Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Romek W
Początkujący
Początkujący

Post autor: Romek W »

Witam
A ja s?ucham przy fajce od lat Jacka Kaczmaskiego...
lepiej do mnie trafia i klimat i nastrój i muzyka.
A tak nawiasem kto? jeszcze go s?ucha z szanownych kolegów i kole?anek?
pozdrowienia
Romek[/b]
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

taaak...
muzyka+fajeczka+odrobina %ow to doskonala kombinacja..
sporo osob wymienilo tu miles'a. mi najlepiej slucha sie tego z poczatku lat '70. jakos ta muzyka najlepiej do mnie trafia... chyba troszke za pozno sie urodzilem. live evil, a zwlaszcza druga czesc i funky tonk... a pare chwil potem inamorata.... to odlot z fajeczka. czasem wrecz trudno kontrolowac palenie.
generalnie do fajeczki jakos pasuje mi jazz, no nawet ten tradycyjny. bardzo dobrze przyswajam rowniez wszelkie tzw. powazne monumenty: symfonika mahler'a, koncerty poulenc'a czy siedem bram jerozolimy pana pendereckiego. oraz: szczesc boze - muzyka sakralna to chyba najpiekniejsza forma proby zrozumienia stworcy oraz oddania mu holdu (msze niejakiego mozarta, polecam, facet napisal tego sporo. i sporo jest malo znanych...)
nie jestem jednak zupelnie konserwatywny:-) choc nie zawsze przy fajeczce, to pokochalem surowe brzemienie ( kolega: co to za granie? proba?!? ) primus'a, jazz core victims family czy faworyzowany zespol mojej mamy: dead kennedy's ( tyle lat a ja ich slucham, no no... ) duzy uklon w strone pana kazimierza staszewskiego, wg. mnie jednego z najlepszych publicystow naszych czasow ( choc troszke klnie... ale wlasciwe rzeczy dac slowo )
nie wymienilem chyba nic nowego. tak jak wiekszosc nie gosci u mnie hiphop i tym podobne rzezby ( tak zwana "sztuka" (?) prymitywna ), wszelkiej masci popelina ( choc dyskoteka lat '70tych ma swoj urok :-) )
...a zapomnialbym o projektach pana fripp'a... choc grupa, rozne sklady, ewoluowala to jednak malo jest ich produkcji, ktore nie chwytalyby za odczucia...
chyba tyle.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST »

kashiash pisze:Sting, Path Metheny, Chuck Mangione, Miles Davies ale tylko niektore plyty np Sketch of Spain czy Milestones kiedy indziej Marillion lub Peter Gabriel jeszcze indziej Antrhrax i Slayer a niekiedy np Red Box
ha!! w?a?nie na sylwestra odkurzy?em p?ytke Mangione.. by? totalny odlot przy "Children of Sanchez.."... i fakt! przy tej muze fajka naprawde mi si? PALI!!

ehhh
chyba sobie pos?ucham:)
(mam FVF!!! :twisted: )

Dany
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik »

W?a?ciwie to g?ównie stary dobry rock z lat 60, 70 i 80 ale tak?e rock nad roll. A Runrig to nie jest ca?kiem nieznany. Ostatnio s?ucha?em ich Searchligt. Ca?kiem, ca?kiem...
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz »

Iron Maiden, Moonspell, Cradle Of Filth, Therion, Artrosis i... Blues Traveler. Fajka pasuje do bluesa bardziej, jak do metalu.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash »

ha!! w?a?nie na sylwestra odkurzy?em p?ytke Mangione.. by? totalny odlot przy "Children of Sanchez.."... i fakt! przy tej muze fajka naprawde mi si? PALI
Czy akurat children of sanchez ..wiesz w polowie kawalku mogesz przegrzac fajke,jak bedziesz do taktu pyka? .. bardziej Fells so good lub Bellavia ...wtedy to nawet BS wciagn?
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart »

"Children of Sanchez.."
Zaiste! Chuck Mangione to ?wietna rzecz!
Fajeczka
Początkujący
Początkujący

Post autor: Fajeczka »

A ze mn? jest bardzo ró?nie, ideologicznie to raczej blues i jemu pochodne, jazz itp. Ale bywa ró?nie, ostatnio np. odkrywam Omege i Lokomotiv GT 8)
Awatar użytkownika
skuter69
Początkujący
Początkujący

Post autor: skuter69 »

skuter KULT NEIL Yung, i inni Ale do pykania to Shanty
Jako? tak lubie ogie? na kominku ?nieg za oknem czerwone wino bujany fotel k??by fajkowego dymu i historie z ?aglowców
odwagę w sercy miej
wielorybów cielska grożne sš
lecz dostaniemy je
pozdrawiam skuter
TJ_HORN
Początkujący
Początkujący

