wizerunek fajczarza

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bilbo
Początkujący
Początkujący

wizerunek fajczarza

Post autor: Bilbo »

Witam
Ciekawi mnie niezmiernie jakie pierwsze skojarzenie przychodzi Wam na my¶l gdy macie sobie wyobrazić fajczarza... .Mnie osobi¶cie staje przed oczami starsza osoba (co¶ po 50-tce) ćmi±ca swoj± fajkę.Załwarzyłem równierz,że na obrazach czy choćby na naszym logo osoba pal±ca fajkę to już osoba dojrzała,żeby nie powiedzie w podeszłym wieku,nie rzadko z brod± lub w±sem.Sam równierz spotykaj±c przypadkowo fajczarzy nigdy nie spotkałem osoby poniżej 40-stki.Moze to fajka dodaje lat,a moze to przywiazanie do mitu medrca fajczarza,bo jak powiedzial Edward George Bulwer-Lytton
"Fajka jest fontann± kontemplacji, Ľródłem przyjemno¶ci, towarzyszem mędrca; a człowiek, który j± pali my¶li jak filozof i postępuje jak Samarytanin"
Warto zalwarzyc,ze inaczej sprawa sie ma w stosunku do papierosa.
Ciekawe jak to sie ma do naszych szanownch forumowiczow i w jakim wieku zaceli palic fajke,a w jakim sa obecnie?jak sie ma wizerunek starszego fajczarza do rzeczywistych adoratorow smacznego tytoniu?
Pozdrawiam
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

W miare ciekawy temat... Faktycznie fajczarz kojarzy się z postaci± typu Gandalf albo Merlin (u starszysz z marynarzem) Je¶li chodzi o wiek to ostatnio widze raczej młodych miło¶ników fajki po 20 stce i po 30stce... Tak samo jest z tabak±... ludzie sobie my¶l±, że wci±ga jaki¶ "dziadek" ze wsi a z moich obserwacji wynika,ze tabacz± raczej osoby młode i bardzo młode:p
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta »

Zgodzę się z Thomasem. Tabaka to szpan raczej licealny ostatnimi czasy. Co do wieku fajczarzy to ostatnio coraz więcej młodych pali (sam jestem przykładem - 23 lata na karku dopiero :D pomimo prób postarzania mnie przez różnych takich) i chwała im za to. Istotne tylko aby palili dla siebie nie dla szpanu.
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

Wcale cię nie postarzam Łukaszu !!!! (i tak wygl±dasz starzej niż ja. hhe he he )

Ja ma 30 na karku palę od 7 lat mam brodę i w±sy + długie włosy. Kurcze, klasyczny fajczarz he he he.
Ale to fakt coraz więcej młodych widzi sie z fajka, napewno jeszcze sie ukrywaj±, wstydz± sie wychodzić z fajk± na dwór (tak było ze mn± jak zaczynałem). Po ulicach chodz± ludzie starsi z fajeczk±, oni nie zwracaj± na siebie uwagi. Ostatnio jak z elvisem siedzieli¶my w ogródku piwny obaj z fajeczkami ćmi±ć to zauważyłem że ludzie ogl±dali się za nami i nawet wskazywali nas palcami. Co by było jak by nas tam siedziało ze trzech o ohho o.
GG - 7330483
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Ja wygl±dam starzej ale w tym okresie to jest jeszcze komplement :P Długie włosy mam, z broda to jeszcze gorzej, wole narazie nie zapuszczac bo wiecie jak bym wygl±dał z "tak±" brod±...
Też jestem przykładem "nowego pokolenia fajczarzy":P...
dr_paichiwo
Początkujący
Początkujący

Post autor: dr_paichiwo »

