pytanie dot. poznania

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: pytanie dot. poznania

Post autor: Cinek »

szaryprorok pisze:chodzi mi po głowie to już od dwóch tygodni. to pytane skierowane jest i do doświadczonych i średnio doświadczonych przez fajkę palaczy. oto ono : gdy już pozna się wszystkie gatunki tytoniu i fajki i filtry i zbierze się całą to wiedzę wynikającą z ciekawości to co dalej? zdając sobie sprawę zaspokojenia ciekawości dalsze palenie było by już bezcelowe, nie poszerzające świadomości gdyż stało by się poznane ...
A mnie pytanie zainspirowało do napisania short story...:
Była raz sobie agencja do wymyślania różności: muzyki, literatury, wynalazków... Napisano już wszystkie książki, wiersze, skomponowano wszelkie utwory muzyczne, przestawiając nawet dźwięki w tych istniejących dotąd, tak że powstawały nowe, aż do wyczerpania n! (silni) możliwości...
- Oszczędzimy na budżecie - stwierdził b. ważny minister - Agencja ma tydzień na wymyślenie jakiejkolwiek rzeczy, inaczej ją likwidujemy! I zatarł ręce, zadowolony ze swego pomysłu, bo przecież już wszystko wymyślono.
Po tygodniu na biurko b. ważnego ministra i innych nie mniej ważnych innych ministrów spłynęła korespondencja od Agencji: "Nikt tego dotąd nie stwierdził. Jesteśmy pierwsi. Wymyślono już wszystko, napisano wszystkie książki i wiersze. Wynaleziono wszelkie wynalazki i odkryto, co było do odkrycia. Pozostało nam tylko NIC".
- Nic! Ależ to coś zupełnie nowego! - zakrzyknęli wszyscy ministrowie oprócz tego jednego, który chciał likwidacji Agencji.
I gubernator podpisał nawet zwiększenie budżetu Agencji na kolejny rok...
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
S_P
Pykacz
Pykacz

Post autor: S_P »

"jedyny powód istnienia ciekawości to okrywanie tego co jest nieznane" czyli to nic.... dlatego istniejemy, by odkrywać :)

mjp: no ale jeśli weźmiesz wiatr który tworzy jakiś "wektor" to dochodzi do przesunięć w przestrzeni x y z cząstek dymu .. a pewne wycinki tych przesunięć mogą prawdopodobnie być samopodobne... również w zw. ze skalą gdyż cała figura i wszystkie jej duże obszary - duże obłoczki dymu - jak i małe -gdzie istnieje prawdopodobieństwo iż małe są identyczne z dużymi ; podmuchnięte tą samą ilością cząstek wiatru... ja wiem że to słabo się kupy trzyma ale jak się skupię to potrafię sobie wyobrazić takie zjawisko z tymi założeniami i uchwycić ideę fraktala :) i chyba oto mi tak naprawdę chodzi że można ją uchwycić.. a jest to o tyle fajne iż dużo dynamiczniejsze jak grafiki komputerowe, które o ile w 2D wyglądają ok to te 3d są naprawdę liche gdyż nie da się wejść w ekran by bardziej z nimi obcować :D
Polemarcha
Pykacz
Pykacz

Post autor: Polemarcha »

O rety! Ale dajecie czadu! Czuję się, jakbym zaczynał czytać kolejną powieść Stanisława Lema. Szary - jeżeli lubisz pomyśleć - polecam tego właśnie autora. Przeczytaj Wizję Lokalną, albo Głos Pana - i będziesz miał o czym rozmyślać przez kolejne kilka lat. Jeśli dojdziesz do wniosku, że zrozumiałeś te dzieła - zajrzyj na forum czytelników Stanisława Lema. Tam podobni Tobie myśliciele wyprowadzą Cię z błędu... A fajkę pal dla przyjemności. Wtedy przestaniesz zastanawiać się nad tym, ile i czego Ci jeszcze zostało do spróbowania. Może nawet zaczniesz czuć smak tytoniu... :D
Łączę wyrazy szacunku - Polemarcha.
Awatar użytkownika
S_P
Pykacz
Pykacz

Post autor: S_P »

czytałem trochę lema : dzienniki gwiezdne, eden , solaris i coś chyba jeszcze...

fajkę palę dla przyjemności teraz ;)

cieszę się również że jest tu tyle ciekawych osób :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”