Post autor: TJ_HORN »

ja jak pykam to lubi? usi??? wygodnie w moim krze?le zamkn?? oczka i w??czy? DZEM albo leciutki TRESIK :lol:
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn »

Genesis (Trespass, Foxtrot, Nursery Crime, Selling England...), Pink Floyd (kto pamieta takie plyty jak Meddle, Atom Heart Mother, koncert w Pompejach?), Peter Gabriel (tak stary jak i nowy - Growing UP welcome:), King Crimson (Red, Thrak, Dyscypline, In the court of the Crimson King...), Tangerine Dream (Koncert w Polsce - jakis czas temu zostal wydany na CD, ale mam tez na winylu), Klaus Schulz i ... taki drugi (nie pamietam) - tez koncert w Polsce, Yossou N'Dour, Dire Straits, ELO, polski jazz - Karolak, Nahorny, Scieranski..., Yes, Rush, Jethro Tull, Chris De Burgh, itp. itd., troche polskiej poezji spiewanej, troche klasyki i tak by mozna wymieniac 3 dni:)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek »

No có?, nie wypisz? tu ca?ej swojej p?ytoteki a to z tej przyczyny, ?e po pierwsze gdybym mia? pyka? w domu to by mnie z rodziny wypisali, po drugie za? s?uchanie muzyki zale?y od nastroju (tak, jak mniemam, dobór odpowiedniego na dany czas tytoniu), wi?c ci??ko mi pisa? co mi si? w danej przesz?ej chwili podoba?o :-).

Jedno stwierdzam na pewno, ?e pal?c tam gdzie muzyka czasami si? pojawia - np w knajpie czy kawiarni - lepiej mi pyka? przy muzyce spokojnej, przy której mog? si? skupi? nad moj? marn? sztuk? pykania co by j? dalej doskonali?.

Co do muzyki za?, to niestety musz? przyzna?, ?e nie wyobra?am sobie s?uchania niektórych rodzajów muzyki, wykonawców, czy kawalków przy fajce.
Martennie gwoli ?cislo?ci Klaus ma na nazwisko Schulze (a nie Schulz), a wspó?wykonawc? p?yty Dzi?kuj? Poland jak i innych by? Rainer Bloss. I je?li mog? przedstawi? swój gust to akurat w?a?nie muzyki KS nie by?bym na pewno w stanie s?ucha? przy fajce bo wydaje mi si?, ?e wymaga ogromnego skupienia.
Mog? potwierdzi? tylko (o czym pisala spora cz??? forumowiczów), ?e chyba jednak najmilej mi s? s?ucha bluesa, jazzika (najch?tniej free) i tym podobnych gatunków. :-)

Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy »

martenn pisze:Genesis (Trespass, Foxtrot, Nursery Crime, Selling England...), Pink Floyd (kto pamieta takie plyty jak Meddle, Atom Heart Mother, koncert w Pompejach?)
Hehe, ja pami?tam. Przy Pompejach spali?em z 3 czajniki :mrgreen: Genesis te? cudo, przy solówce Hacketta w Firth of Fifth si? po prostu rozp?ywam, a przy Awaken Yes wpadam w rodzaj transu. Chocia? akurat przy rocku progresywnym nie potrafi? pali? fajki - po prostu zapominam o bo?ym ?wiecie. A przy okazji mo?e si? gdzie? mijali?my na koncertach Yes, King Crimson i Jethro Tull?

pozdrawiam
Jimmy
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn »

Niestety nie bylo mi dane bywac na koncertach tak wspanialych. jedyne co mi zostaje to zglebiac tajniki tyvh gatunkow w domu:) Co tez zreszta czynie bardzo chetnie:) (Mnie rozwala Genesisowy The Knive z koncertu:)[/quote]
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek »

Odpowiadam na pytanie Martena: "kto pamieta...". Pami?tam. Mam peln? p?ytotek? Pink Floyd i King Crimson, a tak?e, nieco kuriozalnie, Syda Barreta po rozstaniu z zespo?em. Mia?em nie zabiera? g?osu w tym w?tku, albowiem nie postrzegam zwi?zku fajki z muzyk?, tak jak nie widz? potrzeby dostosowywania fajki do filmu, b?d? odwrotnie, jak równie? fajki do innych rodzajów sztuki, aczkolwiek mog? przyzna?, ?e fajka korzystnie wp?ywa na percepcj?. Dla mnie muzyka nijak nie stymuluje kolejnego nabicia.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”