzie to rozwiercony wrzosiec.. w końcu codziennie czy¶cimy rozwiercony wrzosiec w fajce i nie widzę tu kłopotu chociaż może co¶ ze mn± nie tak.

Przepraszam ale je¶li nie możemy doj¶ć do porozumienia i fajka nie zyskuje akceptacji chociaż jedyna zmiana to wrzo¶cowy wypełniacz w długim usniku to powiedzcie czy nadal mamy fajkę zamawiać.
To nie były zarzuty tylko pytania. Proste i konkretne. Być może dla Ciebie Łukaszu męcz±ce (bo rozmawiałe¶ o tym z panem Worobcem) Dla mnie odpowiedzi na owe pytania były niezbędne, by wyrobić sobie opinie.
Moje w±tpliwo¶ci bior± się z faktu, że wrzo¶cowa przedłużka u dołu długiego ustnika - czyli tam gdzie zbiera się najwięcej brzydko pachn±cej wilgoci - może po pewnym czasie "aromatyzować" każde palenie. Szczególnie w przypadku fajki bezfiltrowej. Gdy ten kanał będzie choć ciut porowaty to stanie się tak niezależnie od czyszczenia. Tyle moich "zarzutów"
Nie zależało mi na rekordowym czasie wykonania fajki. Dla mnie ona mogła być "za ruski miesi±c" - byleby wykonana była dobrze. Bowiem również wyznaję zasadę "płacę i wymagam". Lubię też wiedzieć za co płacę.

Ustalmy i powiedzmy jasno, że to ze mn± co¶ jest nie tak. Możemy też wspólnie ustalić, że na rzeczy się nie znam, a takiej długiej fajki palić po prostu nie umiem. W końcu nie miałem nigdy churchwardena.

To tyle moich "zarzutów". Więcej nie będzie. Rezygnuję niniejszym z fajki FMS. Za niedogodno¶ci zwi±zane z tym faktem najmocniej wszystkich przepraszam (a szczególnie Łukasza). Nikogo tym nie szantażuję i do nikogo nie mam żalu. Aby za¶ kto¶, kto zechce kiedy¶ podj±ć się niewdzięcznego zadania zorganizowania kolejnej fajki klubowej nie zniechęcił się przedwcze¶nie mogę również na zapas zrezygnować z innych fajek i gadżetów FMS. Nie będzie "zarzutów", za¶ będzie ¶więty spokój.
Niniejszym kończę swój udział w tym temacie
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Ojej....
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

lukaszomasta pisze:Mistrz Worobiec nie robi ebonitowych ustników.
A jako¶ na jego stronie jest wyraĽnie napisane, że ustniki ma stilamidowe, akrylowe oraz parakauczukowe. Jak więc nie robi? To chyba niezgodne z prawem handlowym...
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Dziku pisze:To nie były zarzuty tylko pytania. Proste i konkretne. Być może dla Ciebie Łukaszu męcz±ce (bo rozmawiałe¶ o tym z panem Worobcem) Dla mnie odpowiedzi na owe pytania były niezbędne, by wyrobić sobie opinie. Moje w±tpliwo¶ci bior± się z faktu, że wrzo¶cowa przedłużka u dołu długiego ustnika - czyli tam gdzie zbiera się najwięcej brzydko pachn±cej wilgoci - może po pewnym czasie "aromatyzować" każde palenie. Szczególnie w przypadku fajki bezfiltrowej. Gdy ten kanał będzie choć ciut porowaty to stanie się tak niezależnie od czyszczenia.
To może by tak spytać Mistrza czy wrzosiec jest w ¶rodku, czy może tylko na zewn±trz (jako ozdoba). Bo wg. mnie ten wrzo¶cowy kawałek jest to po prostu ornamet, który sprawia wrażenie, że to szyjka się zwęża - nie ustnik. Skoro usnik musi być węższy to głupio by wygl±dało, gdyby plastik się zwężał. A tak zwęża sie optycznie wrzosiec, a pod spodem plastkik. Proszę o sprostowanie je¶li się mylę ;-) Bo jeżeli byłby wrzosiec pod spodem i syfił ustnik, to przecież w fajce Don Carlos'a za 320 ojro czegu¶ takiego by ni dali :-)

Obrazek. Jeżeli hipoteza moja będzie trafna to może Kolega Dziku się nie zniechęci? Wszak nie chcę mieć tej fajki dlatego, że chcę, ale dlatego, że maj± j± ludzie, których ł±czy to forum, a i których szanuję m.in. za t± wła¶nie wspólnotę. Pozdrawiam, bublik.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta »

Dziku niniejszym Cię bardzo przepraszam.
Nie powiniennem był tak reagować a Ty rezygnować z udziału w zabawie. Napisałem, że dostanę próbn± fajkę. Wtedy będziemy wiedzieć. Też zdaje mi się, że wrzosieć na ustniku to będzie tylko optyczne uzupełnienie i raczej nic nie stoii na przeszkodzie aby ¶rodek ustnika nie był rozwierconym wrzo¶cem. Jeszcze raz przepraszam.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Dziku, nie zniechęcaj się... Kto pyta nie bł±dzi. Errare humanum est. Nie ma głupich pytań, tylko... Może dajmy szansę p.Worobcowi (sk±din±d bardzo cenię jego fajki) i decyzję tak drastyczn± odłużmy "ad acta" - przynajmniej do czasu zaprezentowania "próbki" NASEJ FORUMOWEJ (a nie jakiej¶ innej fajki). Znam Twoj± niechęć do robienia czegokolwiek "na komendę", tu jednak mamy do czynienia z wypadkow± wielu pragnień.
Ja chciałbym - podobnie jak Cinek -
krótki ustnik na filtr, długi - bez
ostateczn± jednak odpowiedĽ wolałbym dać po obejrzeniu wzoru.
Mi akurat się nie spieszy i ów ruski miesi±c niczego nie zmieni. Może nawet lepiej dać Mistrzowi Worobcowi trochę więcej czasu na wykonanie NASzEJ fajki i pozwolić mu najpierw na zrobienie fajki na Puchar ¦wiata. dzięki temu nie będzie musiał gonić terminu i posiedzi trochę nad cudeńkami dla nas.
Więc jeszcze raz:
krótki na filtr, długi bez - jak Cinek
pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
BAJ
Początkujący
Początkujący

Post autor: BAJ »

Moje wcze¶niejsze w±tpliwo¶ci w pewnym stopniu się wyja¶niły. Dlatego też nie rezygnuję z zakupu.

Szczegóły wygl±daj± więc tak:

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
Irek - filtry
Radesz - krótki ustnik na filtr, a długi bez filtra
Jarek - oba bez filtra
BAJ - filtry
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2005, 08:24 - wt przez BAJ, łącznie zmieniany 1 raz.
BAJ
Początkujący
Początkujący

Post autor: BAJ »

Czy w zwi±zku z wykonaniem i zapowiadan± prezentacj± fajki nie ulega zmianie termin wpłat ?
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik »

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
Irek - filtry
Jarek - oba bez filtra
BAJ - filtry
Almik - filtry
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek »

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
Irek - filtry NIEprekarbonizowana - je¶li można