wizerunek fajczarza

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Oli
Pykacz
Pykacz

Re: wizerunek fajczarza

Post autor: Oli »

Tak samo w Francji i to obecnej, gliniana butla z winem z winnicy gospodarza gospody, pudelko z gliniankami i Brie i czujemy sie jak w Bree ;) w XXI wieku.
Pozdrawiam
Robert.J.G.
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

jar pisze:fajki gliniane do "jednorazowego" użytku stojące na stole w gospodzie widziałem ostatni raz we Flandrii, gdzieś po drodze z Antwerpii do Gandawy w roku 1976.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Wyjątek potwierdzający regułę... jakiś relikt przeszłości, rodzaj skansenu, kto wie czy i dziś nie ma tam takich fajek na stole.

Trochę rzecz jasna w tej chwili żartuję, cała moja opowiastka o marynarzach to przecież jak zaznaczyłem luźna dywagacja na temat wyglądu i bajka na dobranoc. Takie zwerbalizowanie pewnego stereotypu- jak wiemy stereotyp to złożona sprawa, niby jest to coś co funkcjonuje w grupie społecznej ale również jest sprawą indywidualną- tu mogli byśmy zatoczyć semantyczne koło interpretacji- bo w końcu stereotyp to interpretacja, czasem interpretacja i uśrednienie tego co się zaobserwowało, czasem interpretacja przekazu, który pierwotnie taką obserwacją był i tak dalej- stereotypy są bardzo silne- o czym niedawno (kilka/kilkanascie miesięcy temu) się przekonałem oglądając reklamie kremu nivea... gdzie jako przykład największej "dostępnej" na świecie szorstkości służył bogu duch winien latarnik w sile wieku.
W moje świadomości stereotyp marynarza, brodacza i fajki jest taki jak opisałem powyżej. Myślę że nie jestem w tym wyobrażeniu odosobnionyny- choć znałem tylko jednego marynarza palącego fajkę, to mimo to taki obraz- za pewne pod wpływem literatury i kinematografii w mojej głowie się zarysował.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Oli
Pykacz
Pykacz

Alez ja Ciebie rozumie, widzialem przeciez te samo stara reklame Baltony w Gazeta Wyborczej.
;)
Nie tak na powaznie to jasne ze brodacz z fajka to "wilk morski" (see wolf) wszedzie tak to jest kojarzone ale jednak u mnie marynarz i glinianka wezmie gore.
Brodacz z fajka to kojarzy sie mi bardziej z veteranem z Vietnam War ale nawet nie chce wiedziec co tez taki brodacz tam palil.
Pozdrawiam.
Robert.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

Oli pisze:... kojarzy sie mi bardziej z veteranem z Vietnam War ale nawet nie chce wiedziec co tez taki brodacz tam palil...
Wojna w Wietnamie to takie czasy trochę "nowsze"; w czasach starszych przydziały tytoniu w US Army obejmowały kilka marek/blends jak Prince Albert na przykład; w armii brytyjskiej w pewnym czasie tytoniem przydziałowym był Capstan.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

jar pisze:
Oli pisze:... kojarzy sie mi bardziej z veteranem z Vietnam War ale nawet nie chce wiedziec co tez taki brodacz tam palil...
Wojna w Wietnamie to takie czasy trochę "nowsze"; w czasach starszych przydziały tytoniu w US Army obejmowały kilka marek/blends jak Prince Albert na przykład; w armii brytyjskiej w pewnym czasie tytoniem przydziałowym był Capstan.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Nie jestem pewien ale z jaiejś ulotnej wiedzy potocznej w głowie mi mamrocze że osoby o bardzo zrójnowanej psychice w USA mają prawo do palenia marihuany... i chyba to Oli miał na myśli- chyba że coś nadinterpretowałem przez przypadek...
A takich weteranów można obejrzeć w tej galerii: Men Smoking Pipes
Ale ostrzegam że to grupa słabo moderowana i są tu zdjęcia osób które ja w swojej grupie po prostu zbananowałem...

Znajdziemy tu naszego marynarza:
Obrazek
Obrazek

oraz ojca rodziny
Obrazek
Obrazek
i tak dalej..
Oli
Pykacz
Pykacz

Dokladnie tak, smoking pot. Tu jest takie powiedzenie, jak ktos gada od rzeczy to mozna sie go dla zartu zapytac - What did you smoke today?
Czyli co dzisiaj paliles?
Czyli portret brodacza z fajka o usmiechu (a)La Gioconda na styku kontynetow, w sensie doslownym i umownym. ;)
Robert.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Oli pisze:Dokladnie tak, smoking pot. Tu jest takie powiedzenie, jak ktos gada od rzeczy to mozna sie go dla zartu zapytac - What did you smoke today?
Czyli co dzisiaj paliles?
U nas kied dwoje ludzi nie odbiera czego w ten sam sposób, np skrajnie różnie interpretują złożony/skomplikowany, dowcip, używa się stwierdzenie:
"chyba dziś nie paliłem tego co ty"- taki dowcipny sposób na podkreślenie właśnie subiektywności odbioru różnych rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”