Cenowy szok!

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Eberloth
Pykacz
Pykacz

Cenowy szok!

Post autor: Eberloth »

Wszedłem dziś do dwu łódzkich trafik. U Pietrzyka na Piotrkowskiej "skandynawiki" po 31 zł!!! :evil: Obok u... zapomniałem nazwy... taki salonik prasowy... Remiasz chyba... już normalnie - 21 zł. Skąd ta różnica?

Kobieta "od Pietrzyka" mówi, że część dystrybutorów wieje z rynku tytoni fajkowych, bo stał się nieopłacalny. Akcyza za tytonie papierosowe jest płacona od kg sprowadzonego towaru. W przypadku tytoni fajkowych są inne przepisy - w skrócie czytaj - my dostajemy po kieszeni, a sprzedawcom i tak wolno zarobić na opakowaniu jakieś marne grosze, więc specjalnie na różnorodności tytoni fajkowych na półce im nie zależy. Tym bardziej, że i tak jesteśmy zmarginalizowani przez palaczy papierosów i na nas się nie zarobi.

Generalnie przepisy dotyczace akcyzy mają się zmienić od nowego roku, ale kto wie co się w tym kaczym kraju może stać. Chyba przyjdzie nam za jakiś czas tylko patrzeć na fajki ustawione na półce i wspominać stare, dobre czasy...
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: Cenowy szok!

Post autor: pan_bas »

Eberloth pisze:[...]Generalnie przepisy dotyczace akcyzy mają się zmienić od nowego roku, ale kto wie co się w tym kaczym kraju może stać. Chyba przyjdzie nam za jakiś czas tylko patrzeć na fajki ustawione na półce i wspominać stare, dobre czasy...
Po prostu najpewniej nie będziemy zasilać budżetu tylko kupować wysyłkowo lub wyjazdowo za granicą, a potem rozsyłać między znajomymi. Gorzej jeśli zamkną granice, co wcale by mnie nie zdziwiło widząc podejście obecnej "ekipy" do naszych sąsiadów i wolności rodaków... :(
Ale koniec narzekania, bo polityczny :offtopic: się zrobi.
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Re: Cenowy szok!

Post autor: Hilson »

pan_bas pisze: Po prostu najpewniej nie będziemy zasilać budżetu tylko kupować wysyłkowo lub wyjazdowo za granicą .... (ciach)
Witam,
od dawna tak robiłem, robię i jak sądzę będę musiał robić
Pozdrawiam,
Hilson
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

hurrrraaaaa czas na przemyt :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Już mi się to podoba
GG - 7330483
Eberloth
Pykacz
Pykacz

Post autor: Eberloth »

Gargi pisze:hurrrraaaaa czas na przemyt
Fakt, niedługo trzeba będzie zejść do podziemia. Na razie tępią nas cenami i brakiem ziela fajkowego. Wkrótce pewnie za puszczanie obłoczków pozamykają jak Indian w rezerwatach. Oby tylko kalumetów nie odbierali... :wink:
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson »

Eberloth pisze:Oby tylko kalumetów nie odbierali... :wink:
Witam,
treściwiej (lepiej) bym tego nie potrafił ująć!
Pozdrawiam,
Hilson
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Czas będzie tworzyć partyzantkę, albo zwiewać za granicę :?

Cóż robić, jeśli będą mnie tak dalej na siłę wyganiać, to chyba niekulturalnym było by zostawać.

A potem wiadomo kto znów będzie mógł snuć swoje opowiadania fantasy o emigrantach masowo wracających...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”