Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Post autor: W.Pastuch »

Ok. Pykałem sobie big bena na placu świętego Marka jednocześnie patrząc w oczy parze policjantka i karabinier. Nie zwrócili mi nawet uwagi- na mnie zresztą chyba też. Sporo ludzi z papierosami, tak w knajpkach jak i poza.
Hm, to ciekawe. Oczywiscie na zewnatrz zakaz palenia nie obowiazuje, tak samo jak w ogrodkach knajp. Widziales ludzi palacych we wnetrzach? To dziwne. Maly OT: Wenecja wedlug mnie jest piekna, ale tak zkomercjalizowana, ze az zal.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

keilwerth pisze:
Ok. Pykałem sobie big bena na placu świętego Marka jednocześnie patrząc w oczy parze policjantka i karabinier. Nie zwrócili mi nawet uwagi- na mnie zresztą chyba też. Sporo ludzi z papierosami, tak w knajpkach jak i poza.
Hm, to ciekawe. Oczywiscie na zewnatrz zakaz palenia nie obowiazuje, tak samo jak w ogrodkach knajp. Widziales ludzi palacych we wnetrzach? To dziwne. Maly OT: Wenecja wedlug mnie jest piekna, ale tak zkomercjalizowana, ze az zal.
Tak sobię myślę co znaczy wewnątrz, może jak knajpa nie ma przedniej ściany to ne jest wewnątrz, stąd rozbieżność zeznań.
ok 22 Wenecja zaczyna się wyludniać i wtedy wszystko nabiera nowego kolorytu- przynajmniej tak było przed wczoraj.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Draco
Pykacz
Pykacz

Post autor: Draco »

Idą ciężkie czasy. Oto co znalazłem na jednym z portali.

Zakaz palenia w restauracjach, na stadionach, w zakładach pracy i na przystankach. Kabiny z filtrami powietrza dla palaczy i drakońskie kary za łamanie przepisów. Wkrótce Polska dołączy do krajów z najbardziej restrykcyjnymi przepisami antynikotynowymi - pisze "Polska".
Po wakacjach Sejm zajmie się projektem odpowiedniej ustawy. Choć sejmowa komisja zdrowia zrezygnowała z najbardziej rygorystycznych pomysłów, jak zakaz palenia na ulicach czy w prywatnych samochodach, nowe prawo wprowadzi szereg restrykcji dotkliwych dla palaczy.
W miejscach pracy i w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych palić będzie można tylko w palarniach. Właściciele lokali będą musieli wyprosić palących za drzwi, a jeśli tego nie zrobią, zapłacą 20 tys. zł kary. Chcąc gościć palaczy, restauratorzy będą musieli wybudować specjalne kabiny. Z analiz komisji zdrowia wynika zaś, że hermetyczna palarnia o powierzchni 10 m kw. - najmniejszej dopuszczalnej - będzie kosztować około 25 tys. zł.
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

o dokładnie stąd...
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Draco
Pykacz
Pykacz

o dokładnie stąd...
No niedokładnie z tąd.
Tak czy owak szczęśliwy to naród którego nikt na siłę nie uszczęśliwia.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Byłoby bardzo fajnie, gdyby takie restrykcje dotyczyły tylko palaczy papierosów. Szkoda, że w naszym rządzie nie ma nikogo, kto mógłby spróbować podpowiedzieć takie rozwiązanie... :(
Diord Fionn
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

Europarlament przygotowuje prawo, które zakaże uprawy tytoniu i handlu nim. Palacze już są przerażeni: do 2025 roku papierosy mają zniknąć ze sklepów i kiosków w całej Unii Europejskiej. Krytycy przekonują, że zamiast ograniczyć palenie, zakaz spowoduje powstanie tytoniowego podziemia - pisze DZIENNIK
http://www.dziennik.pl/swiat/article212 ... lepow.html
wizja orwella z "1984" staje się coraz bliższa?
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z »

W sumie to nawet nie chce mi się komentować.

