Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: big_banana_Mickey »

Dobry refleks miałem.

Czyli tytoń ma co najmniej kilkanaście lat, a podejrzewam że więcej ponieważ wieczka są dosyć pożółkłe.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Jak doprowadzę zawartość nieszczelnej puszki do stanu używalności to również nie omieszkam podzielić się opinią.

pozdrawiam serdecznie
Mikołaj

Ps. Nie ukrywam, że właśnie na Pańską opinię liczyłem bo gdzieś mi się już obiła Pana wypowiedź na temat tego tytoniu.
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Bardzo dziękuję za miłe słowa i myślę, że będzie Pan silnie usatysfakcjonowany. Dobre blendy, zwłaszcza te z dawnych lat (mniej chemii, albo inna chemia) najczęściej bardzo zyskują na jakości z wiekiem, bo dobry tytoń - jak wino - dojrzewa z biegiem lat. Wiemy to o Virginiach, ale moje własne doświadczenie z wspomnianym blendem Mac Barena potwierdza to w całości. A jako ex wieloletni amator Mac Barenów w tym zwłaszcza blendu o którym tu mówimy bardzo się cieszę, iż jeśli będzie Pan usatysfakcjonowany i da temu wyraz na naszym Forum, będzie to przeciwwaga dla wpisów traktujących Mac Bareny jakoś tak, jakoby to kolokwialnie powiedzieć, "per noga". Duńska tradycja blenderska jest na pewno specyficzna ale warto odróżnić indywidualne preferencje od takich opisów zaczynających się od frazy "Mc Brrrr....". A jak w każdym przypadku, tak i w dziedzinie tytoni fajkowych oferta obejmuje produkty z tzw. różnych półek. Fajka ma dawać radość, a znam malkontentów palących oryginalne Dunhille Murray'a w Barlingach Pre Transition i usatysfakcjonowanych, uśmiechniętch dobrym uśmiechem radości palących Aalsbo w fajkach za przysłowiowe 20 złotych.

A skoro rozgadałem sie o Mac Baren Mixture Scottish Blend, to niech mi będzie wolno, już w trybie wspominek podać, iż w czasach swoistej "rewolucji" intelektualnej lat 60 a zwłaszcza lat 70 (piosenki Boba Dylana, Joan Baez, marzenia o wolności, ale i liczne wynalazki, pra początki komputerów osobistych - u nas Ś.P. Jacek Karpiński !...w Kalifornii młodziutcy Steve Jobs i Steve Woźniak wymyślają Apple !) wielu moich w Danii Przyjaciół w tym z kręgów artystycznych, akademickich czy nauczycielskich charakteryzowało się wystającą z kieszeni płaszcza czy kurtki saszetką/kopertą z tym naszym o którym tu mówimy tytoniem. Ich/nasze wówczas fajki to były Stanwelle, Kriswille, często norweskie GL Lillehamer, ale i brytyjskie BBB). I wiele innych...

Na zakończenie - apel do Młodszych Osób: zakupcie, proszę, porcję tego tytoniu w jego obecnej edycji, odłóżcie do słoika z notatką: otworzyć w roku 2021. Kiedy za dziesięć lat spróbujecie ten blend i będzie Wam smakował, pomyślcie, proszę, z uśmiechem o niżej podpisanym.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason »

A ja pykam trashblenda - pół na pół resztki Presbyteriana i czerwnonego MB Velvet. Pyszność!!
Awatar użytkownika
stibons
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: stibons »

jar pisze:zakupcie, proszę, porcję tego tytoniu w jego obecnej edycji, odłóżcie do słoika z notatką: otworzyć w roku 2021.
Niedawno wpisywaliśmy swoje typy tytoni, które zabrali byśmy na bezludną wyspę. Z kategorii tych tańszych wpisałem właśnie ten tytoń, oczywiście we współczesnej edycji. Nie wpadłem jednak na pomysł żeby "zasłoikować" go na 10 lat :)
Tytoń imo bdb. gratuluje zakupu.
---------------------
Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Piotr_B pisze:Ooo ku... NIERZĄDNICA!!!!!
ooo ja pie.. KOPULUJĘ!!!

Panowie, ŻYJĘ!!!
Załadowałem tylko SZCZYPTĘ niewielką do glinianki.
Po trzecim pufnięciu dekiel z czaszki zaczął mi śię podnosić,
po 5-6 poczułem, że w pięty mi gorąco.
Potem zęby chciały mi uciekać z gęby, a wypuszczenie dymu przez nos to
jakbym sobie petardy w każdą dziurkę wsadził i odpalił.
W gardle coś jakby drut kolczasty.
Ręce mi się trzęsą i trochę rozdygotany jestem...
NIe macie Pure Perique w domu? nie szkodzi
Weźcie paprykę czuszkę, polejcie pikntnym sosem od kebaba i posypcie łyżka cukru.
Niesamowita słodycz w połączeniu z mocą HE-MANA i subtelnością ciosu toporem.
fak fak fak fak fak fak fak
Nie róbcie tego!!!!
Piotr, który przeżył.
Z najgłębszym szacunkiem dla szczerości zacytowanego tekstu myślę, że może warto zapoznać się bliżej z informacjami na temat Perique. I tak zamieszczam link do artykułu: Passionate About Perique autorstwa p. Russ'a Ouellette
http://pipesmagazine.com/blog/put-that- ... #more-4586" onclick="window.open(this.href);return false;
Russ Quellette jest znakomitym blenderem, myślę, że przy okazji warto poczytać jego teksty z cyklu: "Read The Blending Theory"
http://store.pipesandcigars.com/ruoutoun.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w tym: "Ouellette's Blending Theory"
http://store.pipesandcigars.com/oublth.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Piotr_B
Początkujący
Początkujący