Zaskakuj±ce jest to ze, widz±c mlodego czlowieka z fajk± (mam na mysli 20-30- latkow) ludzie s± zaskoczni. Ale 16-latek z papierosem nie budzi zadnego zdziwienia. A tak wogole to fajka dodaje lat. Bez niej wygl±dam powaznie, a z ni± to juz wogole dziadek ze mnie :)
Poza tym fajka dodaje IQ-wizualnie :)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

wydaje mi sie, ze i tych palacych fajke dziadkow jakos sie mniej zrobilo... co do wieku to faktycznie, jak pisal juz gargi, budzilismy mala sensacje. lublin nie jest osrodkiem gdzie palenie fajki bylo by popularne. jest to raczej sport do uprawiania w domowym zaciszu czy przy pracy. co do wieku palacych to tez raczej kojarzylo mi sie z osobami starszymi (ode mnie ).
w moim otoczeniu jest osoba, starsza ode mnie ( byla zreszta moim nauczycielem), ktora palila fajeczke odkad pamietam, osoba specyficznna, z takim spokojem pykala ta fajeczke, ze i mnie urzeklo. miedzy innymi to za jej przykladem pykam ja. mnie 30-stka juz czas jakis temu stuknela, pale 5-6 latek. specyfika pracy i kontakt z mlodszymi powoduje, ze czlowiek czuje sie mlody do samej emerytury:-) a fajeczka wcale mnie nie postarza ( przynajmniej w moim odczuciu ). faktem jest jednak, ze jak sie juz na ulicy spotka kogos z fajeczka to jest to osoba ktora juz od kilkunstu-dziesieciu lat kupuje trunki wyskokowe legalnie:-)
pozdrawiam:-)
p.s. lukaszu, nie obrazaj sie. jestes popreostu duzy chlopiec:-) fakt faktem to zaskoczyles mnie swym wiekiem. byc moze wynika to z tego, ze sam czujac sie mlodo i znajac swoj wiek przyrownuje innych do siebie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz »

Ja mam 19 lat i od roku palę fajkę. Nie kojarzy mi się ona ze starszymi ludĽmi, choć kiedy¶ się tak kojarzyła - po prostu poznałem kilku innych fajczarzy, w większo¶ci młodych, do trzydziestki.

Fajkę palę i w domu i poza domem równie chętnie. Z tymi paleniami outdoorowymi wi±że się ciekawa historia sprzed tygodnia: poszedłem sobie z fajk± na miasto (w Łebie) a za mn± szło dwóch kumpli (nie lubili dymu tytoniowego w żadnej postaci... trzymali się tak z dziesięć metrów ode mnie). Kiedy skończyłem palić a oni doszli do mnie, jeden powiedział: "Ty nawet nie wiesz, ile że¶my usłyszeli komentarzy o tej twojej fai!" Były to głównie komentarze negatywne - zadziwiaj±co wielu osobom dzi¶ fajka kojarzy się z narkotykami a nie z tytoniem ("Ciekawe co oni tam jeszcze jaraj±" tekst jakiej¶ baby). :( Jestem pewien, że gdyby fajkę palił starszy pan, a nie gówniarz, komentarze byłyby całkiem inne.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
venerable
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: venerable »

amfiarz pisze:Były to głównie komentarze negatywne
Niestety muszę się z tym zgodzić.
Fajka u młodego człowieka wzbudza raczej głupie żarty, cyz teksty typu "Ty patrz, aaale go¶ciu" :-)

Jednakże pal±c aromaty można póĽniej usłyszeć :
"Ahh jak t± wanili± przyjemnie pachnie"...
Sweet Killarney
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows »

hmm ... taki jaki¶ stereotyp jest, że fajkę pykaj± raczej ludzie starsi ... sk±d to przysżło ??
Ja prawie 30-to letni młodzian palę z przerwami od kilku lat i to co zaobserwowałem ... mieszkaj±c w Warszawie i chodz±c na spacery z córk± (pchałem wózek) nie wzbudzało to jakiego¶ zainteresowania. Jaki¶ czas temu przeprowadziłem się na wie¶ pod Warszawę i również nie spotkałem się z jakim¶ zdziwieniem (pomijam dzieci, dla nich to zawsze co¶ dziewnego).

