Filmy z fajkowym klimatem

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Filmy z fajkowym klimatem

Post autor: JSG » 17 stycznia 2011, 23:43 - pn

keilwerth pisze:Janek, masz u mnie piwo za ten serial :) Jestem serialowym maniakiem i potrafię docenić te dobre, a po pierwszym odcinku jestem zachwycony. Dzięki, idę oglądać drugi odcinek, oczywiście w towarzystwie fajki.
Kolejne słabsze, ale nadale to jest to.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 18 stycznia 2011, 00:02 - wt

a gdzie konkretnie oglądacie całe odcinki Sherlocka? Ja znalazłem tylko wycinki i trailery...
A zapowiada się ekscytująco - jestem fanem Conan Doyle'a!
2 lata temu kupiłem w Londynie wszystkie dzieła Doyla o Sherlocku Holmes'ie i miałem przyjemność przeczytać w oryginale. Rewelacja, choć nie powiem, że to najłatwiejsza lektura...Nie dość, że XIX w. język, to jeszcze mieszanka pojęć chemicznych, kryminologicznych, prawnych (choć akurat z tym miałem najmniejszy problem)...
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 18 stycznia 2011, 00:07 - wt

ENGLISHMAN pisze:a gdzie konkretnie oglądacie całe odcinki Sherlocka? Ja znalazłem tylko wycinki i trailery....
Dżentelmeni nie dyskutują o takich sprawach.
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 18 stycznia 2011, 12:58 - wt

JSG pisze:W zeszłym roku BBC emitowało krótki 3 odcinkowy serial (odcinik ponad 120 minutowe) uwspółcześnionej historii przygód Sherlocka Holmes i dr. J. Watsona. Akcja dzieje się w całkiem współczesnym Londynie, bohaterowie posługują się nowoczesnymi gadżetami, ale filmy w pełni oddają klimat konandojlowskich opowiadań. Co do fajki, w pierwszym z filmów główny bohater podczas intensywnego myślenia zamiast palić, przykleja sobie na raz, trzy plastry nikotynowe, dodając komentarz o tym że we współczesnym Londynie nie sposób spokojnie zapalić. Na razie obejrzałem pierwszy odcinek, pewnie "dziś" zkończę oglądać całą serię, powiem szczerze, że ta adaptacja wywarła na mnie większe wrażenie niż wspominany w tym wątku najnowszy film o przygodach detektywa. Nic tylko czekać do zapowiadanej na 2011 drugiej serii.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sherlock_(TV_series" onclick="window.open(this.href);return false;)
A to się jakoś ukazało w naszym kraju?
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 18 stycznia 2011, 13:44 - wt

M-kwadrat pisze: A to się jakoś ukazało w naszym kraju?
W naszym kraju ukazuje się wiele rzeczy. Niektóre nawet wbrew zamierzeniom wydawcy...
[...]
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 21 stycznia 2011, 16:45 - pt

The Wire- Prawo Ulicy
Prawo ulicy (tytuł oryginalny: The Wire) to amerykański serial kryminalny, rozgrywający się w Baltimore w stanie Maryland i opowiadający o sprawach kryminalnych z punktu widzenia zarówno policjantów, jak i przestępców. Serial emitowany był od czerwca 2002 roku do marca 2008 roku przez telewizję HBO (w Polsce przez HBO i TVN - dwie pierwsze serie). Wyprodukowano łącznie 60 odcinków podzielonych na 5 serii.
Lester Freamon Jeden z detektywów, bardzo specyficzny charakter, jako hobby robi miniaturowe repliki mebli, do domu dla lalek, w trzeciej serii pojawia się z fajką, w tej chwili nie wiem czy jest to tylko element kreowanej przez niego w tym odcinku przykrywki czy faktycznie jest fajczarzem, nie zdziwił bym się gdyby jeszcze pojawił się z fajką w dalszych odcinkach.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 25 stycznia 2011, 10:41 - wt

Pod koniec zeszłego roku pokazało się wznowienie Blade Runnera tym razem po raz pierwszy na BD. Reżysersko, chyba najbardziej dopracowana wersja. Technicznie - najlepiej odnowiony film jaki do tej pory widziałem. Nic nie traci ze swojego klimatu, a powala jakością obrazu i muzyką w TrueHD. No i te dymno-fajkowe klimaty mmmmmm :pipeman:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 31 stycznia 2011, 19:56 - pn

