Fajka i herbata?

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Fajka i herbata?

Post autor: Grzegorz XVI »

czy preferujecie połączenie fajki z herbatą?

oczywiście chodzi o picie herbaty podczas palenia fajki 8) tak żeby była jasność...

w gorące dni, fajęczkę "popijałem" zimną NESTEA - dla mnie bombowe połączenie, mocny, zdecydowany smak chłodzonej herbaty mieszał się ze smaczkami uzyskanymi z tytoniu :wink:

bardzo lubię również smakowe herbaty Dilmaha które również bardzo pasują mi do fajki - szczególnie waniliowa czy karmelowa - niebo w gębie :P
gg: 5238466
pozdrawiam
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin »

Herbaty Dilmaha też lubię, ale one ustepuja miejsca wielu herbatom owocowym i nie, kupowanych na wagę w specjalistycznych sklepach. Pod aromaty wolę pić kawkę, natomiast do virgini wolę herbatę. Co chwila próbuję nowych herbat, jednak jeszcze nie znalazłem rzadnej ulubionej. Zimą uwielbiam herbaty o aromacie korzennym posłodzone miodem.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

la + earl grey. njam:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit »

Mnie palenie fajki nie przeszkadza w piciu czegokolwiek...
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki »

Do latakii dla mnie TYLKO 2 rodzaje: mocny Yunan albo chińska wędzona Lapsang Souchong. B. pyszne.

Earl Grey do Va, Ew. Va+ Pq.
do fajki uważam, herbata najlepsza i najwłaściwsza!
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit »

la + earl grey. njam:-)
Tak jak kolega mówi... Do La uwielbiam mocnego słodkiego Earl Greya, do Va i Va + Pq też. Powiem że częściej popijam mocną, dobrą (np Lipton lub Dilmah), świeżą słodka herbatą niż kawką, choć i ta druga ma swoje uroki.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

Mój ulubiony napój do fajki, aromaty lubię pić z zieloną lekko posłodzoną, natomiast do Va tylko i wyłącznie Earl Grey....pychotka :D
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Earl Grey+Assam+Madras+Yunan w proporcjach 1:2:2:1 - polecam taką mieszankę.
Jeśli idzie o mnie, to jestem zdeklarowanycm herbaciarzem, piję ją hektolitrami ;). Jak dla mnie, to mocna niesłodzona herbata jest zdecydowanie najsmaczniejszym dodatkiem do tytoniu (i nie tylko).
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas »

Paląc fajkę lubie popijac earl greya, jeśli jednak nie pije herbaty w trakcie palenia, tylko po paleniu doskonale mi pasują herbaty o różanym aromacie. Herbata obok kawy i piwa jest moim ulubionym "fajkowym" trunkiem. A earl grey najlepiej smakuje w nocy w towarzystwie latakii...
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Earl Grey jest dobry i do i bez fajki... Do LA to lubie pić mleko :twisted: i nie żeby "bararkę"...
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus »

Mimo, że bez herbaty bym nie przeżył, bardziej wolę do fajki pić kawę. Jeśli już piję herbatę do fajki, to krócej ją parzę. Piję w zasadzie tylko zieloną klasyczną, a czasami szarpnę się na białą, bo to dla mnie jest królowa herbat. Czarną to tylko z konfiturami z róży jak jestem z żoną u Dziwisza w Kazimierzu no i wtedy zdarza mi się popykać, bo tam można spokojnie zapalić i bez sensacji.
pozdrawiam,
konradus
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas »

A u mnie to rodzaj napoju bardzo mocno zależy od nastroju mego. Ostatnio trochę za dużo roboty się na mnie zwaliło, to kawę wlewam w siebie hektolitrami (wiem, wiem - niezdrowe, tylko co na to poradzić jak oczy się kleją, a tu końca niewidać?). A że fajeczka jest równoznaczna z odpoczynkiem po pracy, to kawy mam już dość i wole herbatkę.
Ale to zabrzmiało - jakbym normalnie herbaty nie pił ;) Tak gwoli prawdy to uwielbiam herbaty we wszystkich wydaniach - od delikatnych białych aż po wędzoną Lapsang Souchong, choć ostatnimi czasy wygrywa migdałowo-miętowa Elkantui. Mmmm... Polecam pod delikatne aromaty typu Timm NN :P Zarówno słodzoną, jak i bez cukru.

A jak ktoś ma ochotę na dodatkowe poszukiwania, to polecam spróbować popijać fajeczkę mate, szczególnie palona posuje pod La, a zieloną z trawą cytrynową pod aromaty :)
I właśnie przypomniałem sobie, że jeszcze nie próbowałem fajeczki popijanej Rooiboosem...
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
wpatrzony
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Re: Fajka i herbata?

Post autor: wpatrzony »

W tym roku odkryłem Darjeeling Namring. Cudo niesamowite i delicja nieziemska. Do czego polecam? Do Grousemoor’a.
Do kupienia w moim ulubionym Świecie Herbaty na Nowym Świecie. Cena - ok. 50 PLN za 100g. Herbata z wiosennych zbiorów i szybko się kończy. Jeszcze mają ;)
Obrazek
GG: 1529271
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Zostałem herbaciarzem na długo zanim powąchałem fajkę i najbardziej lubię czarną, dobrą (przynajmniej nietorebkowaną - tu przepraszam liptoniarzy), gorzką herbatę. Moim zdaniem nie ingeruje w smak tytoniu a tylko opłukuje dziób od środka :D, po to by móc się jeszcze lepiej rozkoszować dymkiem. Ostatnio jednak w pewnej poznańskiej herbaciarni kupiłem na luz trawę cytrynową, którą normalnie sprzedaje się w mieszance z mate. Duża rzecz...
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

ja do fajeczki lubię sobie popić "herbatę mnichów' :) ale nie wersje korzenną :(
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”