Niemcy- jaki kupić tytoń

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

koriat
Początkujący
Początkujący

Niemcy- jaki kupić tytoń

Post autor: koriat »

Jako, że to mój pierwszy post, dzień dobry wszystkim 8)

Otóż, mam taki oto problem.
Jestem bardzo początkującym fajczarzem, stąd i wiedza co i jak raczej u mnie mizerna. Zaraz po świętach wybieram się do Niemiec, konkretnie do Nadrenii. Spodziewam się tam zastać cokowlwiek większa obfitość tytoni niż w Polsce (hm, bo chyba słusznie sie spodziewam?)- więc czy ktoś doradziłby mi, co dobrze byłoby tam kupić? Jakiś łagodny, słodki aromat najlepiej (jeśli chodzi o mój gust aktualnie palę waniliowy Scandinavic i jak dla mnie jest niczego sobie, wcześniej wiśniowy Alsbo wydawał mi się taki sobie), i to w cenie gdzieś do 10 euro (da sie tak w ogóle? nie mam pojęcia, jak tam stoją ceny...)? Z niemieckim u mnie tragicznie, więc jeśli sprzedawca w trafice nie będzie umiał po angielsku, to raczej nie bedę mógł się poradzić :o
Bedę wdzieczny za pomoc i wyrozumiałość :pipeman:
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2009, 20:48 - ndz przez koriat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Niemcy- jaki kupić tytoń

Post autor: freemason »

Zbyt wiele czasu na rekonesans nie masz, więc nie odsyłam cię do naszych opisów tytoni i tobaccoreviews. Jeśli lubisz słodkie aromaty - polecam Stanwell Melange - IMO najsłodszy ze słodkich, Wild Geese, Kentucky Bird, Belle Epoque, Nappa Valley itp. Wybór będzie ogromny więc najlepiej będzie jakoś się dogadać ze sprzedawcą. Co do wyboru tytoniu w naszych trafikach, to ostatnio jest kolosalna poprawa. Sprawdź choćby na stronie mostex.pl.

powodzenia i udanych zakupów

Pozdrawiam
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Po ostatniej rewolucji na polskim rynku w zasadzie nie bardzo jest powod do narzekan.
Co dostepne jest w kraju za odra dowiesz sie np z rajek.de opisy konkretnych tytoni na toobacoreviews
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry »

Zaraz po świętach wybieram się do Niemic, konkretnie do Nadrenii. Spodziewam się tam zastać cokowliek większa obfitość tytoni niż w Polsce (hm, bo chyba słusznie sie spodziewam?)- więc czy ktoś doradziłby mi, co dobrze byłoby tam kupić?
Witaj

Po pierwsze, sugerowałbym wyszukanie w necie trafik w mieście/miastach w których będziesz. Nie pamiętam w tej chwili adresu strony, ale mam coś takiego ściagniete dla Berlina. Na pewno na stronie Planty znajdziesz (potrzebny jest kod miejscowości).

Po drugie, wybór jest bardzo nierówny. Są duże specjalistyczne (duże w sensie asortymentu, a nie powierzchni) sklepy z fajkami, cygarami i tytoniami i tam można dostać większy wybór, ale w małych kioskach, sklepikach bywa mniejszy wybór niż u nas (trochę McBarena i to czesto wyschniętego)
W dużych trafikach dostaniesz zarówno Plantę, spory wybór Orlika (90% wymienionych wczesniej przez kolegów).
Do popularniejszych w Niemczech należą Paladin (nie próbowałem), Pergamonn (fajny o nucie grejpruta), Sans Souci. To wszystko wyroby Planty. Proponuję, abyś spróbował Danish Black Vanilia Planty. Mnie on nie podchodzi, ale spróbować warto.

Ceny tytoni wahają się od ok 7.00 do 12 Euro za 50 gram i jest to cena regulowana, drukowana na banderoli akcyzowej.
Praktycznie w kazdym sklepie w Niemczech dostaniesz tytoń w takiej samej cenie.
proponuję, abyś zajrzał na stronę sklepu DAN PIPE wybrał zakładkę Pfeifentabake i tam są aktualne ceny.
Jak mówię te ceny są drukowane na banderolach i małe jest prawdopodobieństwo, żeby ktoś kazał Ci zapłacić wiecej (u Niemców to przestępstwo).