Polski tytuł "Jak zostać królem" film opowiada niezwykłą historię walki z ułomnością Jego Królewskiej Wysokości Księcia Alberta z Yorku. W filmie tym fajka pojawia się tylko raz w dodatku u dłoni postaci nie mającej najmniejszego znaczenia, ale co ważne, w filmie wyłożone są liczne atuty dymu tytoniowego, który w owym czasie stosowany był np jako rozluźniacz mięśni krtani, przez spikerów radiowych, a Jego Wysokości Księciu aplikowany jako panaceum na problemy z artykulacją.
Genialny film, w dobie popularności filmów których jedyną atrakcją są coraz to wymyślniejsze fajerwerki, film ten swoją flegmatyczną, snującą się jak mgła ulicami Londynu, fabułą pozostawia w człowieku pewien ślad. Wyśmienite poczucie humoru, niezwykłe kreacje aktorskie. Polecam wszystkim wizytę w kinie, naprawdę warto, myślę że bez wahania kupię ten film na dvd, kiedy będzie już taka możliwość.
opis na filmweb
zwiastun na youtube
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 31 stycznia 2011, 21:21 - pn

Miałem właśnie polecić ten film, patrzę, a JSG już to zrobił! I słusznie - podpisuję się pod słowami przedmówcy. Doskonały film, polecam każdemu. I choć fajka rzeczywiście pojawia się jako epizod, cały film ma jak najbardziej fajkowy klimat.
I jeszcze dodam, że zazdroszczę anglikom tego, w jaki sposób potrafią opowiadać o swojej historii. Nam zdecydowanie brakuje dystansu...
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 lutego 2011, 14:16 - ndz

Znów serial i znów karykatura. Jak pokazać szczęśliwą rodzinę w starym stylu
http://img812.imageshack.us/img812/8929/obrazek8u.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img708.imageshack.us/img708/6083/obrazek9m.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Shamless Sam nie wiem czy komedia czy dramat, serial pokazujący życie angielskiego niżu społecznego, ojciec alkoholik, striptizerki, barmani, zapluty pub, łatwe córki, nieślubne dzieci, oszukiwanie opieki społecznej... wszystko to znamy z własnego podwórka. W 2011 w USA chyba na fox emitowany jest remeake tego serialu, ale dla mnie słabszy, może dla tego że Anglia wbrew pozorom jest nam bliższa kulturowo. Ogólnie polecam, ale ostrzegam że "dostępne" wersje są w ciężkim do zrozumienia języku.
PawelF
Pykacz
Pykacz

Post autor: PawelF » 06 lutego 2011, 15:30 - ndz

Ułan w ,,Panu Tadeuszu'' pykał fajeczke ,raptem dwa ujęcia ale jednak.
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 06 lutego 2011, 20:06 - ndz

Wczoraj świeżo obejrzany film ,,Prawdziwe męstwo" - http://www.filmweb.pl/film/Prawdziwe+m% ... 010-506212 w którym to Matt Damon często popala fajurkę. Polecam film.
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
New_Man
Pykacz
Pykacz

Post autor: New_Man » 06 lutego 2011, 21:39 - ndz

Nie wiem czy było ale w polskiej komedii pt. "Ciało" reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza opowiadającej o perypetiach wielu różnych ludzi z jednym ciałem niejakiego Woltera który zmarł po wypiciu rosyjskiego specyfiku do balsamowania ciał , jeden z braci syjamskich właścicieli warsztatu samochodowego zajmującymi się szmuglowaniem zabytków w ogrodowych krasnalach za granicę , w każdej scenie z ich udziałem pyka sobie fajeczkę :)

Gorąco polecam tą komedię :)
PawelF
Pykacz
Pykacz

Post autor: PawelF » 11 lutego 2011, 13:43 - pt

Danny Glover w ,,Kolorze Purpury'' dwa dłuuugie ujecia z fajną fajeczka pokerem chyba,na jednym odpala te fajeczke i to na niej się tylko koncentruje-fajna scena...
PawelF
Pykacz
Pykacz

Post autor: PawelF » 11 lutego 2011, 22:12 - pt

Jako że nie można edytować posta:
więc dopisek do powyższego:
pod koniec filmu pijany D.G. podaje recepture swojego fajkowego wkładu ,cytuje:
,,tytoń z whisky...''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”