jakie choroby wywołała u was fajka.

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Re: jakie choroby wywołała u was fajka.

Post autor: Mariusz Broniarz »

Odnosząc się do pierwszego postu zapomniałem napisać ,że palenie tytoniu w fajce mi nie szkodzi,natomiast już palenie samej fajki powoduję u mnie pryszcze na mniej szlachetnej części mego ciała :oops: :lol: :twisted:
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason »

Odkąd zacząłem palić fajkę cierpie na poważną chorobę, a mianowicie Syndrom Pożądania Tytoniowego :lol:

A jeśli już poruszamy ten chory temat, to przypomnialem sobie co mówił mój trener: "wszyscy najwieksi polscy sportowcy palili" :wink: (oczywiście nie fajkę tylko papierosy).
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

Wątek przeniosłem tam gdzie, w ostateczności, jeszcze jakoś pasuje. Ale bardo, bardo poważnie się zastanawiam, czy jego miejsce nie jest w Popielniczce.... Jak zauważyli koledzy, to jest forum fajkowe, dla ludzi dorosłych. Zaczynając palić fajkę, każdy zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje dla jego zdrowia to niesie. Jeśli tego nie wie, to niech poszuka informacji na stosownych forach. To forum ma służyć PROPAGACJI palenia fajki, a nie ostrzeganiu przed fajką. Jeśli ktoś uważa, że palenie tytoniu w jakiejkolwiek formie mu szkodzi, to niech nie pali. W ogóle i pod żadną postacią.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

Po pierwszym poście-dla mnie popielniczka
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

freemason pisze:Odkąd zacząłem palić fajkę cierpie na poważną chorobę, a mianowicie Syndrom Pożądania Tytoniowego :lol:

A jeśli już poruszamy ten chory temat, to przypomnialem sobie co mówił mój trener: "wszyscy najwieksi polscy sportowcy palili" :wink: (oczywiście nie fajkę tylko papierosy).
Jest jeszcze syndrom pożądania wrzoścowego- poważna choroba psychiczna związana z nieustannym wypatrywaniem na horyzoncie (aukcje internetowe, trafiki w odwiedzanych miejscowościach itp) ciekawych okazów dziwnego kształtu i zastosowania przedmiotów z drewna. Najgorszym objawem tej choroby jest chudnięcie... portfela.

Temat mógł by być ciekawy, gdyby został potraktowany mniej agresywnie na początku- teraz nadaje się już tylko do popielniczki.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Dodał bym to powyższych jeszcze Zespół Niepokoju Fajkowo-Tytoniowego.
Jaki tytoń zapalić?? Latakia, Virginia czy aromat??? W której Fajeczce??? A co palić w tej najnowszej????????
No po prostu nerwy w strzępach :lol:

Poza tym nie wiem co tu obgadywać. Już dawno udowodniono że samo życie szkodzi i nieodmiennie kończy się zejściem z tego świata.
Gdybym miał siąść i wymieniać co mi zaszkodziło, to nie miał bym czasu na nic innego - w dodatku udowodnił bym że w porównaniu z innymi rodzajami aktywności palenie fajeczki jest zajęciem stricte nieszkodliwym.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Już dawno udowodniono że samo życie szkodzi i nieodmiennie kończy się zejściem z tego świata.
Życie grozi śmiercią
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
pan Gajusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: pan Gajusz »

Też uważam, że ten temat należy puścić z dymem.

