Filmy z fajkowym klimatem

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit »

Jak już ktoś wspomniał w Muminkach Tata muminka nie wypuszcza prawie fajki z pyszczka, a pan policjant także pyka, z tym, że on w ręce częściej nosi fajeczkę. Wczoraj akurat ogądałem wieczorynkę z synkiem i stwierdził - tata, patrz oni tez fajke palą... tak jak ty... :)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Dziku

Post autor: Dziku »

Od czasu do czasu (raz na miesiąc -dwa) robię sobie "prezent" i kupuję na DVD kolejną część (4 odcinki) "Stawki większej niż życie". Potem w miarę czasu oglądam z córką... Cóż- każdy mężczyzna jest całe życie dzieckiem. :)
Wcześniej aż tak nie zwróciłem na to uwagi, ale fajek w "Stawce..." jest sporo. Jeśli już nie grają roli na pierwszym planie to stanowią znakomite tło i oddają klimat epoki. Fajkę w tym filmie pali polski partyzant, polski arystokrata jak również niemiecki inżynier. Bywa choćby jako tło na biurku czy stoliku...

A np w odcinku "Żelazny Krzyż" hrabia Wąsowski słusznie stwierdza "po fajce myśli się jeszcze lepiej" i pykając fajkę dzielnie robi wraz z Hansem Niemców w konia przez cały odcinek...

Zobaczymy co będzie dalej ;-)
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Osatnio oglądając Shreka zauważyłem, że Tata Miś trzyma w żebach fajkę, kiedy Shrek pyta czy ktoś wie jak dojść do zamku Lorda Farquada.
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

A mi sie przypomniało ,że w niektórych skeczach Monthy Pythona również wystepowała fajka...mam cała kolekcje to poszukam w których i moge napisać !!
ja, czyli kluska
Pykacz
Pykacz

Post autor: ja, czyli kluska »

Bo jeden z członków grupy Monty Pythona palił fajke. Graham Chapman mu na nazwisko było, jeśli mnie pamięć nie myli (taki blondyn :)
"Let it be..."
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Ś.p. Graham Chapman:
Obrazek

Swoją drogą uwielbiam Pythonów :)
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

No racja są świetni...nie ma lepszych komików !!
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus »

Seria o panu Hulot (fon: Ilo) - kto to pamieta?! Mysle, ze pokolenie 40-latkow na pewno :-) Np. "Pan Hulot i samochody"? - te sceny z szalejacymi wycieraczkami, albo urwana opona w wypadku wlatujaca na cmentarz i oblepiona liscmi konczaca jako wieniec? ;-)

Ad rem - tytulowy bohater pali fajke! "....Odtwarzany przez Tatiego pan Hulot to wysoki osobnik w przeciwdeszczowym płaszczu, z parasolem w ręku i fajką w zębach...."

Dzis na TV Kultura (kanal jest dostepny np. w wielu kablowkach) o 21:00 wyemitowany bedzie pierwszy z film z serii o panu Hulot "Wakacje pana Hulot".

Wiecej o filmie oraz zapowiedz na http://tv.wp.pl/opis.html?pr_tele_id=3402150938
pozdrawiam,
konradus
konradus
Fajczarz
Fajczarz

I juz po filmie. Jak ktos lubi "niedzisiejszy" humor, to polecam, moze powtorza? ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam,
konradus
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Obejrzałem sobie. Sympatyczna komedia :) Niestety fajka pana Hulota źle skończyła, kiedy trzymając ją w zębach wylądował w wodzie.
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

powtórka dziś o 14.25 ja na pewno obejrzę !! Lubie humor tego typu...przwracanie sie na skórce od banana i takie tam :D
rocker
Początkujący
Początkujący

Post autor: rocker »

Spójrzcie co znalazłem:
http://www.archive.org/details/princess_nicotine_1909
"Comedic short that pits a smoker against a tiny fairy, brought to life through early special effects."

Kadry z filmu

Stream
64Kb MPEG4 (dialup)
256Kb MPEG4 (broadband)

Download
64Kb MPEG4 (4.0 MB)
256Kb MPEG4 (12 MB)
MPEG1 (24 MB)
MPEG2 (211 MB)[/url]
Jubiler , Biżuteria @ Najwyższa JAKOŚĆ
konradus
Fajczarz
Fajczarz

A propos Jacquesa Tati i jego Pana Hulot, to znalazłem takie dwa plakaty filmowe z fajką. Pierwszy z filmu "Wakacje Pana Hulot", a drugi "Mój Wujaszek"

Obrazek Obrazek
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek »

W niedzielne, upalne popołudnie popatrzyłem na stary polski film w "Kino Polska" o tytule "Kryptonim Nektar". Bogumił Kobiela jako Jacek, dziennikarz "Echa Warszawy" cuda istne wyczynia, udając że będzie palił fajkę podczas rozmowy z oficerem milicji (nawet czyści coś w kominie ... palcem). Sympatyczny stare (i dobre) polskie kino.
PS. Z tego filmu wywodzi się "Pola Manola", rodzimy odpowiednik coli :)
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

"Rozpustnik"

Post autor: Irek »

Byłem wczoraj i nie żałuję :D
Jest w filmie taka scena:
Podczas gdy hrabia Rochester uczy gry aktorskiej Elisabeth Barry, w sąsiednim pomieszczeniu niezbyt młoda i urodziwa pomocnica aktorki pyka gliniankę.
A tu jeszcze inna glinianka uwieczniona w filmie:
Obrazek
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”