Post autor: Piotr_B »

jar pisze:...Z najgłębszym szacunkiem dla szczerości zacytowanego tekstu ...
Bardzo, bardzo dziękuję :D :pipeman:
To był eksperyment w stylu tytoniowego 'brainiaca'.
Dziękuję za linki, w pierwszym artykule został wymieniony tytoń Anniversary Kake- 15% Pq. Nigdy bym tego nie powiedział.
Moje wyrazy szacunku dla blendera bo tytoń jest wspaniale zrównoważony.
Zapalę go dziś, choć w słoiczku do dna coraz bliżej i bliżej...
Piotr.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Jakąś mam ostatnio tendencję do palenia tytoni puszkami od poczatku do końca, nie paląc innych w tym czasie. Jakoś tak lepiej je poznaję. Po Irisch Oak'u i Three Nuns'ach nadszedł czas dla odmiany na latakię. Długo się zabierałem za Mississippi Mud (Cornell&Diehl). Zawsze wydawał mi się nawet jak na La zbyt bagienny, ale może to autosugestia. Na pewno autosugestią nie jest moc, bo ma kopyto. W każdym razie teraz po połowie puszki baaaardzo mi smakuje... Wczoraj, paląc liście po orzechu włoskim na ogrodzie, nie bardzo odróżniałem co jest dymem z czego :wink:
Zawsze będę początkujący...
big_banana_Mickey
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: big_banana_Mickey »

Resztka Shannon Sweet and melow w gliniance + "jabcok" domowej roboty w szklance....
...BO TAK :wink:
"Wędzone dłużej się trzyma" ;-)
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 »

Ostatni płatek SG Chocolate Flake w Amazonne St.Claude .Dobranoc! :D
KKF Poznań-----------------
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

A ja ostatnio w fajeczce mam Cube Gold. Opisałem już ten wariant tytoniu w stosownym miejscu forum. Mniam...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Po ponad tygodniowej przerwie w paleniu, zasiadłem po kolacji do ok. 4 gramów (resztki) MB Navy Flake.
Przerwa w paleniu spowodowana była fatalnym samopoczuciem i nawet fakt wzięcia udziału w sobotnim konkursie w Koninie ciężko nazwać paleniem. Po 20 minutach poprosiłem sędzinę o wpisanie czasu , odstawiłem palącą się fajkę na stół i podziękowałem kolegom przy stoliku - ważniejsze zdrowie od wyniku.
A dziś ... nie dałem rady wypalić wszystkiego. Po dwóch godzinach pozostała połowa wsadu a ja czułem, ze mnie mdli i łapy się trzęsły. Morał: trza palić codziennie :lol:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 »

Maciek , dwie godziny jarania - to jest coś , a Navy od MB jest pycha...
Zdrowia życzę - i fajnych paleń :D
Pozdrawiam
Krzysztof
PS. No i szykuj formę , bo w Przemyślu będę miał prawdziwy , turecki tytoń...pojaramy :D
PS 2. żeby tak offtopowo nie było - Kendal de Luxe w "jedenastce" Stanwella.
KKF Poznań-----------------
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin »

Testowanie nowych zakupów, pierwsze wrażenia:
- przed południem - Peterson Sherlock Holmes - dobrze jest, ale wymaga "wczucia się" weń
- po południu - MB Cube Silver - słodki deserek :)
- wieczorem, przed chwilą - Presbyterian Mixture - rewelacja :) (kadzidlany, gdybym był religijnym człowiekiem, przykląkłbym przy paleniu)
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit »

Dziś po pracy - czyli właśnie teraz zasiadłem do fajki. Staruteńki aczkolwiek doprowadzony do ślicznego stanu i przyodziany dzięki serdecznemu przyjacielowi w śliczną srebrną obrączkę billiard. Skarb mój pochodzi ze słynnego, luksusowego i zdecydowanie nie na moją kieszeń pasażu a właściwie Arkady Londyńskiej Burlington i ma na moje oko ze 40 lat jak nie więcej(poszukiwania historii trwają). Ktoś kiedyś zakupił tę fajeczkę zapewne w sklepie Pana Sullivana Powella we wspomnianej Arkadzie. Kawałek historii musi się z nią wiązać, gdyby tylko mówić umiała... W niej też pięknie i w angielskim starym stylu tli się St. Bruno, a popijane nieco po Szwejkowemu Staroprameńskim piwem smakuje pysznie...
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary »

Nastrojowy wpis Hobbicie! idę poszukać mojego StBruno do nabicia po rrim :pipeman:
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”