Kolejna bzdura, która pochłonie sporo nerwów, nim zostanie coś postanowione (zakaz lub bądź zakazu).

Pytanie tylko kiedy dotrzemy do granicy absurdu?
Potem przyjdzie kolej na alkohol... potem na kawę i herbatę, potem na colę, a potem na napoje gazowane?
A może i telewizory? bo szkodzą na wzrok...
A może na auta - bo trują powietrze...

Wszyscy do pługa - i do wigwamów?

A na poważnie - powolutku zastanawiam się nad gromadzeniem zapasów w puszkach, które poleżeć mogą a nawet i powinny.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

tomasz_z pisze: Wszyscy do pługa - i do wigwamów?

A na poważnie - powolutku zastanawiam się nad gromadzeniem zapasów w puszkach, które poleżeć mogą a nawet i powinny.
Przy pługu i wigwamie mogłeś pykać ile chciałeś :S

A co do gromadzenia- przyjdzie walec i wyrówna, powołają jakieś CBAT albo jakieś inne takie tam i cię przez kamerkę internetową twojego osobistego komputera zinwigilują, a w dodatku wszczepiony ci czip jak tylko zapalisz zakomunikuje to odpowiednim organom ścigania. Świat gna w kierunku zagłady- nie z powodu raka, zanieczyszczeń i całej innej masy realnych zagrożeń ale z powodu absurdów prawnych.

Zawsze można żyć gdzie indziej... przygruchawszy sobie jakąś półnagą Piętaszkę (bo Piętaszek mnie osobiście nie kręci) na końcu świata spokojne zerkać na poletko gdzie dojrzewają dorodne liście czystej VA a za lepianką miło kotłuje się destylarka i powolutku skapuje do słoiczka kokosowy lub kaktusowy bimberek :twisted:

Od nieszczęsnego MBVA1 pozdrawiam rozmarzony
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
korea83
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: korea83 »

szkielu pisze:Europarlament przygotowuje prawo, które zakaże uprawy tytoniu i handlu nim.

O to bym sie nie martwil, przynajmniej do czasu dopoki koncerny tytoniowe placa gigantyczne podatki.

To zbyt dobry biznes zeby z tego zrezygnowac ;)
Obrazek
Draco
Pykacz
Pykacz

Po tytoniu w państwach unijnych przyjdzie kolej na cenzurę internetu.
Już są przygotowywane poważne kroki w tej kwestii.
Choć i teraz nie wiadomo kto nam do komputera zagląda.
Jak na razie tylko rząd niemiecki przyznał się do podglądania swoich obywateli.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2008, 23:48 - sob przez Draco, łącznie zmieniany 1 raz.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Super. Wyjdzie na to, że jeszcze trochę i za palenie zaczną sadzać do więzienia. A jeszcze trochę to może jeszcze dojdą do wniosku, że tytuł filmu ma rację, i życie to też choroba przenoszona drogą płciową, więc pojawi się zakaz sexu albo nawet samego życia. A tak serio to coraz częściej zastanawiam się, jak daleko posunie się jeszcze poziom absurdu w przepisach Unii. Krzywiznę bananów jeszcze byłem w stanie zrozumieć bo miało to pewne podstawy (chodziło o ochronę określonego rynku), ale to?
Diord Fionn
Draco
Pykacz
Pykacz

Celt pisze:A jeszcze trochę to może jeszcze dojdą do wniosku, że tytuł filmu ma rację, i życie to też choroba przenoszona drogą płciową, więc pojawi się zakaz sexu albo nawet samego życia.
Eutanazja emeryta na pisemną prośbę spadkobierców jest całkiem realna. Było sporo takich przypadków w Holandii.
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Przyjdzie wyjechać do Meksyku. Tytoń tam rośnie pięknie, przepisy ponoć jakieś są, ale nikt o nich nie słyszał i nikt się nimi nie przejmuje (z policją włącznie) - żyć nie umierać
Draco
Pykacz
Pykacz

Też się czasami zastanawiam czy na poważnie nie zacząć uczyć się hiszpańskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”