Koniec tytoniu ??

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Ezex
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 13 września 2012, 18:13 - czw

Koniec tytoniu ??

Post autor: Ezex »

Witam, po przeczytaniu poniższego artykułu, zastanawiam się, czy to samo stanie się z naszym kochanym tytoniem fajkowym, czy będzie on nie do kupienia przez internet ? Co o tym myślicie ?


Artykuł na wp.pl o którym mowa :

http://finanse.wp.pl/kat,135394,title,K ... aid=110679
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Posty: 460
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:03 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec tytoniu ??

Post autor: freemason »

Popieram cię Vetus w 200%. Zaczynam dochodzić do wniosku, że unijni birokraci tak kreują rzeczywistość, posługując się literą prawa, żeby zmienić obywateli w bezmózgie roboty, które będą coraz więcej pracować, coraz więcej podatków płacić i coraz mniej za to wymagać. :evil:
Njbardziej jednak przeraża, że nie ma na to żadnej zdecydowanej reakcji. Zupełnie, jakby ludzie nie dostrzegali problemu.
TytanowyJanusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 21:23 - czw

Re: Koniec tytoniu ??

Post autor: TytanowyJanusz »

Ogólnie, to media trąbią o zakazie dotyczącym papierosów mentolowych, ale nikt nawet nie wspomni o tym, że w ciągu 8 lat zniszczony zostanie rynek tytoniów aromatyzowanych. Koniec kilkusetletniej tradycji. Jasne, że fajczarstwo przetrwa, ale jeśli chodzi o producentów - to przyszłość mają tylko ci, którzy dużo sprzedają za oceanem.
A w UE pozostanie wybór - Virginia albo nic. Po prostu pięknie.

No chyba, że się mylę i chodzi tylko o papierosy smakowe, ale coś wątpię.
Ciekawe, jak uzasadniają tą walkę z fajczarstwem eurobiurokraci. A może zwyczajnie zapomnieli o czymś takim jak tytoń fajkowy?
Awatar użytkownika
MarEs
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 11:14 - pn

Re: Koniec tytoniu ??

Post autor: MarEs »

Z tego, co gdzieś-tam wyczytałem, dyrektywa z tytoniem fajkowym (a także cygarami i cygaretkami) na razie obejdzie się łaskawiej, niż z papierosami, tytoniem papierosowym (do zwijania), snussem i tabaką. Opakowania tytoniu fajkowego mają być zwolnione z obowiązku opatrywania ich grafikami ostrzegawczymi (nie mylić z napisami!) - a sam tytoń nie zostanie objęty zakazem aromatyzacji.

Racjonalizacja takiego traktowania określonych wyrobów tytoniowych wg Brukseli wynika z celu dyrektywy, a jest nim odstręczenie od wyrobów tytoniowych ludzi dopiero rozpoczynających używanie tytoniu. Zdaniem unijnych urzędników, fajka nie należy do używek, od których rozpoczyna się życie z nałogiem, więc - kierując się zasadą ekonomii działania - do czasu dadzą nam spokój. Do czasu, to jest kiedy znacząco wzrośnie wielkość sprzedaży tytoniu fajkowego - lub wzrośnie jego konsumpcja wśród młodzieży...

No to... Babciu, zabierz dowód wnuczkowi? :? :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”