XI MGB Żywiec 2006 - ktoś się wybiera?

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Dziku

XI MGB Żywiec 2006 - ktoś się wybiera?

Post autor: Dziku »

Czy ktoś się wybiera na Międzynarodową giełdę Birofilistyczną do Żywca? Impreza jest jedną z najlepiej zorganizowanych giełd kolekcjonerskich w Polsce... Paru fajczarzy też się znajdzie. Pytam i informuję, bo może uda się kilka kufli przy fajce wychylić...

PROGRAM IMPREZY (cytuję ze strony http://www.browar.biz program podany przez Grzegorza Zwierzynę - organizatora Giełdy)

XI Międzynarodowa Giełda Birofiliów - Żywiec 16-17.06.2006 r.

Imprezy towarzyszące:
Festiwal Piwowarów 2006.
IV Ogólnopolski Konkurs Piw Domowych

PIĄTEK 16.06.2006
Browar Żywiec 10:00-16:00
Dzień Otwarty Browaru Żywiec
W odstępach 30 minutowych będą zorganizowane bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Browarze Żywiec. Standardowa trasa wzbogacona będzie o pokaz palenia słodu do portera w trakcie, którego zwiedzający zostaną poczęstowani żywieckim porterem (330 ml). Wycieczki będą zakończone degustacją piwa Żywiec (330 ml) i wręczeniem pamiątkowych „pakietów promocyjnych” dla zwiedzających w Piwiarni Żywiecka. W trakcie degustacji przeprowadzony będzie pokaz multimedialny (film reklamowy o Browarze Żywiec, film korporacyjny Grupie Żywiec, filmy reklamowe marki Żywiec itp.).

Piwiarnia Żywiecka 16:00-24:00
I dzień XI Międzynarodowej Giełdy Birofiliów
Festiwal Piwowarów
IV Ogólnopolski Konkursu Piw Domowych
16:00 Zwiedzanie Browaru Żywiec dla zaproszonych gości. W czasie zwiedzania przeprowadzony będzie pokaz palenia słodu do portera połączony z drobnym poczęstunkiem,
18:00 Otwarcie imprezy (Władysław Gawliński, Marian Kurowski),
18:00 Rejestracja uczestników giełdy, wydawanie upominków giełdowych,
18:00 Poczęstunek dal uczestników imprezy (piwo, posiłek gorący, chleb ze smalcem)
18:00 Wystawa fotograficzna „XI lat żywieckiej Giełdy Birofiliów”,
18:00 Spotkania kolekcjonerskie (wymiana akcesoriów piwnych),
18:00 Otwarcie prac biura prasowego (Restauracja VIP),
18:00 Spotkanie Piwowarów Domowych,
18:00 I sesja IV Konkursu Piw Domowych,
18:00 Premiera książki „Znakomite Piwa. 100 sprawdzonych receptur” i spotkanie z autorami
18:30 Loteria fantowa. Nagrody (drobne upominki reklamowe) funduje Grupa Żywiec,
19:00 Pokaz kulinarny w wykonaniu ROBERTA MAKŁOWICZA na dziedzińcu. W przerwie pokazu przeprowadzony będzie konkurs kulinarny dla publiczności,
20:00 Konkurs degustacyjny dla uczestników giełdy „SMAKUJEMY POLSKIE PORTERY”,
21:00 Koncert zespołu „REDLIN” (folkowa podróż po świecie),
24:00 Zakończenie programu.

