kto chce miec weza w kieszeni?!?

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

kto chce miec weza w kieszeni?!?

Post autor: elvislike »

tytul mial tylko zwrocic uwage. niestety nie mam autoryzacji. mam jednak nadzieje, ze takowa dostane:-).
przegladajac lubelska prase natknalem sie na artykul:

Obrazek

zdjecie przedstawia jednego z naszych forumowych kolegow. oglaszam zatem wielki konkurs: kto trzyma weza? nagroda jest uscisk reki prezydenta fms pc (o ile sie zgodzi...)
a tak na marginesie to bardzo ciekawa pasja. mialem przyjemnosc podziwiac niektore okazy kolegi. i co wazne fajka im nie szkodzi:-)
pozdrawiam serdecznie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson »

Witam,
:D
Kol. na "S" kończy się na "o" ?
:D
Pozdrawiam,
Hilson
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot »

Ja wiem ja wiem. To proste- Bartek Gorzkowski. :)
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Co za historia :)
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio »

Żeby jeszcze za takie łapanki płacili... Czasem zrywają człeka o pierwszej w nocy (jak w wypadku tej mahonóweczki) i wszystko to społecznie...

Edit:
Plusem takiej "służby dla miasta" jest możliwość parkowania gdzie popadnie, bez obaw że Straż Miejska założy blokadkę na koło ;)
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2006, 10:29 - sob przez Scorpio, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI »

ale jaka popularność :D
gg: 5238466
pozdrawiam
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi »

Bartku chętnie bym wzią tego węża ..... widziałeś jak bardzo podobałą mi się twoja hodowla ...... niestety prawdopodobnie zostałbym sam z córką bo żona by się na pewno wyprowadziła .... :) :D :D :) :)

mam nadzieję, że znajdziesz dla niego dom....
GG - 7330483
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus »

Pytanie do Scorpio: byłem w niedzielę na grzybach w miejscu gdzie pełno jest zaskrońców, wręcz sie po nich depcze. Z tego co wiem to są niegroźne, ale qrcze one jakieś takie bojowe były, jak się do nich zbliżałem żeby je obejrzeć. Syczały i się rzucały jak by chciały mnie dziabnąć. Miałem chęć wziąć takiego typka w rękę, ale się spietrałem ;-) Powiedz mi czy to bezpieczne? Może jakieś wskazówki? ;-) Jak zareagował by na dmuchnięcie w nos dymem? Paliłem właśnie latakię jak się do nich zbliżyłem, może trzeba było gada najpierw okadzić? ;-)
pozdrawiam,
konradus
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

konradus pisze:Pytanie do Scorpio: byłem w niedzielę na grzybach w miejscu gdzie pełno jest zaskrońców, wręcz sie po nich depcze. Z tego co wiem to są niegroźne, ale qrcze one jakieś takie bojowe były, jak się do nich zbliżałem żeby je obejrzeć. Syczały i się rzucały jak by chciały mnie dziabnąć. Miałem chęć wziąć takiego typka w rękę, ale się spietrałem ;-) Powiedz mi czy to bezpieczne? Może jakieś wskazówki? ;-) Jak zareagował by na dmuchnięcie w nos dymem? Paliłem właśnie latakię jak się do nich zbliżyłem, może trzeba było gada najpierw okadzić? ;-)
Wskazówek Ci nie dam, bo nie powinno się ich łapać. Jak wszystkie krajowe gady są one pod ścisłą ochroną.

Względy bezpieczeństwa? No cóż, niemiłą niespodzianką może być "obsikanie" przez broniącego się Zaskrońca. Gwarantuję że aromat tych perfum do przyjemnych nie należy i pozbyć się go nie jest łatwo ;)
Nasze Zaskrońce zwyczajne (Natrix natrix) nie są jadowite, ale dość niedawno stwierdzono iż w ślinie wielu osobników występują bakterie gnilne pokrewne tym, znajdywanym w ślinie większości gat. waranów.

Co do kadzenia im czymkolwiek (nawet wyborną latakią) to mam nadzieję że był to tylko nieprzemyślany żart? Ale nawet w takim wypadku wypowiadać się nie chcę bo rzekłbym coś bardzo niemiłego ;)

Jeśli chodzi o ich zachowanie, to zwykle uciakają przed człowiekiem i trochę dziwne to co piszesz. Niemniej możliwe że były dość niemrawe z powodu niskiej ostatnio temperatury i "dały się podejść", lub też trafiłeś na młode osobniki które czasem bywają zbyt odważne i nieostrożne.

