Strona 1 z 1

Miejsce dla palenia fajki w Wwie

: 02 czerwca 2010, 20:26 - śr
autor: jar
Podaję poniższe po uzyskaniu aprobaty mjp o co się wpierw zapytałem, gdyż nie chcę, aby to wyglądało na jakąkolwiek akcję propagandy biznesowej, co w nijakiej mierze nie jest moim celem. Piszę, gdyż z tego, co czytam, widzę, iż coraz bardziej brakuje miejsc dla spokojnego wypalenia fajki.

Miło mi donieść, że w Warszawie, przy ul. Wawelskiej w domu narożnym z ul. Pługa jest sobie - z wejściem od ul. Wawelskiej - malutki sklepik spożywczy, prowadzony przez małżeństwo - Panią Polkę i Jej Męża - Francuza. Jest to nawet nie minimarket, a taki rodzinny malutki sklepik. Wiodą do niego schodki, a samo wejście jest z małego podestu. Zgodnie z tym, co Właściciele znają z Francji, a i ja sam znakomicie pamiętam z mojego przemieszkiwania w Europie Zachodniej planują oni postawienie na tym podeście jednego-dwóch stolików i krzeseł dla wypicia kawy czy piwa, docelowo zjedzenia jakiegos małego dania. Piszę o tym, gdyż Właściciel - p. Giles - sam namiętnie fajkę pali i będzie Mu miło, gdyby się nasi fajczarze poszukujący miejsca na spokojne wypalenie fajki w rzeczywistości nieprzychylnej fajczarzom jęli u nich pojawiać.

Kilka godzin temu wypaliłem fajkę z p. Gilesem w towarzystwie Jego Żony - p. Moniki. Bezpretensjonalna atmosfera jak najdalsza od "szpanu" modnych lokali, klubów, etc. rozpoczynającego się dopiero tego mini zamierzenia tym bardziej ujęła mnie za serce przypominając tysiące takich miejsc, znanych mi ongiś z tzw. zagranicy. Oby się Im udało, a nam to przyniosło pożytek !

Jak zawsze

Jacek A. R.

Re: Miejsce dla palenia fajki w Wwie

: 03 czerwca 2010, 02:20 - czw
autor: W.Pastuch
Bardzo pięknie to brzmi. Również znam tego typu miejsca z okresu mieszkania na zachodzie i bardzo mi taki klimat pasuje. Nie przepadam za Warszawą, ale takiego miłego kącika wam zazdroszczę ;)

Re: Miejsce dla palenia fajki w Wwie

: 03 czerwca 2010, 15:45 - czw
autor: Perry
Bardzo fajnie że taka inicjatywa powstała. Mam nadzieje że sie to jakoś rozwinie :)

Paradoksalnie środowisko amatorów cygar w Warszawie niema problemów ze znalezieniem lokalu. Sam ostatnio uczęszczam na różnego tego typu spotkania i wiele lokali niema nic przeciwko temu żeby zapalić cygaro w większm gronie.. A z fajka jak widać są problemy..

Re: Miejsce dla palenia fajki w Wwie

: 06 czerwca 2010, 01:58 - ndz
autor: Polemarcha
Wszystko ładnie, pięknie.Tyle, że o ile fajczarzy jest dwóch - to nie problem. Problem pojawia się kiedy jest nas około 30 osób... Prawda jest taka, że niestety jesteśmy coraz mniej mile widzianymi gośćmi lokali w Stolicy. Pomimo tego, że zostawiamy tam kasę...