Muzyka przy fajce !!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Dziku pisze: Coś dla miłośników szeroko pojętej muzyki folkowej
Dziku - to jest świetne :!: Kiedy jednak puściłem to sobie w biurze, koleżanki z niespotykaną dotąd troską spytały czy ze mną wszystko w porządku ;)
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Nareszcie się doczekałem! Stałem się szczęśliwym posiadaczem najnowszego albumu Pearl Jam - "Pearl Jam". Jest super. Chłopaki nie stracili nic a nic z formy, wciąż potrafią grać z niezłym wykopem. Płyta jest wspaniała. Ech... kiedy tak sobie słucham przypominają mi się najlepsze czasy ogólniaka - człowiek wiódł wtedy takie beztroskie życie... :)
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin »

Też bardzo miło wspominam czasy ogólniaka, a chodziłem do LO który naprawdę słynie z niepowtarzalnego klimatu. Muzyka, którą z nim kojarzę, to Kult, szczególnie płyty Tata Kazika, Tata 2 oraz Muj Wydafca.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Wracając do Loitumy w pracy komp zawiesił się po 30 min grania, a koledzy i koleżanki uważają że dzień bez Levas Polki to dzień stracony.
Pozdrawiam Radesz
P.S. Nocami na dyżurze przy fajce towarzyszy mój ulubiony, szkocki zespół Runrig.
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Guldan
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Guldan »

to ja moze polece moje najnowsze odkrycie, francuski zespol neofolkowy Stille Volk. graja muzyke wzorowana na folku galijskim/celtyckim, z bardzo umiejetnie powplatana elektronika (w zasadzie jej nie slychac a jest).
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

Stille Volk sciągnałem przesłuchałem i powiem wam, że bardzo przyjemnie się tego słucha, osobiście polecam.
Z takiej "folkowo" elektronicznej muzyki francuskiej to znam jeszcze Thorgala pare bardzo fajnych kawałków tam sie znajdzie. Muzyka powstała na potrzeby komiksu i miała oddawać jego klimat co moim zdaniem się tak średnio udało ale muzyczka całkiem przyjemna.
Prócz tego z francuskiej muzyki to polecił bym Georga Brassensa (jak ktos zna francuski to niech zwróci uwagę na teksty, niektóre są przezabawne).
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus »

Krom pisze:polecił bym Georga Brassensa (jak ktos zna francuski to niech zwróci uwagę na teksty, niektóre są przezabawne).
Mozna posluchac po polsku, duzo Brassensa spiewal Zespół Reprezentacyjny.
pozdrawiam,
konradus
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

konradus pisze: Mozna posluchac po polsku, duzo Brassensa spiewal Zespół Reprezentacyjny.
Zwłaszcza "Goryl" albo "1 maja" :D Brassensa lubię bardziej w oryginale. Bardzo przyjemnie kojarzy mi się z Prowansją, do której mam wielki sentyment :)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

a ja zakupilem na allegro another kind of blues subsow. kiedys znajomy powiedzial: "eee... to komeeercja!" moze i tak. granie jest proste. ale klimat! klimat! kolysze mnie to juz dobre 15 latek...tylko w takt to sie raczej nie popyka...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku »

Jakub pisze:
konradus pisze: Mozna posluchac po polsku, duzo Brassensa spiewal Zespół Reprezentacyjny.
Zwłaszcza "Goryl" albo "1 maja" :D Brassensa lubię bardziej w oryginale. Bardzo przyjemnie kojarzy mi się z Prowansją, do której mam wielki sentyment :)
A "Śmierć za idee"... - to jest dopiero ponadczasowy tekst. :!:
Zaś po każdych wiadomościach zanucić sobie można "(...) nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi (...)"
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Muza ???

Post autor: krzyh1222@interia.pl »

Palę faję, w tle leci Enigma, również Robert Miles. Jest miło .... :)
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Ktoś mi powidział, że mam wąski repertuar. Słucham właściwie tylko Kazika i Kultu oraz dużą część polskiego punka.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

Słucham właściwie tylko Kazika i Kultu oraz dużą część polskiego punka.
z poskiego punka chyba juz dawno wyroslem, moze czasem zamarzy mi sie dezerter (zwlaszcza starsze kawalki). kult oraz kazik to muzyka, ktora od mojej mlodosci ewoluowala razem ze mna. w obecnej chwili bez wczesniejszego przesluchania nabywam wszelkie nowe wydawnictwa tego muzyka/publicysty. jeszcze sie nie zawiodlem. choc do fajki malo ktore utwory sie nadaja...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku »

Płytka Kazika / Kultu z odpowiednio i subiektywnie dobranym przeze mnie repertuarem na stałe mieszka w zmieniarce w moim samochodzie. 8)
Ostatnio wysiadam sobie na parkingu, wyciągam kilka gratów z bagażnika, a z głośników leci "Śmierć Poety". Przechodził taki starszy marudny jegomość, przystanął, odczekał aż wyłączę radio i zamknę auto, po czym odezwał się z niesmakiem: To pan słucha TAKIEJ muzyki?????? Po czym dawaj jechać po tym jaki głupi i beznadziejny tekst (że o muzyce nie wspomni). Zapytałem skąd wnosi, że tekst głupi skoro całego nie przesłuchał. Odpowiedział, że kawałek mu wystarczył. Wobec tego poradziłem, aby zapoznał się z całością, bo to naprawdę dobry tekst napisany przez Gałczyńskiego w 1930-tym roku. Odszedłem powoli w stronę portierni parkingu. Facet jak pozbierał szczękę opadniętą ze zdumienia poczłapał za mną...
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Też kazika uwielbiam słuchać w samochocie, równierz Śmierć Poety należy do moich ulubionych utworów, jak zresztą cła płyta Tata 2. Dziku ładnie gościa zmieszałeś :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”