Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Jedrek
Pykacz
Pykacz

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: Jedrek »

Plum Cake od Mac Barena - bardzo lubie ten tytoń. Moim zdaniem touch of La jest wyczuwalny.
Ale pierwszy plan to Va i Bur. No i to długie cięcie. Takie lubie najbardziej.
Wiem, że jest wyższa półka, ale porządne średniaki też poptrafią radować.
Gorąco polecam.
No i podsuszyć przed.
Jędrek

Notatnik życia człowieka powszedniego:
http://domaszczyn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod »

Peterson Sherlock Holmes
na taki dzień jak dzisiaj idealny ( no może gdyby nie grzał tak fajeczki :D )
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl »

Dziś "samolocik" czyli squadron leader - taki jak zawsze, dobry jak zawsze :pipeman:

I jeszcze Dunhill Standard Mixture, tym razem w Petersonie system 304, z filtrem, smakuje o niebo lepiej niż za pierwszym razem - też w petersonie, ale kilarney bezfiltrowym (chyba za pierwszym razem za mocno go przegrzałem i się zrobił niesmaczny) - tytoń wylądował w szufladzie na trochę, ale jednak będzie ok.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny »

A ja z okazji lata ugrzęzłem w Va jasnych na dobre. Uwaga to wciąga ! Szczególnie aromatyzowane. Na zmianę Cannon Plug i Fire Dance. Ten pierwszy to nie lada atrakcja. Chociaż fajka nie najwyższych lotów - Big-Ben to smakuje wyśmienicie - ten orzeźwiający aromat geranium kontra słodowo-razowy posmak tytoniu, który rozwija się w trakcie.

FD to niejako chleb powszedni . Ale ja chleb bardzo lubię.

Pzyznaję, że latakie poszły w kont. Ale przyjdzie jesień, zima bez latakii nie wytrzymam. :pipeman:
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp »

To moje wrazenia z ostatnich kilku dni.
Po pierwsze, dziewicze testy My Mixture 965. Po drugie - lekko wyschniety Best Brown Flake.

965 rewelka, bardzo ciekawy tyton. W opisach nie ma tego, ale moim zdaniem czuc w nim Perique. Porownujac do innych Dunhilli - najblizej mu do London Mixture, ale taki bardziej egzotyczny, wielosmakowy jakby.
BBF ciagle jest dla mnie zagadka. Za kazdym razem cos w nim odkrywam, choc nadal - wbrew wielu opiniom - uwazam, ze FVF jest od niego lepszy. Przy BARDZO WOLNYM paleniu BBF smakuje jednak o niebo lepiej.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Nieco wylękniony mocą omijałem możliwość skosztowania FVF.

Zupełnie niepotrzebnie.
Wczoraj dostałem próbkę (dziękuję Błażeju) Dzisiaj zapaliłem. Podsuszony, rozdrobniony.

Hmmm... słodki , lekko owocowy ale wyraźnych skojarzeń smakowych nie uchwyciłem. Smakował, bo słodycz jest atrakcyjna ale bez zaskakujących akcentów.

Moc umiarkowana- dla uzależnionych od nikotyny pewnie wystarczająca. Dla mnie w granicach przyswajalności.
Znajduję ten tytoń dosyć odległym od BBF -a . Trudno czynić porównania.
Jeśli ktoś w Va ceni sobie słodycz i owoc powinien spróbować. Ja się zastanowię (mocno) nad zakupem.

Niemniej jednak 32 letnia Va Nr 1 , którą poczęstował mnie Kol.Alan ...zaburzyła porządek virginiowej rzeczy. No cóż... muszę z tym żyć.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Znowu post pod postem , ale nie mam już możliwości edycji , a inni forumowicze nie maj ą jakoś świeżych wrażeń.
Astleys Nr 109. Zupełnie świeże, w większości znaczeń, doświadczenie.
Ładnie pachnie z puszki. Słodkie rodzyneczki.
Doskonale się pali . Długo. Bez podsuszania. Bez kondensatu i bez gryzienia. Najwyżej, jak sie pali łapczywie ( a tak przecież nie powinno się palić) to nieco smak straci na intensywności.

Smak : słodki ,czasami kwaskowaty jak to przy Va ,ale to nie jest smak taki w pełni virginiowy . Niemniej jednak słodycz pochodzi raczej z tytoniu bo aromat to nie jest. Poziom słodyczy mogę porównać do FVF aczkolwiek nie ma w tym tytoniu wyrażnych akcentów owocowych. Czasami dym poczęstuje uważnego fajczarza smaczkiem jakby z "Duńczyka". Chodzi BlCa, a porównanie tego smaku do czegokolwiek sprawia mi trudnośc (roślinno-korzenny?).