SOBOTA 17.06.2006
Piwiarnia Żywiecka 06:00-15:00
II dzień XI Międzynarodowej Giełdy Birofiliów
Festiwal Piwowarów
IV Ogólnopolski Konkurs Piw Domowych.
03:00 Otwarcie Piwiarni Żywiecka,
05:00 Otwarcie ogródka piwnego,
06:00 Rejestracja uczestników giełdy, wydawanie upominków giełdowych,
07:00 Poczęstunek dla przedstawicieli mediów (bufet). Ciąg dalszy prac biura prasowego,
07:00 Poczęstunek dal uczestników imprezy (piwo, posiłek gorący, chleb ze smalcem),
07:00 Wydawanie upominków giełdowych,
09:00 Oficjalne otwarcie X MGB i IV FPD (Dyrektor Browaru Jerzy Dwornicki)
09:15 Symboliczne odszpuntowanie beczki żywieckiego Portera. Degustacja dla uczestników,
09:00 II sesja IV Konkursu Piw Domowych,
09:00 Konkurs Piw Rzemieślniczych,
09:00 Stoisko firmowe BROWAMATOR
- degustacja piw domowych (Bursztynowy lager, Pszeniczne Jasne, Ciemne Aromatyczne)
- degustacja piw z polskich browarów restauracyjnych
- materiały informacyjne na temat piwowarstwa domowego
- sprzedaż wydawnictw, pamiątek festiwalowych i gadżetów
- loteria ankietą dla uczestników imprezy,
09:30–12:00 Konkursy piwowarskie i zabawy na scenie giełdowej.
- mundialowe giełdowanie (konkurs strzelania piłką do celu)
- konkurs na najładniejszy strój giełdowy
- konkurs na najładniejsze stoisko
- konkurs wiedzy o piwach żywieckich
- ściana wspinaczkowa z piwnymi nagrodami na szczycie
10:00 Zwiedzanie Browaru Żywiec dla uczestników giełdy i festiwalu. W trakcie zwiedzania pokaz palenia słodu do portera. Grupy liczące maksymalnie 40 osób będą wychodziły, co 30 minut,
13:00 Ogłoszenie wyników IV Konkursu Piw Domowych,
15:00 Zakończenie programu.
Dziku

Naprawdę nikt się nie wybierze... Szkoda :cry:

Trudno - będę pykał sam...
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Zarówno możliwość spotkania w gronie fajczarzy jak i sama impreza są bardzo kuszące. Niestety o wyjazdach w czerwcu mogę tylko pomarzyć, bowiem pod koniec miesiąca czeka mnie poważny egzamin w pracy :(
Życzę znakomitej zabawy przy degustacjach :)
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

Piatek i Sobota...może się skusze bo w sumie mam blisko. Tylko nie wiem jak bede stał z kasą. Dziku bedziesz tam dwa dni ??
Dziku

Krom pisze:Piatek i Sobota...może się skusze bo w sumie mam blisko. Tylko nie wiem jak bede stał z kasą. Dziku bedziesz tam dwa dni ??
Planuję dojechać w piątek i na pewno będę w sobotę do popołudnia. A dalej nie wiem. Albo zostanę do niedzieli, albo jak co roku wrócę się na Śląsk na zdjęcia.

W piątek chcę dotrzeć w miarę wcześnie, bo planuję tam zrealizować aż 3 tematy foto - reportażowe. A poza tym - biorę udział w degustacji polskich porterów :-)
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin »

Do Żywca bym się chętnie wybrał, mam niecałe 100 km. Niedaleko Żywca rodzice mają domek, więc spać miałbym gdzie za darmo. Niestety mam sesję i nie wszystko układa się tak jak sobie zaplanowałem i to jedyny powód dla którego nie mogę jechać. A co do Żywca, to piękne miasto zwłaszcza centrum i ładny rynek, blisko w góry, cóż więcej chcieć. Dziku gdzie na śląsku planujesz być?
Dziku

Alpin pisze:(...)Dziku gdzie na śląsku planujesz być?
Na dzień dzisiejszy plan jest taki, że do niedzieli rano (b. wczesnego rano) będę w Żywcu. Potem ląduję w okolicach Tychów i Pszczyny. W niedzielę po południu rozpoczynam powrót do domu...

EDIT:
Jest też szansa, że w okolicy Tychów wyląduję już w sobotę w nocy...
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2006, 13:55 - wt przez Dziku, łącznie zmieniany 1 raz.
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

W takim razie przyjemnego i owocnego palenia oraz fotografowania. Przejeżdżając przez Bielsko wart zachaczyć o Sferę, jest tam naprawdę wypasiona trafika.
Krom
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Krom »

Alpin pisze:W takim razie przyjemnego i owocnego palenia oraz fotografowania. Przejeżdżając przez Bielsko wart zachaczyć o Sferę, jest tam naprawdę wypasiona trafika.
Czy ja wiem, czy taka wypasiona. Co prawda najwiekasza w Bielsku ale nie ma w niej nic konkretnego jak dla mnie, a szkoda....

Na tą degustacje piwa każdy moze sobie przyjść czy były jakieś zaproszenia albo coś ??
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

W owej trafice zaopatruję się w tytoń do fajek wodnych, bo jest on b. ciężko dostępny. Jak byłem ostatnio, to wybór tytoni fajkowych był dość imponujący.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”