Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Muzyka przy fajce !!

Post autor: Marcin_Pro »

A mnie przy dzisiejszym poranku, kawce i fajeczce nostalgia się włączyła.
Siniel Nothing As It Seems, oczywiście Pearl Jam, wypuszczony w 2000 ścieżki zgrane w Bridge School Benefit 1999. Pięknie się pyka do tego albumu.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

A mnie miło,smacznie i cudownie pyka się dziś przy albumie VANGELISA pt,,Voices".
Polecam
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal »

http://youtube.com/watch?v=pqjJznHOSWA" onclick="window.open(this.href);return false;

Przyjemnego słuchania!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Co do śpiewających fajczarzy:

Obrazek
Obrazek
Kto marki fajek rozpozna?

fragment piosenki testament po polsku

Georges Brassens
Co prawda lepiej znam tłumaczenie jego piosenek w interpretacjach Zespołu reprezantycyjnego ale mam i kilkanaście utworów w jego wykonaniu (jakieś The best CD z Traficu)

A i tacy są co na pewno fajczą może nie fajkowe ale ziele Trebunie Tutki i Twinkle Brothers szczególnie jeden kawałek "Nasze reggae (pamieci Boba)"
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2008, 12:23 - wt przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

O Vangelis też jest ok. No może poza płytą Haven and Hell. Z takich klimatów sprawdzi się też Oldfield. Sam nieraz przy nim palę. Ale najbardziej lubię przy swoim ulubionym rodzaju muzyki, czyli folku celtyckim :)
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Nazaal
Początkujący
Początkujący

Post autor: Nazaal »

Najczęściej do fajki słucham:
Camane, Bohren & Der Club of Gore, Esbjorn Svensson Trio, The Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble, Requiem - Mozart, a gdy potrzebuję rozmaitości - http://www.muzyka.pilsner.pl" onclick="window.open(this.href);return false; .
Polecam wszystko, co powyżej.
Pozdrawiam,
N.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2008, 13:33 - pn przez Nazaal, łącznie zmieniany 1 raz.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Ostatnio trafiłem na koncert grupy НаехОвичИ Poza tym że świetnie pykało się popijając piwko na placu przed warszawską pawiarnią (ul. Brzeska z minutami) słuchając ich rokowo-klezmerskiego grania to zanabyłem ich dwie płyty.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur »

A ja dziś odświeżyłem sobie "De-Loused In The Comatorium" The Mars Volta...
POLECAM

PZDR
Awatar użytkownika
Nazaal
Początkujący
Początkujący

Post autor: Nazaal »

Ja właśnie Mars Volty nie polecam. Zupełnie mi ich muzyka nie podchodzi, nie czuję w niej ani jakiejś głębi, ani piękna. Nic szczególnego.
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged »

Ostatnio cały czas słuchałem do fajki staruteńkiego Uriah Heep (jeszcze z pierwszym wokalistą - Lady In Black, July Morning, Easy Livin' - wspaniałości) oraz jeszcze starszego Grechuty. Muszę powiedzieć, że bardzo mi to pasowało.

Spróbuję zapalić fajkę przy Żywiołaku, czyli absolutnemu odkryciu polskiej sceny heavy folkowej. Polecam każdemu - Żywiołak nie bierze jeńców.

Chcę też zapalić przy ukochanym Saxonie i Iron Maiden, na razie się wstrzymywałem. No i koniecznie przy muzyce KATa - wychowałem się na nich, nieodżałowana kapela... Uhonoruje ich smacznym dymkiem.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

A ja wczoraj późnym wieczorem wyszedłem pospacerować sobie po mieście. Do fajki nabiłem Sweet Killarney a do uszu wsadziłem słuchawki z płytą "The City" Vangelisa. Poezja. Wróciłem do domu w jakimś takim nastroju odprężenia i skupienia jednocześnie. Wypocząłem w czasie tego spaceru bardziej niż przez dwa dni wolne pełne tzw. nic nie robienia. A i na miasto spojrzałem w nieco inny sposób. Zdecydowanie każdemu polecam takie połączenie...
Diord Fionn
Katsumoto
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Katsumoto »

To już piąta niedziela, kiedy idę z beaglem na spacer do lasu, po obiedzie. Las styka się z polami. znalazłem sobie taki zaciszny "kącik" między drzewami a polaną, z której obserwuję sobie. Cichuteńko, spokojnie. Pies sobie biega, siadam na trawie i palę fajkę. Właśnie w ten sposób zakończyłem, palenie Balkan Flake. Pasuje do tego typu eskapad idealnie. Próbowałem z muzyką (empetrójka w uszach) , niestety - muzyka płynąca z lasu jest piękniejsza i bardziej relaksująca. Tego słucham w niedzielę.
Jotbe
Początkujący
Początkujący

Post autor: Jotbe »

Nawet nie próbowałem palić na zewnątrz ze słuchawkami w uszach, jakoś mnie to odstręcza. Ale paląc w zamkniętym pomieszczeniu fajnie jest sobie zapuścić coś w tle. Ja do tych celów preferuję melancholijne/relaksujące/nostalgiczne kawałki, albo jakieś oldies. Polecam Planet Caravan od Black Sabbath i Pizzicato Asceticism Michała Jelonka.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur »

A mnie tak jakoś niespodziewanie napadła specyficzna jak dla mnie namiętność (gdyż z reguły posłuchuję rocka progresywnego i okolicznych...). Otóż zakochałem się w fado... Może to zbyt wiele powiedziane, gdyż dopiero co zapoznaję się z losowymi płytami Amalii Rodrigues, ale coś tam zaskoczyło...!!!!!!!!!!!!

PZDR
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Fado umilało mi letnie wieczory na balkonie. Bardzo fajna, tęskna muzyka, w moim odczuciu jest coś w niej z bluesa. Przesłuchaj panie Abażur takie wokalistki jak:
Mariza, Sara Tavares, Maria de Barros. Nie wszystkie panie prezentują fado sensu stricto, ale obracają się w tym klimacie. Na pewno nie można zapomnieć o najsłynniejszej pieśniarce Fado - Cesarii Evorze.
Z mojej strony chciałbym zareklamować muzykę Rebetiko.
Jest to tradycyjna grecka muzyka rodem z zadymionych portowych knajp, wywodząca się jeszcze z XIX wieku. Mamy tutaj wyraźne wschodnie (tureckie) inspiracje, niesamowite popisy wirtuozów bouzuki, teksty odwołujące się do życia na granicy prawa, libacji i awantur. Czołowi muzycy : Kostas Roukounas,Markos Vamvakaris, Roza Eskenazi, Nikos Mathesis, ze współczesnych muzyków należy wymienić: Charis Aleksiou, Stelios Kazantzides,George Dalaras(współpracował z Bregovicem), Dromi.

Smaczenego dymka
Thomas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”