Bardzo dobre .Szczególnie polecam tym którzy zasmakowali Rattary's OG lub MF (a nawet dla tych co po początkowych zachwytach teraz dostrzegają niedostatki powyższych) Nr 109 bowiem to mieszanka podobna tylko jeszcze łatwiejsza w paleniu i o wiele smaczniejsza.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Przyszła do mnie pocztą puszka EMP, okoliczności są nie istotne.
Czy ja paliłem ten tytoń wcześniej- miałem o nim kiepskie mniemanie. A to naprawdę bardzo przyjemny tytoń. W sam raz na poobiedni deserek.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp »

Ja sobie ostatnio popalam G&H Best Brown #2.
Tytoń w puszce pachnie mi keczupem. Osoby, którym dałem do powąchania twierdzą, że "tak jakby suszona śliwka", ale im wszystkie tytonie tak pachną.
Tytoń upycham w fajce w formie rozkruszonej i niesuszonej. Podczas podpalania czuję wodę kolońska, czy też mydło. Potem ten smak zanika, żeby czasem niespodziewanie się pojawić.
Lekko słodki i kwaskowaty - virginiowy. Burleya nie czuję. Pali się wzorowo. Spala na szary popiół. Fajki nie grzeje, kondensatu nie daje. Room note - nieznany. Co prawda moja żona twierdzi, że śmierdzi, ale jej pachną jedynie wanilie i to też "tak znośnie".
Naprawdę przyjemny. Lubię go palić po pracy.
Także tego....
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp »

Golf, to teraz ja post po poście.
Dzisiaj będzie o Fribourgh & Treyer Golden Mixture.
Żeby uściślić było to wczoraj wieczorem. Pora szczególna - finał US Open mężczyzn.
Usiadłem na balkonie, godzina 23. Ciepło było jak nieczęsto w wakacje. Przez drzwi balkonowe widziałem doskonale mecz w telewizorze.
Fajka była nabita.
Zacznę od tego, że tytoń jest pyszny. Słodki i bardzo orientalny. Pocięty w bardzo cienkie, długie wstążki. Dzięki temu pali się szybko i bezproblemowe, ale nie do końca...
Otóż jest to tytoń, od którego powinienem zacząć swoją fajczarską przygodę, bo uczy delikatnego i powolnego palenia. Tylko takie palenie pozwala na rozkoszowanie się jego wszelkim niuansami.
Przeciagnięty lub palony za szybko traci wszystko co dobre i staje się gorzki i palący. Nie jest to tytoń do palenia w zębach podczas majsterkowania i innych czynności, gdzie nie trzeba się specjalnie skupiać na fajce (przynajmniej dla mnie).
Jak już napisałem jest pyszny. Pachnie virginiowo i ziołowo. W smaku słodki, bez kwasków oraz orientalny (nie potrafię określić smaku tytoni orientalnych, one po prostu tak smakują - orientalnie). W środku palenia pojawia się nieco pikantności w stylu Perique, która fajnie dopełnia całości.
Spala się na biało i aż dziw bierze, że tak szybko.
Fajny noc. Szkoda tylko, że Djokovic przegrał..
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod »

może nie dziś, ale wczoraj...
Siedząc ze znajomym zostałem poczęstowany obecnie wszechobecną Amphorą Full Aroma.
Początkowo niechętnie ale zgodziłem się, w końcu nie można krytykować czegoś czego się do końca nie zna.
Miło się zaskoczyłem, łatwo to ustrojstwo się pali nie potrzebuje żadnej absolutnie uwagi.
Smakuje to w moim odczuciu lekko orzechami.
Bardzo miło mnie to zaskoczyło, powiem tak - nie jest to tytoń najwyższych lotów ale do Alsbo czy Tilbury absolutnie bym nie porównał bo smakuje dużo lepiej :)
tjank
Początkujący
Początkujący

Post autor: tjank »

A ja - swiezy palacz fajki po zakupie pierwszych 10 opakowan roznych polecanych tytoni znalazlem sie w miejscu, ktore mozna nazwac "rajem dla fajczarza". Tytonie, za ktore placilem w kraju 50-70 pln tu kosztuja 1,5 - 3 Euro !!!!!! Nie napisze Wam gdzie. Bede napawal sie wasza zazdroscia :-))

A przy okazji pytanko - ile gram/kilogram tych cudow mozna przywiezc z UE do Polski via Okecie ?????
Ostatnio zmieniony 23 września 2012, 12:05 - ndz przez tjank, łącznie zmieniany 1 raz.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Nie bądź taki napisz gdzie? Hiszpania?
tjank
Początkujący
Początkujący

Post autor: tjank »

Jutro zeskanuje strone z cenami :-) Sorki ale to waskie gardlo tylko dla tych co na morzu......I prawdziwy zakup wolnoclowy bez tych wszystkich danin dla naszych dobroczyncow

Pierwsza cena to DKK druga Euro
Obrazek
Mayol
Początkujący
Początkujący

Post autor: Mayol »

Podobne ceny widziałem kiedyś na stronie trafiki w Giblartarze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”