To jednak nie forum herpetologiczne, więc na dyskusję o wężach zapraszam do mnie przy okazji wspólnego pykania czegos smacznego w fajeczce. A i jakiś wąż do bezpiecznego bliższego poznania się znajdzie :pipeman:
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman »

O kawie, herbacie i piwie rozmawiamy czemu by nie pociągnąć tematu węży. Tak mnie to zainteresowało że chciałem się pytać Ciebie Scorpio kim jesteś z zawodu że wzywają cię do interwencji? ;)

Mam kolegę z boa dusicielem i drugiego z legwanem i choć preferuję kociambry ;) to nie raz wpadałem na karmienie jednego i drugiego.. w przypadku pierwszego niestety dość drastyczne 8)
Obrazek Obrazek
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Scorpio pisze:Wskazówek Ci nie dam, bo nie powinno się ich łapać.
Wiem to, ja chciałem tylko wziąć na chwilę do ręki :)
Scorpio pisze:mam nadzieję że był to tylko nieprzemyślany żart?
No pewnie, że żart. Pytam tylko z powodów czysto "naukowych" ;-) Czy w ogóle reagują na takie zapachy?
Scorpio pisze:na dyskusję o wężach zapraszam do mnie przy okazji wspólnego pykania czegos smacznego w fajeczce. A i jakiś wąż do bezpiecznego bliższego poznania się znajdzie
Dzięki, kiedyś na pewno się spotkamy. Bardzo bym chciał zobaczyć z bliska Twoich podopiecznych.
pozdrawiam,
konradus
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

dopeman pisze:O kawie, herbacie i piwie rozmawiamy czemu by nie pociągnąć tematu węży. Tak mnie to zainteresowało że chciałem się pytać Ciebie Scorpio kim jesteś z zawodu że wzywają cię do interwencji? ;)
(..)
Zatem "o wężach przy fajce"? Ok :pipeman:

Zawód? Hm, całkowicie inny, choć w tym kierunku mam tyt. technika weterynarii. Weterynarię także studiowałem, ale gdy pojawili się moi dwaj synkowie studia trzeba było przerwać, a potem kształcenie poszło w trochę innym kierunku.
Z wężami zaczęło się od prezentu na moją pierwszą komunię - Wąż zbożowy zamiast elektronicznego zegarka "ze światełkiem" ;) Potem przybyły kolejne gadzinki (a także ptaszniki i skorpiony), uczestnictwo w różnych programach zajmujących się rozrodem i restytucją ginących gatunków itd, itp...
Rzec można - herpetolog amator ;)
A te interwencje? Działam z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Terrarystycznego, które wraz z kilkunastoma zapaleńcami założyliśmy kilka lat temu. Obecnie zrzeszamy kilkuset członków.Prócz tego typu współpracy ze służbami miejskimi prowadzimy kilka projektów związanych z ochroną rodzimej herpetofauny, współpracujemy z Ministerstwem Środowiska w zakresie opiniowania nowych ustaw, popularyzujemy terrarystykę itp.

Konradus. Odnośnie dymu to w ubiegłym roku zdażyło mi się wykurzać węża który siedział sobie pod kioskiem na Andersa w Lublinie za pomocą pszczelej dymiarki. Poskutkowało. Koleżanka w Warszawie starała się tym sposobem wygonić grzechotnika z jakichś zakamarków sklepu spożywczego - także się powiodło.
Ogólnie węże są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju substancje rozpylone w powietrzu. Wszak ich węch to jeden z najważniejszych zmysłów.
konradus
Fajczarz
Fajczarz

pozdrawiam,
konradus
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

konradus pisze:http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,4235829.html

Bartek, pozdroowka! :-)
To trzecia interwencja w ciągu ostatnich dwóch dni, czyli znak że wakacje się zaczynają... ;)
Pędzę sprzątać mieszkanie bo zaraz TV ma się zjawić...
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

to daj chociaz znac kiedy bedzie emisja!
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”