Moja tytoniowa spiżarnia

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Moja tytoniowa spiżarnia

Post autor: Thesary » 03 września 2010, 22:36 - pt

Nieco chamsko i perwersyjnie zakładam ten wątek, bo bardzo mi się spodobało kolekcjonowanie tytoni :D . Na początek moje pierwsze zakupy z ostatnich 3 tygodni:
Larsen Simply Unique oraz ten z dodatkiem latakii czyli True Delight, z słodkości jeszcze Stanwell Classic oraz Borkum Cherry (najmniej mi smakował z moich aromatów). Od imć Samuela G.: FVF, BBF, Firedance Flake, McBaren :Virginia Flake. Na deser tytoń z Dublina czyli Univeristy Flake, ten ostatni zgarnąłem jako trofeum-ostatnia puszka w trafice. Pozwolę sobie bezczelnie zakupami się chwalić właśnie w tym wątku i z pokorą przyjmować krytykę konstruktywną kolegów po fajce! BTW na ile starcza 50 gram tytoni przy 3 pykaniach dziennie w średniej wielkości fajce?
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Moja tytoniowa spiżarnia

Post autor: Alan » 03 września 2010, 22:50 - pt

Thesary pisze:na ile starcza 50 gram tytoni przy 3 pykaniach dziennie w średniej wielkości fajce?
Tydzień? O ile mowa o jednym tytoniu.

Wprawdzie jest już temat o chwaleniu się swoimi zakupami, jednak skoro zawężone jest to do tytoniu, to czemu nie, mogłoby zostać ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 03 września 2010, 22:51 - pt

Jestem prawie pewien ze był już identyczny temat, mam nieomal 100% pewności...
Średnia fajka ma 3-4g tytoniu, 12-15 nabic w 50g. czyli cirka 5 dni.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 04 września 2010, 00:21 - sob

Był,ale spiżarnia nie moja byla, nieprawdaż :D
EDIT: na dalsze zakupy planuje aromaty w stylu angielskim, tak ze dwa, jakie polecacie
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 04 września 2010, 08:31 - sob

Thesary pisze:Nieco chamsko i perwersyjnie zakładam ten wątek,
Zbędna kurtuazja. Fora są po to, żeby zakładać wątki.
Pozwolę sobie bezczelnie zakupami się chwalić właśnie w tym wątku i z pokorą przyjmować krytykę konstruktywną kolegów
Ale czego ta krytyka miałaby dotyczyć? Twojego gustu? Oczywiście mogę napisać, że nie wiem, czemu na taki produkt, jak Borkum mówi się tytoń. Ale dużo bardziej elegancko byłoby mi to powiedzieć zanim go kupiłeś. Zresztą, jak na razie chwalisz się chlebem powszednim. To nie są, jakieś wysublimowane rarytasy (znów, pewnie wychodzę na jakiegoś nadętego dupka i snoba - trudno), nie w sensie smaku, tylko w sensie dostępności.
pykaniach dziennie w średniej wielkości fajce?
mam nadzieję, że jednak każde pykanie odbywa się w innej...

UkłonY,
[...]
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 04 września 2010, 09:03 - sob

E z tym nadetym dupkiem i snobem to lekka przesada:). Co do rarytasow, to mnie cieszy kazda wizyta w mojej trafice, do ktorej mam 30 km do przejechania galopem po pracy, zanim ja zamkna, stad pewnie te niezdrowe zachwyty....
Pykanie sie odbywa w roznych od glinianek do wrzosca (narazie mam az jednego :lol: )
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 06 września 2010, 10:33 - pn

Thesary pisze:Larsen Simply Unique oraz ten z dodatkiem latakii czyli True Delight

Z tego co wiem to True Delight nie zawiera latakii. Kiedyś była informacja o tym na TR, ale jest to błąd. Kiedys był to jeden z najczęściej palonych przeze mnie tytoni i nigdy nie wyczułem w nim żadnej La. W oficjalnych opisach też nie ma informacji jakoby była. Ten tytoń to tak zawany aromat.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 06 września 2010, 15:54 - pn

