Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Re: Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych

Post autor: elvislike »

Celt pisze: ... I co Wy na to? Lekarz twierdzący, że palenie fajki to wcale nie jest palenie?
zapytaj naszych lekarzy. mysle, ze potwierdza teorie:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Podczas zeszłorocznego pobytu w szpitalu, nikt nie pytał się mnie podczas wywiadu z pacjentem czy palę. Niestety lekarz, który opiekował się moją salą, zauważył mnie z fajeczką w zębach. Na wypisie przy wyjściu ze szpitala zauważyłem wpis, tu cytuję: "Nikotynizm".

Co do lekarza medycyny pracy i kwitów, które się w związku z badaniami okresowymi wypisuje, to albo nie mam zapisu o paleniu, lub lekarz wpisuje: "pali fajkę". Dobrze, ze nie palę tytoniu, bo to szkodzi zdrowiu :lol: :twisted:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Ostatnio robiłem badania do prawa jazdy i dowiedziałem się od lekarza, że jeśli palę fajkę i cygara, ale nie papierosy, to według ich rozpisek nie palę w ogóle. Podobną rzecz usłyszałem przy badaniach do pracy, a nawet przy wystawianiu zaświadczenia o zdolności do pracy na statku - fajka to nie palenie - palenie to tylko papierosy.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

To pewnie będę musiał pozwać lekarza do sądu za ten: Nikotynizm :lol: :lol: :lol:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur »

A tak utrzymując się w temacie to jako miejsce publiczne rozumie się miejsce ogólnie dostępne, zatem wolno kurzyć ile wlezie np. na dworcu-miejsce wyznaczone do palenia zazwyczaj jest parę metrów od zasadniczej części peronu - ale już w polach 10 km od cywilizacji już chyba nie?
Trochę to takie... jak piciem alkoholu w m-cach publicznych. W ogródku piwnym można zachlać się jak świnia, ale już na ławce na deptaku 3 metry dalej za piwo można dostać mandat...

PZDR
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Nie wiem, czy u nas taki zakaz palenia nie pozostałby pustym zapisem. Pamiętam jak wchodziły przepisy, że np. na przystanku, czy na peronie na dworcu PKP palić nie wolno, ale jakoś widzę, że nadal kopcą papierochy, a nikt nie zwraca im uwagi...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

wszystko jest kwestią wysokości kar. np. ponoć w Bydgoszczy zaczeli walczyć z psimi kupami - jak nie sprzątniesz automatycznie 500 zł kary. jeśli podobnie będzie z paleniem w miejscu publicznym (jak bedzie zakaz) to nie bedzie palenia...
a funkcjonariusz łapiący za palenie będzie miał łatwe wyniki.
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur »

A mnie coś doszły słuchy, że jak w zasięgu wzroku nie ma odpowiedniego/odpowiednio oznaczonego (chyba żółty, zamykany) pojemnika na zwierzęce odchody to mandatu bezproblemowo można uniknąć... Ale to już tak pobocznie...

PZDR
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

szkielu pisze:wszystko jest kwestią wysokości kar.
Wysokość kary jest absolutnie nieistotna. Mała nie boli, od dużej się wyłgasz, twierdząc, że
Cię nie stać. Tak na prawdę, to istotna jest nieuchronność kary. Jeśli ukarany zostanie każdy i za każdorazowe wykroczenie (no dobra 95%), to zaczniemy przestrzegać prawa.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz »

I robi się off topic.
Co do płacenia za nie uprzątnięcie po psie,to pytam się po co pobierany jest podatek?
A w sprawie palenia.Tytoń jest ponoć tak opodatkowany,by ratować nasze zdrowie????
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Co wiemy o zakazie palenia we Włoszech? Jutro mnie licho prawdopodobnie zaniesie do Wenecji...
O trafiki nie pytam, ale jak ktoś coś wie, to może...

Z tego co widzę w Austrii zakazu nie ma. Pykałem sobie spokojnie fajeczkę na 2000m.n.p.m (wyżej niestety nie miałem czasu wjechać) spacerując po zaporze nad Kaprum
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Od znajomych Włochów słyszałem że jest, ale rodowici Włosi na niego ... no powiedzmy ignorują :twisted:
Niestety nie wiem jak z turystami - tu jest ryzyko że żandarmeria będzie chciała sobie odbić frustracje.

A'propo podatków - podatek (każdy) to przecież zwykły rozbój. Gdyby to nie był rozbój, a np powierzenie komuś kasy w zarządzanie, mógł bym przecież decydować na co idą moje pieniądze.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Szukajac trafik w Wenecji znalazlem tylko jedna informacje o trafice znajdujacej sie na Strada Nova, zaraz przed siedziba wydzialu ekonomii. Znalazlem tez adres bardzo dobrej ponoc trafiki w ladowej czesci Wenecji, czyli Mestre. Adres to Via Piave n.73. (idac od dworca zaraz przed pierwszym kosciolem po lewej, w podcieniach). Co do zakazu palenia, to jest calkiem mozliwe, ze na poludniu sie nim nie przejmuja (tak jak podatkami:)))))), ale na polnocy nikt nie pali w lokalach. Za lamanie zakazu sa mandaty, juz nie pamietam jak wysokie, ale w knajpach nie zapalisz (jedyna mozliwosc to znalezienie lokalu ze specjalnym pomieszczeniem dla palaczy, wyposazonym w system filtrowania powietrza, ale to sie rzadko zdarza). Zycze milego pobytu :D musze Cie jednak ostrzec, ze w tym okresie jest szansa ze bedziesz klal na czym swiat stoi jak zobaczysz ilosc turystow jaka zapelnia Wenecje:P
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu »

http://www.zw.com.pl/artykul/268227.html - tak do tematu zakaz palenia w wawie na przystankach i placach zabaw.
a dziadek mówił,że w moim pokoleniu nie będzie partyzantów...chyba się mylił :(
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Piorun pisze: A'propo podatków - podatek (każdy) to przecież zwykły rozbój. Gdyby to nie był rozbój, a np powierzenie komuś kasy w zarządzanie, mógł bym przecież decydować na co idą moje pieniądze.
Ok. Pykałem sobie big bena na placu świętego Marka jednocześnie patrząc w oczy parze policjantka i karabinier. Nie zwrócili mi nawet uwagi- na mnie zresztą chyba też. Sporo ludzi z papierosami, tak w knajpkach jak i poza.
Szukajac trafik w Wenecji znalazlem tylko jedna informacje o trafice znajdujacej sie na Strada Nova, zaraz przed siedziba wydzialu ekonomii. Znalazlem tez adres bardzo dobrej ponoc trafiki w ladowej czesci Wenecji, czyli Mestre. Adres to Via Piave n.73
Niestety, zamiast na 12 dojechaliśmy do Wenecji na 18, a dziś musieliśmy być w Polsce- więc... trochę ne było czasu ani na szukanie adresów ani na wizytę w Mestre- zresztą wszystko poaz klubami sie zamykało. Nie byłem na południu Europy na wakacjach tylko w pracy, więc i tak cud że w ogóle udało się zobaczyć choć kawałek tego dziwnego (żeby nie użyć inwektyw) miasta- jest tak koszmarne że nawet można się w nim zakochać.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”