Będ±c nad naszym morzem w tym roku w mie¶cie Kołobrzeg, gdzie na każdym kroku spotyka się go¶ci zza Odry, wydawałoby się, że człowiek z fajk± nie będzie wzbudzał zainteresowania ... a jednak ...

Jak napisł dr_paichiwo 16 latek z papierosem nie wzbudza żadnego zdziwienia ...
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz »

borkows pisze:taki jaki¶ stereotyp jest, że fajkę pykaj± raczej ludzie starsi ... sk±d to przysżło ??
A ja Wam powiem, sk±d to przyszło: 50 lat komuny, 50 lat ujednolicania, 50 lat pier%#@ równo¶ci dla wszystkich z wyj±tkiem towarzyszy partyjnych! Gomułka dawno już powiedział: robotnik polski niech nie żłopie kawy, wystarczy mu herbata! Taka filozofia w każdej dziedzinie życia doprowadziła do tego, że jedyn± form± spożycia tytoniu pozostały papierosy; fajka, kojarz±ca się wielu z luksusem stała się równie trudno dostępna jak kawa za Gomułki. Tylko ci, co pykali przed wojn±, pykali dalej, cała reszta wybrała papierochy (poza tym wygoda też zrobiła swoje), dlatego teraz ci, co palili ci±gle fajkę s± starzy i takich się widzi. Więc fajka kojarzy się ze staro¶ci±.

Ale sytuacja się zmienia: teraz znów różnorodno¶ć jest doceniana, więc i młodzi po fajkę lub tabakę (również wytępion± dawniej) coraz czę¶ciej sięgaj±.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz »

ja mam 23 lata i s±dzę ż nie ma takiego pojęcia jak wizerunek klasycznego fajczarza. Media przyzwyczaiły nas fo starców z brod±, a młodzież szkolna do szpanu. A mi się wydaje że każdemu z fajka do twarzy pod warunkiem że pali dla siebie i z zamiłowania. Pozdro
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows »

amfiarz pisze:[(...) fajka, kojarz±ca się wielu z luksusem (...)
tak i to mnie zastanawia dlaczego? Przecież sama fajka (nie mówię o fajkach za cenę 4 cyfr lub górnych rejestrów warto¶ci trzycyfrowych) to no ... powiedzmy ¶rednio 150 zeta + tytoń 25 - 30 złociszy + wyciory ew. filtry (grosze) = ¶redni koszt papierosów dla palacza miesięcznie (licz±c paczka ¶lugów 6 zet i palenie ¶rednio paczki dziennie). Więc nie jest to jaki¶ straszny luksus, więc czemu jest to traktowane przez niektórych ludzi jako snobizm czy luksus? sam się z tym spotkałem ...

Może amfiarz ma rację?
pchełas
Początkujący
Początkujący

Post autor: pchełas »

Wydaje mi się, że jest to tak traktowane bo żeby zacz±ć swoj± przygodę z fajk± potrzeba troche większego kapitału niz na zaczęcie palenia papierosów. Nie oszukujmy się - nawet je¶li chce się zacz±ć skromnie od gruszy to jednak trzeba mieć te, powiedzmy, 50 zł. Wydać 50 zł a 6 zł jednego dnia to spora róĽnica. Ludzie jednak nie widz±, że fajczarz za te 50 zł ma ok. miesi±c palenia, a póĽniejsze wydatki s± już mniejsze. No chyba, że ktomu¶ się naprawdę spodoba i chce spróbować wszystkich tytoni naraz :D
Draco
Pykacz
Pykacz

Post autor: Draco »

Na bok stereotypy
Je¶li człowiek robi to co lubi musi wygl±dać naturalnie i wygl±da.
A to jak postrzegaj± go inni , no cóż z wiekiem powoli nabiera się do tego coraz większego dystansu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”