Zdecydowany aromat, na opakowaniu widnieje info że zawiera ciut La.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 06 września 2010, 16:08 - pn

Thesary pisze:Zdecydowany aromat, na opakowaniu widnieje info że zawiera ciut La.
Zrób skan i wstaw na forum, bo nie uwierzę :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 18 września 2010, 15:42 - sob

Nie mam skanera ale cyknę fotkę:). Dzisiaj kupiłem kolejny smakołyk od Sam`iego-Choclate Flake, tak na początek przygody z latakią, poczeka na mój październikowy urlop wtedy się odważę go zapalić :pipeman:
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 18 września 2010, 19:22 - sob

Calkiem niedawno skonczylem koperte True Delight - nawet krzty (i dobrze w tym przypadku akurat) Latakii nie bylo; i to nie wpadka producenta - tam latakii nie powinno byc.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 26 września 2010, 20:19 - ndz

W ten weekend odpieczętowałem puszki Choclate Flake oraz Fire Dance Flake. Pierwszy mnie zaskoczył, bo ta "mała" ilość latakii daje mocno wędzony zapach z puszki i przy paleniu. Drugi to rześki, mocno owocowy aromat. Oba tytonie wysokiej jakości. Paliłem we worobcu i kukurydziance, w obu mi bardzo smakowało :pipeman:
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 18 stycznia 2011, 10:38 - wt

Do tej pory miałem jednoczesnie max. dwa tytonie. Jednak ostatnio, w wyniku ucieczki przed wzrostem cen dokonałem kilku interwencyjnych zakupów. Teraz o mojej szufladzie myślę - "tytoniowa spiżarnia" :) Może na wyrost...chociaż...
Spis inwentarzowy wygląda nastepująco:
SG Navy Flake - na ukończeniu
Matlhouse - w połowie wypalony
Rattray`s - Marlin Flake, puszka 50g
Erinmore Mixture, puszka 50g
Mac Baren - navy flake, puszka 50g (ale malutka!)
Da Vinci - 50g
W sumie ok. 230g tytoniu
Naprawde miło zajrzec do tej szuflady :-) Zapasy jak na wojnę ;-)

I mam pytanie, ile gatunków tytoni macie przeznaczonych do bieżącego palenia, a ile jest na magazynie?
Czy wybieracie czym dziś nabić sobie fajkę spośród kilku a może kilkunastu tytoni?
Ja póki co "na tapecie" mam dwa, reszta to zapas. Ale może warto palić z większą różnorodnością.
Wg moich obserwacji w smak tytoni sie wchodzi. Czasem dopiero po kilku ładnych nabiciach wyczuwam tytoń.
Jakby to było, gdyby przerzucać się z tytoniu na tytoń mając aktualny wybór np. 10 tytoni.
Piszę troche chaotycznie ale myślę, że czujecie o co mi chodzi...

Jędrek
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 18 stycznia 2011, 10:53 - wt

Ja robię tak (ponieważ palę mało i bardzo mało), że każdą otwartą puszkę przesypuję do dwóch słoiczków po koncentracie pomidorowym (najmniejszych jakie są), jakoś to tak jest, że daje się upchać prawie pół na pół. Dzięki temu część zostawiam sobie na zapas do "dojrzenia", a drugą część mam dostępną "bezpośrednio".
W każdym momencie mogę sięgnąć po to, na co mam ochotę, gdy kończy się pierwsze 25g zaczynam myśleć o zakupie kolejnej puszki interesującego mnie tytoniu.
Praktycznie w każdym momencie mam dostęp do interesujących mnie: virginii, latakii, aromatu w sensie brytyjskim, aromatu w sensie duńskim (tak, takie też czasem palę).
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Post autor: Jedrek » 18 stycznia 2011, 12:33 - wt

I rzeczywiście przeskakujesz z tytoniu na tytoń (co nabicie) czy raczej czasowo przywiązujesz się do konkretnego blendu?
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”