Dla kolegi dociekliwego do zanotowania w kajecie:
fajka jest cholernie niebezpieczna... jak się próbuje palić z tej drugiej strony.

serdecznie pozdrawiam.
"Świat jest jedną wielką restauracją" Woody Allen
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason »

Inną z tytoniowych chorób jest "latakiowy atak nerwowy". Cierpi na to moja kochana piękna malutka. Jak tylko zabieram się w domu za La, ona dziwnie pobudza sie nerwowo, a w skrajnych sytuacjach następuje nawet atak furii. Niestety na dzień dzisiejszy nie ma na to lekarstwa.
Dziwnym jest, że nie ma też adekwatnych ostrzerzeń na opakowaniach tytoniu. :))
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

od palenia fajki mam odciski na stopach...a moj pies Obrazek
swietna kondycje. fajka nie papieros wymaga dlugiego spaceru...
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Etheliel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Etheliel »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fajka" onclick="window.open(this.href);return false;
prosze, tam masz wypisane 2 choroby podzielone na pare innych, jak je wcisniesz wyjda ci objawy i inne piekne obrazki :)
jezeli chodzi o fajke.. jakos nie straszne mi to ze rak czy coś, patrzcie na np. Tolkiena który był tak często pokazywany z fajeczką, wielu lat dorzył (chyba 8x ale nie pamietam dokladnie) i chlopak fajnie je spędził, tak czy siak umrzesz, w kazdym momencie moze okazac sie ze masz AIDS... a tak naprawde wszystko zalezy od genow i organizmu...
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

Etheliel pisze:... w kazdym momencie moze okazac sie ze masz AIDS... a tak naprawde wszystko zalezy od genow i organizmu...
no tu chyba przesadzasz. poza zagrozeniami przy zabiegach medycznych to sytuacja jest jak tu:
pytanie do radia erewan: czy mozna zlapac kile od deski klozetowej?
radio odpowiada: mozna. choc sa przyjemniejsze sposoby...
moje zdanie bedzie sie w danej tematyce pokrywac ze zdaniem czesci kolegow: zyjac przeprowadzamy nieustanna intoksykacje a jej nasilenie jest znakiem czasow. wybor nalezy tu do nas. wazniejsze jest aby nie narazac na wdychanie dymu tych, ktorzy zainteresowani tym nie sa.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Jak dla mnie przedostatni post Maćka jest najlepszym zakończeniem tej jałowej dyskusji. Wiemy, że fajka może szkodzić, ale świadomie podejmujemy wybór palenia. Mnie fajka pozwala się skupić i odprężyć. Przyjmuje tez ew. konsekwencje palenia fajki. I tyle... Nie wiem po co to dalej ciagnąć. A jeśli mam odpowiadać w tonie przedmówców, to jest jeszcze jeden objaw palenia fajki w towarzystwie. Nieraz jest on pozytywny a nieraz nie. Przynajmniej w moim przypadku dość często się ten objaw pojawia. A mianowicie, zawsze kiedy palę w towarzystwie to przyciągam do siebie uwagę ludzi. Nie zawsze jest to porządane, ale cóż... Przynajmniej ładnie pachnie i w przeciwieństwie do papierosów ma to jednak jakąś klasę (przepraszam w tym miejscu wszystkich ewentualnych papierosiarzy na tym forum). Temat do popielniczki jak dla mnie.
Diord Fionn
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon »

maciej_faja pisze:
Życie grozi śmiercią

"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" - to był chyba tyt. jakiegoś filmu( mnie pamiętam).

Jak ktoś decyduje się na palenie (niekoniecznie fajki) to powinien być świadomy ewentualnych zagrożeń. Jak dla mnie popielniczka - tu propagujemy (a przynajmniej staramy się) palenie fajki "w narodzie" a nie "chwalimy" się stanem zdrowia.
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Dziku

Post autor: Dziku »

Tyle osób pisze o popielniczce, a zgłoszenia tematu póki co nie było (albo nie zdążyłem zarejestrować zanim zajął się nim ktoś z kolegów moderatorów) Bardzo znamienne.
Taka funkcja zgłoszenia moderatorom to dobra rzecz. Osobiście przestałem ten temat czytać po pierwszych w nim postach.
Proponuję po prostu temat zignorować - wtedy on sam najpierw na zdrowiu podupadnie, a następnie zdechnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”