Pozdrawiam
Jerry

P.S.
Kilka przykładów cen:
- Belle Epoque 8.35 Euro/50 gr
- Caledonian Highland Cream 7.65 Euro/50 gr
- Erinmore Mixture 8.65 Euro/50 gr
- Planta Danish Black Vanilia 6.90 Euro/50 gr
- Planta Danish Black Vanilia 13.30 Euro/100 gr
- Planta Danish Black Vanilia 26,50/ 200 gr szklany słoik
- Indian Summer 6,85 Euro/50 gr
- Stanwell Indigo - 19,65 Euro/100 gr
- Kentucky Bird 7.35 Euro/50 gr
- Springwater 7.00 Euro/50 gr
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
koriat
Początkujący
Początkujący

Wielkie dzięki za pomoc i szerokie potraktowanie tematu :mrgreen:
Odpisałem sobie polecane nazwy, karteczka wędruje do portfela, więc nie zginę 8)
A jeśli chodzi o trafiki- zachaczę o Kolonię, więc raczej nie powinno być problemu :)
Kłaniam się i pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2009, 22:23 - ndz przez koriat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Nie ma sprawy :)

1. 930 T.H. Kleen GmbH & Co KG - Koln, Tabakwaren im Hauptbanhof Haupthalle (główna hala dworca)
2. Pfeifen-Heinrichs KG - Koln, Martinstarsse 16
3. Lotto-Toto Yilmaz Tabakwaren - Koln, Venloerstrasse 354E
4. Lotto Lockenvitz Tabakwaren - Koln, Hermannstrasse 2 (CITY Center)

Na pewno jest więcej, ale to są miejsca polecane przez Plantę i producenta fajek DB (Design Berlin Hartmann).

Życze powodzenia i polecam reńskie wina, a szczególnie wino lodowe Eiswein.

Pozdrawiam
Jerry
koriat
Początkujący
Początkujący

O rany, no to naprawdę nie zginę :roll:
Jeeeszcze większe dzięki :mrgreen:

Wina pewnie spróbuję, chociaż raczej przedkładam nad nie piwo (no, chyba że to akurat Tokaj Aszu:))
Ale wino lodowe to raczej nie na moja kieszeń. Chociaż się zobaczy :)
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Wino lodowe zresztą doskonałe ostatnio kupowałem w Schwedt w Realu po 8,5 Euro za butelke.
A tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie :D
Oczywiście są w różnych cenach.

Tak dla wyczerpania tematu [i czytających) :D możesz sobie przejrzeć katalog wyrobów Planty i DB.

Uwaga: Plik pdf ma 10.5 MB

Pozdrawiam
Jerry
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson »

Pozdrawiam,
Hilson
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Hilson pisze:Witam,
http://www.daft.de/pmwiki.php/Laeden/Laeden" onclick="window.open(this.href);return false;
miłej lektury
Dzięki serdeczne. Nie mogłem znaleźć wcześniej tego adresu.

Pozdrawiam
Jerry
koriat
Początkujący
Początkujący

Jerry pisze:Wino lodowe zresztą doskonałe ostatnio kupowałem w Schwedt w Realu po 8,5 Euro za butelke.
A tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie :D
Oczywiście są w różnych cenach.

Jerry

Ha, a internet niedawno mnie straszył, że taka przyjemność to minimum kilkadziesiąt euro. Czego to się człowiek przy okazji nie dowie :)

Hilson pisze:Witam,
http://www.daft.de/pmwiki.php/Laeden/Laeden" onclick="window.open(this.href);return false;
miłej lektury
Dzięki, przydatna strona :D
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Ha, a internet niedawno mnie straszył, że taka przyjemność to minimum kilkadziesiąt euro. Czego to się człowiek przy okazji nie dowie
Domyślam się, że jedyni prawdziwi dystrybutorzy win reńskich w Polsce. Jak ktoś lubi to przecież nikt nikomu nie broni wydać kilkudziesięciu Euro, ale czy na pewno to wino za 50 Euro jest lepsze od tego za 8 Euro?

Ostrzegam tylko bo nie każdemu może to smakować, że Eiswein jest bardzo słodki, czuć pewną nute charakterystyczną dla reńskich win, ale słodycz jest nieporównywalna. Dla miłośników win wytrawnych to może być nie do zaakceptowania.

Pozdrawiam
Jerry

Panowie zaczynamy odbiegać od tematu i robi się off. Jeśli chcecie kontynuować dyskusję o winach to mogę przenieść do innego działu.
Celt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”